Bídníci

• slovenský

Bedári

Francie / Východní Německo / Itálie, 1958, 217 min

• Marek1991

Je to film do svojej doby, musím súhlasiť s užívateľom canakja v mnohom. Príliš dramatické, niekedy až melodramatické, naivné, ukecané, dlhé, ešteže je tam ten rozpávač, že prostredie je na svoju dobu celkom zvládnuté, že je tam ten Gabin, no musíte to zobrať odo mňa v pohode, lebo nedokážem sa pretvarovať v tomto prípade a hodnotím slobodne. Možno dokonca už prehodnocujem alebo prikláňam sa skôr k lepšiemu hodnoteniu, lebo ma to ozaj nebavilo, nezaujalo a skôr sa mi páči novodobé muzikálové prevedenie z roku 2012.(25.3.2014)

Hezké zpracování, líbí se mi exteriéry, ale malinko to tahá spíše už k pohádce. Z tváří herců moc toho nevyčtu. Režisér příběhem prochází až s moc velkým klidem, přitom v Bídnících by se dalo i tančit v silných momentech. Jednoznačně nejlepším hercem pro mě tady byl Bourvil, který skoro jako jediný i ,,hrál,,. Jeho dialogy byly perfektní. Film je to hezký, ale rozhodně nemá na trojici Clavier-Malkovich-Depardieu, z roku 2000. 4/5(9.11.2014)

• Maynard.

Film je rozdělen na dvě půlky, já hodnotím pouze půlku první, páč na tu druhou už nemám sílu a ani náladu. A ještě aby jo, když má každá půlka hoďku a půl a já horkotěžko dokoukal tu první. Co se týče obsahu, tak jsou tito Bídníci zdařilí, sice sem nečetl, ale viděl sem Bídníky s Gérardem Depardieu, kde se opravdu hodně svým rozsahem přibližují knížce (prej) :o). Narozdíl ale od tohoto filmu mě baví herecké obsazení. Do této chvíle sem si nebyl zcela jist, ale teď už vím, že Jean Gabina nemám a nikdy nebudu mít rád. Sory, ale celou dobu sledovat ten jeho nasr..ej monotónní výraz mě vážně vůbec nebere. Nechápu rejžův záměr dát tuto perfektní roli, na který herec může ukázat svoje kvality, právě Gabinovi, který svým otupělým a apatickým výrazem naprosto pohořel. Dvoji Gabin-Blier ani náhodou není hodna pro tento klasický, nesmrtelný a absolutně promyšlený příběh. Z filmovaných Bídníků u mě na celé čáře vítězí verze z roku 1978, kde má příběh spád, tempo, napětí a kvalitní herecké výkony...(25.11.2010)

Prekvapivo som počas toho nezaspala. Videla som verziu s nemeckým dabingom, ale nejak mi to neprekážalo. Aj keď Gabinov hlas by som si rada vypočula. Pri tomto diele ma vždy viac bavila Cosette časť, lebo potom tá revolúcia, vždy to bolo také únavnejšie. A aby som na to náhodou nezabudla, tak som si pripomenula, že Thénardierovci sú niekde v top výbere najodpornejších literárnych postáv, aké poznám. Bolo mi z nich až fyzicky zle. (Lumiere - 10.2.2014)(26.2.2014)

Tak si zase zaplavu proti proudu, protože se mi opravdu nepodařilo pochopit, proč je tato verze zde na ČSFD považována za nepřekonatelnou. Díky Gabinovi, který je takovou obrovskou modlou pro zdejší uživatele? Nebo díky podivnému způsobu vyprávění, který působí jakkoliv, jenom filmově moc ne? Nikomu nevadí, že jsou tady postavy zploštělé a že je Cosette totálně tupá? Beru v potaz rok vzniku filmu, ale víc než 50% ze sebe nevymáčknu.(23.4.2014)

• - V USA měl film premiéru až v roce 1989 u příležitosti oslav dvoustého výročí Francouzské revoluce. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Německé demokratické republice. (Terva)