Ničení povoleno (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2013, 5 min

Účinkují:

Pavel Rímský
  • Johny303

O zbraních jako takových se dozvíte minimum. Je vidět, že pořad je dělaný pro širokou (co nejširší) veřejnost a jeho hlavním cílem že je dělat velká bum a ničit věci ve zpomalených záběrech. Takže je to prostě taková oddechovka, při které si můžete říkat tak maximálně intelektuální fráze typu ,,No ty krááávo, ta helma po zásahu odlétla ale pěkně daleko, hustý!" Jinak, pořadu nepřidává ani komentář Pavla Rýmského, který zde někteří paradoxně vychvalují. Mě teda docela dost uspává.(26.3.2015)

Dobrý nápad, jak se seznámit s různým typem zbraní. Jednak jak s nimi zacházet, kde to nacvičit, a taky kterou zbraň si vybrat, když ji potřebujeme na něco konkrétního. Je zbytečné brát si třeba kalašnikov na dva lidi, když stačí obyčejný bubínkový revolrver, za předpokladu, že máte za sebou už nějakou tu tisícovku nábojů odstřílenou jako sportovní střelec. Ale určitě to není zbytečné pro ty, kteří si nevěří, tedy, že by zasáhli cíl, tak v tom případě je kulomet zapotřebí, anebo granát. Ale zase to má pár háčků...No učte se, testujte, je to pěkný koníček, navíc, když je zde jasně napsáno - Ničení povoleno, takže co chcete zničit, to můžete.(8.1.2015)

• Gemini

Klipový seriál na stream.cz, určený nejširší laické veřejnosti. Jeho podstatou jsou předváděčky ničivé síly nejrůznějších zbraní od klasických revolverů přes odstřelovací pušky po praky, ale také chladné zbraně. Divácky vděčné záběry rozprskávajících se plechovek, ananasů nebo vepřových půlek z rychloběžných kamer vždy za efektního hlasového doprovodu Pavla Rímského bohužel často postrádají nějaké relevantní srovnání, a o zbraních se tam nedozvíte téměř vůbec nic. Např. v případě české novinky - útočné pušky CZ 805 BREN - vypadal pořad jako regulérní reklamní spot. Až z komentářů zasvěcenějších uživatelů k jednotlivým dílům se dozvíte, jak se věci mají (třeba u té zmíněné CZ 805 je to taková drobnost, jako že po pár zásobnících vystřílených v rychlém sledu pušce upadávají mířidla, což je v bojovém nasazení jaksi poněkud problém, a tak si naši vojáci v Afghánistánu vozí v batozích osvědčené "vzor 58ičky" - což mám potvrzeno z první ruky; tedy abych křivě nehaněl, platilo to zhruba před rokem). Je to většinou efektní, ale informační hodnota je téměř nulová. Hodnotím jako neškodný čistý průstřel, pardon, průměr. 50%(28.8.2014)

Pořad s obrovským potenciálem, který málo kdy využívá v plné míře. Přece jen střílet se zbraněma do starých helem nebo do melounů a pak pozorovat výsledek? No "Hříbek" nemá nikdy šanci a melounu stačí už jenom seknutí nožem a pnutím se mu kůra rozevře jako dveře před obchodem a maso? to taky není žádný soupeř, tak možná pro vzduchovku nebo kuličkovku nebo pro nůž, ale střílet do něj z pistole? no málo kdy se stane, že mě výsledek překvapí. Každopádně je to jeden z mála pořadů na Streamu který mám v "odběrech".(4.3.2015)

Tenhle seriál sleduju a mám rád. A mám rád i díly, kde se nic neničí a jen se střílí do terče. Jediné co mi v tomto seriálu chybí a co považuju za opravdou chybu je absence jakékoli informační hodnoty. Chybí mi třeba aspoň nějaké hodnocení zbraně, vysvětlení funkce, možná základní rozborka a nebo historie té kterékoli zbraně. Vždy se řekne jen pár základních informací a hups střílet....Je to škoda, protože podobný seriál by mohl fungovat i jako základní poradna pro nové majitele zbrojních průkazů, kteří nevědí pro co se rozhodnout(15.2.2015)

• - Natáčelo se na střelnici Corrado v Ostravě. (Maulincio)