Bosch - Season 5 (série)

Krimi / Drama

USA, 2019, 7 h 35 min (Minutáž: 43–48 min)

Předloha:

Michael Connelly (kniha)

Jesse Voccia

Titus Welliver, Jamie Hector, Madison Lintz, Amy Aquino, Lance Reddick, Troy Evans, Gregory Scott Cummins, Judith Moreland, Mason Dye, Chris Browning, Chris Vance, Billy Lush, Jamie Anne Allman, Jeremiah Birkett, Ryan Dorsey, Yani Gellman, Judy Kain, David Marciano, Jacqueline Piñol, Mark Adair-Rios, Ben Milliken, Devan Chandler Long, Chris Ashworth, Kevin Sifuentes, Moronai Kanekoa, John Eddins, Wilmer Calderon, Paul Calderon, Mimi Rogers, Ryan Hurst, Scott Klace, Mark Rolston, Bianca Kajlich, Linda Park, Eric Ladin, Rene Moran, Kwame Patterson, Hillary Tuck, A. Monnie Aleahmad, Barry Livingston, Jeri Ryan, Susan Angelo, Alejandro Furth, M.C. Gainey, Juliet Landau, Jon Lindstrom, Jacqueline Obradors, Margot Rose, Brent Bailey, Rob Benedict, Richard Brooks, Christine Horn, C. Thomas Howell, Jerry O'Donnell, Jerry MacKinnon, Valeri Ross, Michael Connelly, Diahnna Nicole Baxter, Jeremiah Bitsui, Mark Herrier, Angela Elayne Gibbs, Verona Blue, Jennifer Hasty, Christine Weatherup, George Gerdes, Nina Concepción

Steven Cohen

Scénografie:

Chester Kaczenski

Dalsi skvela serie. Bosch je vyborny americky detektivni skvost. Scenaristi si zaslouzi absolutorium a to stejne plati pro herce. Sledovat Bosche je pro me serialovy pozitek. Skoda, ze ted musim cekat rok, na dalsi serii.(23.5.2019)

• Ivo

Ano, začalo to docela nadějně, ale od druhého dílu se už nějak nenápadně přehouplo do rutinního, neakčně konverzačního kaleidoskopu, kde si v pravidelných intervalech krátce a na střídačku povídá každý s každým (to vše prostříháváno stále stejnými záběry města a výhledem z Boschovy noční horské chatky) a většinou o něčem, o čem divák nemá občas moc potuchy čeho se to vlastně týká ... Na všechny strany je postupně roztrušováno x témat i osob, často bez bližšího vysvětlení a upřesnění co je co, s čím a kým to vlastně souvisí a proč se to otevírá ... no uvidíme ... trošku uspávací zatím ... (absolvováno 5 dílů). EDIT: Tak bohužel ... všech 10 částí odplynulo (a aspoň trošku zpestřilo a zkrátilo pár dlouhých přeletů). Jedna malá akční scénka uprostřed, jedna na konci a zbytek spíš už jen nekonečné, nudné, stále se opakující a čas vyplňující vznešeně rutinní dialogy členů rozvětvené úředně policejní mašinérie vysedávajících v kanceláři s pohodlnou pistolí na zadku, včetně bujarých hospodských oslav zábavných detektivů Laurela a Hardyho (t.č. na odchodu do důchodu), zádumčivého šéfa Fantomase, pár nepěkně se chovajících občanů (se samoúčelně naporcovanými humanoidními pozůstatky jejich práce) a k tomu ještě Lassie (a tokající Maddie) se vrací .... Pro mě nejslabší Bosch - o prvních dvou skvělých sériích se mu může už jen zdát ... případnou šestou už asi ponechám osudu ...(30.4.2019)

Opět ryzí esence detektivního seriálu v tom smyslu, že tvůrci nemají problém v nahození hned několika případů najednou, a divák se v tomto organizovaném chaosu vůbec neztrácí. Naopak, ten v očekávání smyslplného protnutí všech linek prostě zapomíná dýchat, a jen čeká, kdy půjde ve finále do tuhého. Takže je za námi další fantastická sezóna plná parádních postav a hruzných záporáků, a karty do té další jsou rozdány nadmíru uspokojivě. Po Shieldu (chystám se!) a The Wire opravdu zdaleka nejlepší "true police stuff" v televizi, prvenství letos znovu úspěšně obhájeno. P.S. Na co bych asi tak trávil prosluněný Velký pátek venku, když Amazon útočí s novým maratónem Heironyma Bosche, že??(20.4.2019)

Vau, to byla jízda. Ani v 5.serii neztrácí Bosch na dechu. Vyšperkovaný scénář do nejmenších detailů. Ne tak silná příběhová linka jako v minulé serii. (ta mě pohltila trochu víc), ale za to více rozvětvení příběhu. Henry jako vždy skvělý charakter. Doplněno několik dalších postav, které určitě neubírají na kvalitě. Vzhledem k finále, se už nyní těšim na 6.serii.(25.4.2019)

Po zhliadnutí piatej sezóny Boscha sa žiaľ musím zaradiť k tým sklamanejším divákom, ba sa až čudujem päťhviezdičkovým ováciám. Úprimne sa priznávam k neznalosti knižnej predlohy, i keď aj tá už čaká v poradí na očnú prehliadku. Nemyslím si však, že neznalosť predlohy musí byť na škodu, aspoň teda pri kvalitnej a premyslenej scénaristickej práci by to tak nemalo byť. Netuším kombináciou koľkých dielov knižnej série je piata sezóna, ale jedna kniha to isto nebude. A to je myslím aj jeden z problémov, ktoré s touto sezónou mám - príliš veľa dejových liniek, poťažmo prípadov. Je to potom nejaké rozmrvené, rozťahané, pár okamihov trvá kým sa človek v novej scéne zorientuje, že vo co gou, plus vďaka toľkým mikropríbehom mi niektoré boli tak akosi ukradnuté, ba dokonca nudili. A to by sa diať nemalo. Preč je údernosť a zhustenosť prvej, prípadne aj druhej sezóny, tu je akýsi málochutný a občas nevýživný guláš. Zo všetkých dielov ma bavili 2, ale aj v nich sa našla nejaká tá pre mňa prebytočná chvíľa. A to nespomínam facky logike. Posielať do utajenia policajta, ktorého xicht je prefláknutý na verejnosti už od prvej sezóny, kde predsa kúpil svoj dom tuším za predanie práv na sfilmovanie svojho prípadu, plus toľko prepieraný prípad, v ktorom Honey Chandler žalovala Boscha a tak ďalej.. Veď v novinách a na nete musel byť pečený varený.. A on pohodka len neosprchovaný a krívajúci akože vágus ide undercover... Bez akejkoľvek zmeny vzhľadu... Wtf? A storka ako sa to prevalilo.. To akože kde chlapci v púštnom tábore zohnali práve dnešný Nový Čas s Boschom na titulke? A takýchto za mňa blbostí tam bolo oveľa viac. Nuž ktožvie, možno sa to tak dočítam i v knihe a nemohli za to scenáristickí chalani , uvidíme. Ale piata sezóna za mňa dosahuje len priemer, slabšie tri hviezdy. A aj to len za Titusa, ktorý sa pre túto úlohu evidentne narodil. Koniec slohovej prace :D(4.9.2019)