Zatímco detektivové Pierce a Vegová pokračují v pátrání po původu nalezených lidských ostatků, detektiv Bosch se loučí s odjíždějící Maddie. Naznačí náčelníkovi, že ví o podstrčeném řetízku v Bordersově bytě. A Edgar postupuje ve vyšetřování okolností vraždy informátora... Detektivové Pierce a Vegová pátrají po původu lidských – pravděpodobně ženských – ostatků nalezených v kufru. Brzy se najdou i další části těla – ženská hlava a ruce, z nichž na jedné je vyříznutý kříž jako podpis. Maddie se loučí s otcem. Před odjezdem mu řekne pravdu o tom, že ofotografovala dokument Henryové a zaslala ho advokátce Chandlerové … Bosch ostře vytkne novináři Andersonovi jeho článek, který ho málem stál život. Zjišťuje také, že potřebné informace mu dodala jeho obhájkyně Chandlerová, která navíc u soudu blufovala, když hovořila o Spencerovi. Při pozdější schůzce v restauraci říká obhájkyně Boschovi, že bojovat je třeba všemi zbraněmi … Bosch si vyžádá schůzku u náčelníka Irvinga a sdělí mu, že našel fotografii ztracenou z policejní kartotéky a ukazující záběr z Bordersova bytu před prohlídkou, kdy tam žádný řetízek nevisel. Je mu jasné, že ví, kdo ho tam podstrčil. Irving fotografii mlčky skartuje … Policisté se účastní večírku na rozloučenou s detektivem Johnsonem. Moore pronese řeč a předá mu zlaté hodinky. Pro všechny přítomné je ale novinkou, že „Širokej“ vlastně neodchází, využil možnosti, kterou mu dává odložený důchodový plán … V době, kdy se Edgar a Robertson dozvídají, že Walsh a zbytek jeho bandy jsou na letišti v L.A. , kam se za nimi okamžitě rozjedou, trojice Walsh, Vardy a Šerif přepadne Bosche v jeho domě. Ten se díky skryté místnosti pod podlahou stačí ozbrojit a připravit na útok, při čemž mu zdatně sekunduje jeho nový pes. Když detektivové zločince na letišti nenajdou, pochopí, že se budou snažit zabít Bosche a spěchají mu na pomoc. Ten už ale mezitím všechny tři gangstery zastřelil. Pes se ale kamsi zaběhl … Bosch se poté dozvídá, že narkomanka Claytonová byla zadržena a je v útulku. Vyhledá ji, ale mladá žena jakoukoli pomoc odmítá … Policejní náčelník Irving na tiskové konferenci ohlašuje svou kandidaturu na starostu … Jerry Edgar se v nočním klubu setkává s detektivy Riosem a Marcosem. Hovoří s nimi o zastřeleném Wisovi i o tom, co se dozvěděl od Bo Jonase. Wise získal zbraň právě od něho a Jonas zbraně koupil od lidí, kteří je ukradli z policejního skladu, byly zabavené při protidrogové razii. A právě tito lidé možná ve strachu z prozrazení Wise zabili. A vzhledem k okolnostem to byli pravděpodobně křiví policisté. Edgar se ostatně domnívá, že ví, o koho jde a že neustane v úsilí je nakonec dostat … Bosch stále čeká, jestli se nevrátí jeho pes a Maddie v telefonu slibuje, že až přijede, vyvěsí oznámení o jeho ztrátě. Právě když si Harry prohlíží spis zavražděné dcery Elizabeth Claytonové Daisy, oknem uvidí, že pes stojí před domem … (TV Prima)

warrenur

Dostojne a zaujimave zakoncenie serie. Harry Bosch je od prvej serie moj oblubeny charakter a rad sa k nemu vraciam. Tesim sa na dalsiu seriu. Titus Welliver sa jeho postavy zhostil s velkou doveryhodnostou. ()

jedna_vrana

Bosch: „Je tu čiara. Čiara, ktorú nikdy neprekročím.“ Báseň na počesť budúceho dôchodcu, potom Barellovo prehlásenie pri stole s tromi ženami – to sú moje bývalé manželky, zábavná rozlúčková párty, ktorá, ako sa ukáže, nie je rozlúčková. A na záver – je jasné, čo bude Harry Bosch vyšetrovať v ďalšej sérii. ()

Necrotongue

Finále páté sezóny přece jen nebylo tak kvalitní jako předchozí epizoda. Závěrečný díl nebyl vůbec špatný, ale na rozdíl od toho předešlého obsahoval i nějaké to slabší místo. Přesto jsem byl ve výsledku hodně spokojený a jsem rád, že se tvůrci dokázali po slabší čtvrté řadě zmátořit a že mě seriál opět bavil. ()