Bosch - Série 5

(série)
Krimi / Drama
USA, 2019, 7 h 35 min (Minutáž: 43–48 min)

Předloha:

Michael Connelly (kniha)

Jesse Voccia

Titus Welliver, Jamie Hector, Madison Lintz, Amy Aquino, Lance Reddick, Troy Evans, Gregory Scott Cummins, Judith Moreland, Mason Dye, (více)

Epizody(10)

vnimatkrasu

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Po slabší čtyřce možná Boschova nejlepší řada. Kolem hlavní postavy se totiž povedlo sestavit hned tři linky, senzačně napsaný, výtečně vygradovaný. Utajení i soud jsou samozřejmě boží. Ty dialogy a nenucená chemie mezi Harrym a Maddie jsou ale něco, čím se mě pátá série dotkla i u srdce. A to jsem u takhle zemitě nastavený detektivky, a navíc po tolika letech, jednoduše nečekal. ()

3DD!3

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Další skvělá řada s v minulosti se přehrabující poctivou detektivní linkou (konečně zajímavě využitá Maddie). Soudní příprava s Chandlerovou je osvěžující a potěší Haiti pátrání pro J. Edgara. Nová parťačka na oddělení vypadá zajímavě a tváří v tvář uřezaným hlavám zachovává chladnou hlavu. Boschova závěrečná likvidace padouchů byla tentokrát obzvláště povedená. Doufám, že se Coltrane vrátí. ()

Davies182

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Opět ryzí esence detektivního seriálu v tom smyslu, že tvůrci nemají problém v nahození hned několika případů najednou, a divák se v tomto organizovaném chaosu vůbec neztrácí. Naopak, ten v očekávání smyslplného protnutí všech linek prostě zapomíná dýchat, a jen čeká, kdy půjde ve finále do tuhého. Takže je za námi další fantastická sezóna plná parádních postav a hruzných záporáků, a karty do té další jsou rozdány nadmíru uspokojivě. Po Shieldu (chystám se!) a The Wire opravdu zdaleka nejlepší "true police stuff" v televizi, prvenství letos znovu úspěšně obhájeno. P.S. Na co bych asi tak trávil prosluněný Velký pátek venku, když Amazon útočí s novým maratónem Heironyma Bosche, že?? ()

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Už v komentářích k jednotlivým epizodám jsem tvůrce pochválil za to, že nepřišli se stejnou (nebo horší) sezónou, jako tomu bylo v případě čtvrté řady. Tentokrát mě příběh bavil, udržel si mou plnou pozornost po celých deset dílů, děj sice neměl původní dokonalou atmosféru, odvíjel se ale ve velmi dobrém tempu, nechyběla ani akce a napětí, a ani Maddie mi tady nelezla na nervy. Solidně zvládnutá série. ()

petikacka

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Harry Bosch je zkušený detektiv ze staré školy, s nímž to nemají jeho nadřízení dvakrát jednoduché. V páté serii musí čelit znovuotevření starého případu i obchodu s drogami. V seriálové adaptaci populárních kriminálek spisovatele Michaela Connellyho se představí neprávem přehlížený Titus Welliver. Za mě 90% ()