Bosch - Season 5 (série)

Předloha:

Michael Connelly (kniha)

Jesse Voccia

Titus Welliver

Komentáře uživatelů k sérii (4)

Opět ryzí esence detektivního seriálu v tom smyslu, že tvůrci nemají problém v nahození hned několika případů najednou, a divák se v tomto organizovaném chaosu vůbec neztrácí. Naopak, ten v očekávání smyslplného protnutí všech linek prostě zapomíná dýchat, a jen čeká, kdy půjde ve finále do tuhého. Takže je za námi další fantastická sezóna plná parádních postav a hruzných záporáků, a karty do té další jsou rozdány nadmíru uspokojivě. Po Shieldu (chystám se!) a The Wire opravdu zdaleka nejlepší "true police stuff" v televizi, prvenství letos znovu úspěšně obhájeno. P.S. Na co bych asi tak trávil prosluněný Velký pátek venku, když Amazon útočí s novým maratónem Heironyma Bosche, že??(20.4.2019)

Dalsi skvela serie. Bosch je vyborny americky detektivni skvost. Scenaristi si zaslouzi absolutorium a to stejne plati pro herce. Sledovat Bosche je pro me serialovy pozitek. Skoda, ze ted musim cekat rok, na dalsi serii.(23.5.2019)

• Ivo

Ano, začalo to docela nadějně, ale od druhého dílu se už nějak nenápadně přehouplo do rutinního, neakčně konverzačního kaleidoskopu, kde si v pravidelných intervalech krátce a na střídačku povídá každý s každým (to vše prostříháváno stále stejnými záběry města a výhledem z Boschovy noční horské chatky) a většinou o něčem, o čem divák nemá občas moc potuchy čeho se to vlastně týká ... Na všechny strany je postupně roztrušováno x témat i osob, často bez bližšího vysvětlení a upřesnění co je co, s čím a kým to vlastně souvisí a proč se to otevírá ... no uvidíme ... trošku uspávací zatím ... (absolvováno 5 dílů). EDIT: Tak bohužel ... všech 10 částí odplynulo (a aspoň trošku zpestřilo a zkrátilo pár dlouhých přeletů). Jedna malá akční scénka uprostřed, jedna na konci a zbytek spíš už jen nekonečné, nudné, stále se opakující a čas vyplňující vznešeně rutinní dialogy členů rozvětvené úředně policejní mašinérie vysedávajících v kanceláři s pohodlnou pistolí na zadku, včetně bujarých hospodských oslav zábavných detektivů Laurela a Hardyho (t.č. na odchodu do důchodu), zádumčivého šéfa Fantomase, pár nepěkně se chovajících občanů (se samoúčelně naporcovanými humanoidními pozůstatky jejich práce) a k tomu ještě Lassie (a tokající Maddie) se vrací .... Pro mě nejslabší Bosch - o prvních dvou skvělých sériích se mu může už jen zdát ... případnou šestou už asi ponechám osudu ...(30.4.2019)

Vau, to byla jízda. Ani v 5.serii neztrácí Bosch na dechu. Vyšperkovaný scénář do nejmenších detailů. Ne tak silná příběhová linka jako v minulé serii. (ta mě pohltila trochu víc), ale za to více rozvětvení příběhu. Henry jako vždy skvělý charakter. Doplněno několik dalších postav, které určitě neubírají na kvalitě. Vzhledem k finále, se už nyní těšim na 6.serii.(25.4.2019)