7 Nyeoneui bam

EvilPhoEniX

Po 3 letém čekání jsem se konečně dočkal a ve výsledku jsem bohužel zklamán. Je to spíš Revenge drama než Thriller, akce zde absentuje zcela, což zamrzí když je k dispozici Jang Dong-gun. Příběh se zaměřuje na muže, který omylem srazí malou dívku ( nejsilnější scéna filmu) a tělo vyhodí do jezera, ovšem její otec je obávaný muž a rozhodne se viníka najít ať to stojí, co to stojí. Natočeno nádherně, kamera i vizuál je na velmi vysoké úrovni, herci taktéž výborní, ale chybělo mi zde napětí, atmosféra je hutnější až v závěru a násilí se tentokrát Korejci také vyvarují, což je škoda, protože tady jsem si šel pro plný kotel a ve výsledku odcházím s rozpačitou trojkou. Je to dobrý film, akorát mě příliš nestrhnul a nezaujal. 6/10. ()

• Literární předlohou ke snímku se stala velmi úspěšný knižní novela "7Nyeonui Bam" jihokorejským knižním nakladatelstvím EunHaeng NaMu Publishing co. vydaná v roce 2011. Novela pojednává o dramatickém příběhu syna, jehož otec, nenapravitelný alkoholik, kdysi neúmyslně připravil o život dceru jednoho z místních mužů, který je po všech těch dlouhých letech rodičovské bolesti odhodlán svoji pomstu vykonat právě na dítěti vraha dítěte svého vlastního. Autorem knižní novely je jihokorejská novelistka Yoo-jeong Jeong (유정정). (Conspi)