Bosch

• USA Bosch
USA, (2014–2021), 52 h 11 min (Minutáž: 39–52 min)

Předloha:

Michael Connelly (kniha)

Hudba:

Jesse Voccia

Titus Welliver, Jamie Hector, Amy Aquino, Lance Reddick, Madison Lintz, Mimi Rogers, Paul Calderon, Sarah Clarke, Troy Evans, Gregory Scott Cummins (více)

Série(7) / Epizody(68)

Hieronymus „Harry“ Bosch (Titus Welliver) je v drsném a špinavém podsvětí Los Angeles jako doma. Zkušený a ostřílený detektiv dře dnem i nocí, aby odhalil a dopadl nebezpečné kriminálníky bez ohledu na to, jak moc jsou podlí nebo jak dobré mají konexe. Bosch se řídí heslem „buď záleží na každém, nebo nezáleží na nikom“. A proto opakovaně naráží na chyby systému, který umožňuje lidem s černým svědomím, jako jsou Raynard Waits, Veronica Allenová, nebo dokonce policejní komisař Los Angeles, proklouznout mezerami mezi nedokonalými právními předpisy. Na druhou stranu ubohé oběti zločinů, mezi nimi i Boschova vlastní matka, prostitutka, se kvůli nim nikdy nedočkají spravedlnosti… Bosch a jeho všemi respektovaný parťák Jerry Edgar (Jamie Hector) pracují pod velením poručíka Grace Billetsové (Amy Aquino), schopné a soucitné policistky, jež se ke svému velkému zklamání už několikrát nedočkala zaslouženého povýšení. Billetsová má pochopení pro Boschovo odhodlání nastolit spravedlnost za každou cenu, a když je potřeba, leccos mu odpustí. Oblíbenec celého Los Angeles a současný náčelník policie Irvin Irving (Lance Reddick) se s nejlepším detektivem z oddělení vražd zná už hodně dlouho, ale ne vždy schvaluje Boschovy pracovní metody – zvlášť pokud jdou proti jeho vlastním zájmům. Zdaleka nejvíce si však Bosch rozumí se svou dcerou Maddie (Madison Lintzová), studentkou univerzity, která by se ráda jednoho dne stala právní zástupkyní. V Boschově životě hraje velkou roli také metropole Los Angeles – ať už jde o jeho ikonický dům z padesátých let, který stojí v Hollywood Hills vysoko nad světly velkoměsta, nebo oblíbená místa, jako je mexická restaurace El Compadre, Hotel Ace a lanová dráha Angels Flight. Bosch zná L. A. jako své vlastní boty, možná ještě lépe! (TV Prima)

Recenze uživatele jedna_vrana k tomuto seriálu (58)

Dva druhy pravdy (2019) (S05E01)

„Existujú dva druhy pravdy. Temná pravda, ktorá je skreslená, aby sa niečo dosiahlo. A tá, ktorú nosíme v sebe a vieme, že je pravá.“ Táto séria bude o pašerákoch? ()

Falešné recepty (2019) (S05E02)

Ide mi na nervy mladý, pekný Tom! Ale asi sa mu Maddie páči, keď sa robí múdry a dôležitý. Jay: „Otec zabil zlatú hus, čo znášala vajcia.“ Bosch: „vajcia sú zlaté, nie husi.“ J: „Myslel som si, že to bola hus.“ B: „Občas zabúdam, že angličtina nie je tvoj rodný jazyk.“ J: „W´ap enpoze´m manje, M´ap enpoze´w kaka. (Príslovie kreolsky: Nebude jedlo, nebude ho..o). Je to to isté, ako zabiť hus.“ ()

Poslední recept (2019) (S05E03)

Grace: „ Keď dosiahneme určitý vek, ako je ten náš, začneme premýšľať o ďalšej kapitole.“ Det. Barell: „Nikto nechce zostať dlhšie, než je žiaduce.“ G: „Viem, že ste premýšľali o odchode do dôchodku.“ B: „Nemôžete poraziť čas. Poručíčka, nerád to priznávam, ale niekedy si myslím, že máte pravdu.“ A potom naznačuje, že Crate by naozaj mal ísť do dôchodku. ()

Probuďte mrtvou (2019) (S05E04)

Existuje niečo ako Laurin syndróm – keď sa vyšetrovateľ zamiluje do obete trestného činu. „Muž bez hviezdy“ s Kirkom Douglasom je obľúbený film detektíva Barella. ()

Moudrost pouště (2019) (S05E07)

„Bosch bude môcť len bezmocne sledovať, ako ničíme jeho kariéru.“ ()

Hora spásy (2019) (S05E08)

Mads: „Koľko ľudí si zabil?“ Bosch: „Prečo sa na to pýtaš?“ Mads: „Pretože toľkokrát si tiež mohol zomrieť!“ ()

Zadržte noc (2019) (S05E09)

„Je to zlé, Jerry. Skorumpovaní policajti. Musíš byť opatrný!“ Vyzerá, že takmer všetko je vyriešené. Ale Bosch tvrdí, že musí veci dotiahnuť do konca. ()

Ten hajzl se podepsal (2019) (S05E10)

Bosch: „Je tu čiara. Čiara, ktorú nikdy neprekročím.“ Báseň na počesť budúceho dôchodcu, potom Barellovo prehlásenie pri stole s tromi ženami – to sú moje bývalé manželky, zábavná rozlúčková párty, ktorá, ako sa ukáže, nie je rozlúčková. A na záver – je jasné, čo bude Harry Bosch vyšetrovať v ďalšej sérii. ()

Vyhlídka (2020) (S06E01)

„Rozprávaš ako moja stará mama: Prevencia je lepšia ako liečba.“ Prípad skorumpovaných policajtov nedopadol dobre. Irvin Irving to hrá tak dobre, až mi je z neho nepríjemne – nosí sa ako vážený občan, aj tak rozpráva a jeho heslá v duchu „všetko pre blaho občanov L.A.“ sa mi už protivia. Hlavný problém tejto série bude 32 zmiznutých ampúl rádioaktívneho cézia, ktoré by dokázali zamoriť mesto na 300 rokov. ()

Dobří lidé na obou stranách (2020) (S06E02)

„Bol som si istý, že nás dovedú k tomu, kto zavraždil tvojho syna.“ „Áno, možno v inom svete. V tomto – dostali presne to, čo si zaslúžili.“ Agent FBI: „Rokujeme s JTTF, NRC, HERT, NEST, DOE...“ Bosch: „Polievková abeceda“. Svet je plný nahnevaných a pomstychtivých mužov! ()

Tři vdovy (2020) (S06E03)

Prečo vo väčšine seriálov, čo som videla – musí byť nevraživosť medzi políciou a FBI? To naozaj takto fungujú v realite? A často z agentov robia neschopných a obmedzených vykonávateľov zákona – s pekným balíkom faktov, ktoré musia byť utajené. „Počuješ to ticho?“ „Helikoptéry sú preč.“ „Na teraz.“ ()

Součást života (2020) (S06E04)

J. E.: „Máš plán na večer?“ Bosch: „Dať podpísať odposluch. Vyvenčiť psa.“ J. E.: „Vzrušujúce. Si ako mních v kláštore – na tom kopci.“ B: „Páčia sa mi ich rúcha.“ A na kopci večer hrá konečne znova dobrá hudba, idylka Harryho so psom. V tejto časti sa stretne prvýkrát s Maddiným priateľom. ()

Prachy, Honey (2020) (S06E05)

Det. Crate si v noci pozrel film „Bad Day at Black Rock“, 1955 s Robertom Ryanom. A filmové okienko s det. Barellsom pokračuje, C: „The Professionals“? B: „Najlepší western hneď po The Wild Bunch! Lyan, Lancaster, Lee Marvin, Jack Palance...“ C: „Claudia Cardinale.“ B: „Woody Strode.“ Jeden pekný časozberný moment – 36:50. Záver, ktorý trochu zamrazil... ()

Hotel ACE (2020) (S06E06)

„Neobvinia ju.“ „Bolo to oprávnené, jej kariéra však skončí. Je ako jed.“ ()

Vztek (2020) (S06E07)

Mank: „Chodili ste niekedy po bublinkovej fólii? Tak sa cítim...“ Det. Vega. Čo vlastne chce – na jednej strane sa viackrát obráti na partnera, ako jej vadí poručíčkin prístup a potom to poprie? Trochu sa to celé pomaly vlečie. ()

Napodobitel (2020) (S06E08)

Bosch: „Ideš preč?“ J. E.: „Večera s Bennettovou.“ B: „Ako dlho ste už spolu? Tri – štyri mesiace?“ J. E.: „Tak nejako.“ B: „Nemal by si začať volať ju krstným menom?“ J. E.: „Nechcem to uponáhľať.“ Ľudia toho nasľubujú a potom sú tu dôsledky. Komu sa dá veriť? ()

Temná svatá noc (2020) (S06E09)

„Zúfalý muž býva nebezpečný muž.“ Veci sa odhaľujú. Nie všetky ku spokojnosti strany „tých dobrých“. ()

Čestný muž (2020) (S06E10)

Irving: „Dajte na moju radu: nebuďte spiacich psov.“ Dwight Wise: „Ak systém zlyhá, spravodliví muži povstanú.“ J. E.: „Možno raz vymyslia detektíva robota, ktorý dokáže vyriešiť vraždy a nenechá sa vtiahnuť do priepasti.“ ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let