Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bosch vyslýchá Rogera Dillona, který mu dá jméno a adresu Hectora Cruze, jemuž dodával dívky a kde policie vzápětí tři z nich najde a zachrání. Pak začne pátrat po Cruzovi. Dillon lže o tom, že Daisy zabil v sebeobraně a klidně popisuje, jak k tomu došlo. Výměnou za spolupráci má dostat pouhých 11 let vězení, což Bosche zlobí. Ani jeho rozmluva s návladním Kennedym na tom nic nezmění, přestože u Dillona našel celkem dvanáct dokladů unesených dívek ... Zanedlouho ho čeká další smutný objev: když nese Elizabeth Claytonové fotografii dcery a chce ji informovat, že její vrah je zatčen, najde ji doma bez života. Neunesla tlak událostí a spáchala sebevraždu ... Edgar navštěvuje zdrcenou Naomi Wiseovou, která mu předává dopis, který manžel pro něho zanechal. Stojí v něm: „Když systém selže, čestní lidé povstanou“ ... Irving oficiálně odstupuje z kampaně a ohlašuje svou podporu latinoamerické kandidátce Lopezové. Killoran zuří ... Edgar sleduje Toussainta. Právě když Bosch rozmlouvá s Maddie o jejím budoucím povolání, volá mu detektiv Reeceová: Jerry se zapletl do přestřelky. Na místě jsou dva mrtví – Toussaint a Avril. Bosch urychleně přijíždí na místo. Zdá se, že Avril, který se bál, že Toussaint toho o něm ví příliš, nejprve zastřelil Toussainta a následně Edgar zastřelil jeho. Edgar chce, aby byl Bosch přítomen výslechu na vnitřním oddělení, kde vypoví, že když sledoval Toussainta a uslyšel střelbu, šel do domu, našel Toussainta mrtvého a následně zastřelil Avrila, když po něm střílel a odmítal odložit zbraň ... Heather Stroutová, které policista Ian Hughes z úřadu šerifa odevzdal bomby, které žena hodlá nechat vybuchnout v soudní síni a na policii, přichází k soudu. Advokátka Chandlerová předvolává Bosche jako svědka ve věci obvinění doktorky Kentové. Široký si odskočí a všimne si, že Stroutová odešl, a na místě zanechala batoh a nastoupila do výtahu s Hughesem. Zalarmuje osazenstvo, které prchá ze soudní síně, zatímco Bosch sebere batoh a odhazuje ho jak nejdál to jde. Mohutný výbuch způsobí velké hmotné škody, zranění několika lidí, včetně Bosche, však nejsou příliš vážná. Policie chytí Hughese a během výslechu Bosch pochopí, že Stroutová hodlá nechat vybuchnout ještě jednu bombu, v policejní budově. Naštěstí je na cestě zadržena a zatčena ... Edgara pronásledují zlé sny, v nichž se mu vrací prožité drama tak, jak se událo ve skutečnosti. Avrila prostě zastřelil ... Bosch se jde rozloučit s Elizabeth Claytonovou a na hrob její dcery, který je hned vedle, klade kytičku a fotografii, kterou původně nesl její matce ... (TV Prima)

(více)

Recenze (3)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

A tak jsem tvůrce v komentářích/ recenzích k jednotlivým epizodám chválil... A oni mi na závěr udělají tohle. Tedy, abych to uvedl na pravou míru, děj finální epizody šesté sezóny se opět vyvíjel k mé spokojenosti, v klidu jsem si to užíval a do té pohody a spokojenosti mi najednou scénář nainstaloval batoh a události s ním spojené. A já jsem se tak zase jednou musel dočkat nezastavitelného akčního hrdiny v nezničitelném obleku z konfekce. Jo, jo, to se tak člověk v klidu dívá na vcelku realistickou policejní práci a znenadání zjistí, že hlavní hrdina běžně používá Claymore při dentální hygieně k odstraňování zubního kamene (Claymorem nemíním meč ale tu sympaticky prohnutou potvůrku). Naštval jsem se za dvě hvězdy, takže zbyly jen tři. / Poučení: Je-li severně od tebe bomba, prchej na jih. ()

jedna_vrana 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Irving: „Dajte na moju radu: nebuďte spiacich psov.“ Dwight Wise: „Ak systém zlyhá, spravodliví muži povstanú.“ J. E.: „Možno raz vymyslia detektíva robota, ktorý dokáže vyriešiť vraždy a nenechá sa vtiahnuť do priepasti.“ ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama