Komisař Maigret zuří

Maigret Sees Red

Komisár Maigret zúri

Krimi / Drama

Francie / Itálie, 1963, 83 min

Zatím co v případě prvního příběhu, Maigret nakladl past opravdu hodně vysoko, v tomto spíše špionážním díle, děj malinko zaostává. Každopádně dvě věci jsou nenahraditelné, a to jest 1. hlavní představitel Pan Gabin je naprosto úžasný. Škoda, že s ním nebylo natočeno více dílů 2. Neopakovatelná atmosféra kulis, představující Paříž a předměstí .(8.3.2011)

Film nepostrádá napětí, dokonce i pár akčnějších sekvencí, má takovou tu správnou atmosféru "60.let po evropsku", ale přesto mu něco chybí. Na to, že mu nedám vyšší hodnocení má svůj díl viny i dabing, jehož česká zvuková stopa překrývá originální dialogy jen částečně a u anglicky mluvených pasáží vůbec, což má za následek, že místy divák slyší začátek věty francouzsky a pak teprve do toho vstoupí český překlad. To dle mého názoru filmu trochu ublížilo. Každopádně ale uznávám, že Jean Gabin je jako Maigret skvělý a nezapomenutelný.(29.6.2003)

Díky televizi Prima jsem mohl vidět i tento třetí a bohužel poslední díl Maigretovské série s Gabinem. Tímto ji moc děkuji za uvedení. Hold i komerční stanice může někdy příjemně překvapit. Jinak tento díl je na úplně stejné úrovni jako ten předchozí, i když už na něm dělali trochu jiní lidé. Je standardně napínavý, má opět docela dobrý příběh a uteče jako nic. Až bych ocenil tak o čtvrt hodinky delší stopáž. Tak se mi to líbilo, že mi to uběhlo až moc rychle. Největším pozitivem je pro mě zase představitel Maigreta můj nejoblíbenější herec mistr Gabin. Možná se opakuju, ale on se snad pro tu roli narodil. Jinak během filmu hodí zase spousta sarkastických hlášek (Vězení? Ne, dovolená.) Tím pádem jsem se i docela pobavil a za to všechno můžu dát opět 4 hvězdy.(16.2.2018)

Dlužno podotknout, že komisař Maigret ve stylovém podání Jeana Gabina má do jakýchkoli projevů zuřivosti VELICE daleko, neboť přehnané citové výlevy neodpovídají jeho naturelu. Krom toho - poučen léty praxe - musel nutně dojít k poznání, že nekontrolované výbuchy negativních (a dokonce ani pozitivních) emocí mu v jeho specifické profesi nikterak nepomohou. Vyznačuje se jakýmsi neústupným vnitřním klidem ... vycházejícím z pevného přesvědčení, že zločin na amatérské i profesionální úrovni je třeba neúnavně pronásledovat a likvidovat - bez výjimky ... a bez ústupků. Kdoví, jak by se svými starosvětskými způsoby uspěl v našem nervně pulsujícím, extrémně bezohledném, neomaleně hrabivém a morálky prostém věku - naštěstí žil v době, která mu milosrdně umožnila potírat závažnou kriminalitu s noblesou ... a podle jeho nejlepšího vědomí a svědomí.(23.2.2018)

Treti Maigret a zaroven aj ukoncenie tejto nadhernej trilogie - presne to je Maigret voit rouge. Dejova linia sa tuna trochu skomplikovala, muz je v noci prenasledovany akymi muzmi, 3x padnu vystrely .... a zacina poriadny dej. Pribeh nie je jednoznacny ani priamociary, ide o spletity zvazok udalosti, ktore ale postupom filmu pekne do seba zapadnu, a udalosti zacnu davat zmysel. Dokonca tuna ide o akusi gangstersku bandu z USA - s nimi ale Jean Gabin ako komisar Maigret nebude mat ziadny sucit, a pekne pojde o poriadny narez. Rezia slape na maximum, herecke vykony su proste vyborne, dialogy prepracovane a na urovni - plati tu vsetko to, co som vymenoval u jednicky aj u dvojky. Zaroven musim uznat, ze jediny pravy Maigret je pre mna Jean Gabin a tato francuzska trilogia, ziadny Herz s nejakym Bruno Cremerom. Dalej, predpokladam, ze kazdy demental uznava a vie, ze Jean Gabin v zivote nebude hovorit po slovensky/cesky - ten sa vam na to moze zvysoka vysrat. Tak je to veru. Chvalabohu, mne to nevadi, francuzsky aj anglicky viem /vo filme boli anglicky hovorene pasaze/, takze za mna v pohode, a film som si plne uzival. Mimohollywoodska filmarska produkcia v plnej krase a nadhere. 100 %(30.8.2014)

• - Počas premietania filmu v pražskom kine Metro zavraždil premietač 11 ročného chlapca. Vražda malého chlapca pobúrila celú vtedajšiu československú verejnosť. Vrah dostal trest smrti. (Raccoon.city)