Soonsooui sidae

(neoficiální název)

Historický / Drama / Romantický / Erotický

Jižní Korea, 2015, 113 min

• LangiJ

Film o chtíči, žárlivosti, zradě a pomstě z čosonské éry. Historický filmy mám ráda, ale tohle mě nechytlo. Už po půl hodině jsem uvažovala, že to vypnu, ale nakonec jsem to dokoukala kvůli Shin Ha-kyunovi, který byl ve své roli super. Zaujal mě i Kang Ha-neul, který se vymanil z rolí slušňáčků a střihnul si násilnickýho, lehce vyšinutýho slabocha, z jehož očí v některých scénách šílenství přímo čišelo. Na druhou stranu Jang Hyuk mě tam vyloženě štval, jeho ztvárnění role se mi vůbec nelíbilo.(14.2.2016)

Nejvíce bodů za oku lahodící kameru, kostýmy a výpravu. Historický korejský film, který má pár erotických scén, ale na to, aby to bylo v kategorii erotických filmů se mi to zdá trochu přehnané. Story je jednoduchá a jak je to takové barevné, hravé jako telenovela, tak mi to přišlo jako jakási pohádka. Začínám mít opravdu respekt před jihokorejskou kinematografií.(30.4.2017)

Chtíč je nebezpečný a v tomhle filmu se to daří docela dobře ukázat v zajímavém historickém kontextu. Navíc ty asijské holky jsou tu opravdu pěkné. Není to přímo erotický snímek, ale zase tak daleko k němu nemá. Možná je toho sexu až trochu moc a někdy je trochu zbytečný, ale tak komu by tohle vadilo?(24.4.2015)

Dobrá kamera,.vizuál,jinak pro mě ne moc dobré kafe.(23.5.2017)