Epizody(32)

jarah

Podľa mňa ide o absolútne nedocenený seriál. Áno, 32 hodinových epizód je pre JK tvorbu trocha nezvyklé, ale kratší si ho ani neviem predstaviť. Ani jedna epizóda nenudí, dej je dynamický, postavy charizmatické, psychológia postáv umne vykreslená, prostredie atraktívne. Nedá sa nesúcitiť s hlavným hrdinom, na ktorého sa to sype zo všetkých strán, ešte aj od psychopatického otca, ktorý v podaní Lee Deok Hwa pôsobí naozaj ako ľudský odpad. Odlúčenie od matky, hrôzostrašné detstvo, obeť násilia počas dospievania, cieľ (ale aj nástroj) špinavých intríg a klamstiev, to všetko formuje jeho charakter a postoje v jednotlivých situáciách. Akoby mu nebolo súdené zažiť radosť a za každú sekundu šťastia draho platí. Lee Dong Wook si s postavou dokonale poradil. Keď sa usmieval, roztopil moje divácke srdce, keď mu ubližovali, cítila som nutkanie objať ho a utíšiť bolesť, keď sa nahneval, vyzeral naozaj hrôzostrašne. V obleku generálneho manažéra mu to pristane, vznáša sa okolo neho aura istoty, profesionality a spoľahlivosti. Ďakujem Lavínii za skvelé titulky, vďaka ktorým som si mohla konečne užiť tento starší seriál. ()

Zíza

Začátek se mi hodně líbil, ale jak to tak u korejských seriálů bývá zvykem, šlo to postupem času do kopru. Bylo tam neuvěřitelné množství kiksů, nesmyslů a nelogičností, na kterými mi jen rozum stál. Hodně se křičelo, brečelo, bylo v šoku. Na druhou stranu tam byly i příjemné scény, kdy to nikdo nepřeháněl a snažilo se jít podle logiky a zdravého rozumu. Bohužel na můj vkus tam bylo až moc lží a pletich a já si jen říkala WTF, kroutila hlavou a smála se tomu. Na konci mi přišlo, že největším chudákem je mrzák o holi, i když je to pěknej prevít, to s ním jsem nejvíc soucítila, protože s ním furt někdo flákal o zem a on se ani nemohl pořádně bránit. Lee Da Hae nepředvedla nic nadprůměrného, ale ani podprůměrného. Její hrdinka mi častokrát přišla patetická a ubulená, nejraději jsem ji měla, když se sebrala a konečně se postavila sama za sebe, případně za hotel. Lee Dong Wook hrál panáka bez výrazu, šlo mu to, ale jak nasadil výraz velkého rozhořčení, tak jsme se bála, že mi vypadnou oči z ďůlků – i když to hodněkrát vypadalo smíš směšně, je mi jasné, že být člověkem, na kterého takhle koulí oči, určitě mám strach. Hudba ušla. Kamera naopak ne, občas mi přišlo, že kameraman pořádně nedomyslel, co chce natočit. Kdyby vše zůstalo v uvěřitelných hranicích, nelhalo se tolik, tak si myslím, že by z toho byl mnohem lepší (a také kratší) seriál. Slabé 3*. ()