Harry Bosch sleduje Bradleyho Walkera, kterého podezřívá z vraždy své matky. Zároveň se stává vedoucím skupiny vyšetřovatelů vraždy právníka Howarda Eliase, který dlouhodobě veřejně vystupoval proti policejní brutalitě... Právník Howard Elias si opakuje argumenty, které chce již brzy přednést u soudu. Již dlouho se zaměřuje na policejní brutalitu a má na mušce zejména oddělení krádeží a vražd. Má zastupovat Michaela Harrise. Za svého klienta odmítl dohodu … Bosch sleduje radního Walkera, kterého nyní už tři měsíce podezřívá z vraždy své matky. Na pozvánku vystavenou na jméno otce dceřiny spolužačky Gentryho navštíví party ve prospěch bezdomovců, pořádanou právě Bradleym Walkerem. Vstupenky byly v prodeji za 1 000 dolarů. Hovoří s Gentrym a posléze i s Walkerem. Právě když probírá budoucí proces se svým asistentem Alexem Kaplanem, dostane Elias na mobil zprávu zvoucí ho na schůzku na Angels Flight v 10 hodin večer. Jede ozubenou tramvají, ve voze je sám. Když chce vystoupit, někdo ho dvěma ranami zastřelí. Mrtvý je i řidič tramvaje. Zemřel dříve než Elias, který ale výstřel kvůli hluku neslyšel … Maddie se marně snaží dovolat Reggiemu. Domnívá se, že mezi matkou a jím jsou nějaké problémy. O manžela se ale obává i Eleanor. Začala zase hrát v kasinu a dostává nabídku na druhý den na soukromou hru se skupinou Číňanů. Má obavy: Reggie by měl být v Hongkongu. Zvláštní agent Griffin, s nímž o tom hovoří, její obavy sdílí … Irving volá Boschovi, aby mu oznámil Eliasovu vraždu. Na místě činu Bosch zjišťuje, že advokátovi chybí peněženka a hodinky. Mobil není k nalezení, v aktovce jsou spisy, na ty ale musí vyšetřovatelé dostat povolení. Bosch se ke své malé radosti stává šéfem vyšetřovací skupiny, kterou sestavil Irving a kde jsou kromě Jimmyho Robertsona a jeho parťáka Pierce také dvě ženy z vnitřního: Amy Snyderová, která svého času podala na Bosche žalobu a vyšetřovala ho, a Gabriella Lincolnová. Bosch Snyderové nedůvěřuje a dává jí to jasně najevo. Policisté z vražd, jmenovitě kapitán Garwood, se navíc očividně snaží kvalifikovat právníkovu smrt jako loupežnou vražd, s čímž Bosch od začátku nesouhlasí. Garwood se dokonce za své muže zaručí: nikdo z nich to neudělal! Když Bosch odejde, volá mu a oznamuje, že dostali tip: kdosi objevil hodinky a peněženku mrtvého odhozené v koši. Bosch si pro zmíněné předměty ihned jede … Mezitím v korejské čtvrti opět zaúřaduje KTK, jak policisté říkají vrahovi na kole. Vyčíhá si posledního jezdce ze skupiny mladých cyklistů, surově ho shodí z kola a ujede s ním … Bosch se Snyderovou, kterou si vybral, zatímco Robertson má „dohlédnout“ na Lincolnovou, navštěvují rodinu zavražděného Eliase. Syn Martin se k nim chová otevřeně nepřátelsky, manželka Millie je ale nakonec dovnitř pustí … Radní Walker si mezitím vyžádá „civilní dohled“ nad vyšetřováním právníkovy vraždy. Udělá ho to poté, co se dozví, kdo toto vyšetřování vede … Bosch se opět vrací na místo činu v Angels Flight. Bedlivě prohlíží koleje a najde mezi nimi zapadlý mobil mrtvého. Je tam zpráva stanovující večerní schůzku na místě činu … (TV Prima)

3DD!3

Zase jednou epizoda co chytne a nepustí. Titus už má Bosche v malíku a hned zkraje je vidět ta extrémní strohost s kterou se věnuje případu právnického likvidátora poldů. Má na talíři větší rybu a ta ryba hloupá ho chce lépe poznat. Kvalita. ()

Necrotongue

Epizodu jsem ohodnotil opatrnou čtyřkou, děj byl poměrně zajímavý, hned zkraje se ukázalo, že detektiv Hieronymus Bosch nebude mít o práci nouzi, jen mě trochu znepokojilo, že jsem se opět nedočkal propracované atmosféry, která zdobila díly první řady a ani napětí mě příliš nepřesvědčilo. 4*- ()

jedna_vrana

Už som to tu písala? Bosch býva na mieste s nádherným výhľadom a na rozdiel od mnohých filmov z amerického prostredia, jeho byt pôsobí útulne a je vcelku dizajnovo pekný. Bosch: „Pozri, je tu toľko ľudí z RHD (Robbery Homicide Division), že by snáď aj niečo dokázali vyriešiť!“ Irving: „Jediná istá vec v našich životoch. Smrť.“ ()