poster

Dům 66b (studentský film)

Krátkometrážní / Horor

Česko, 2013, 22 min

Režie:

Jiří Fabík
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tom_Lachtan
  ****

  Dům 66b, mající reálné číslo 24 a jednoho poněkud neobvyklého obyvatele... Díky všem mocnostem pekelným, že autor se rozhodl dát do filmu tak znatelnou stopu humoru, už jen pozorovat Pána temnot jak si pouští umučení Krista stojí za to, škoda je jenom pár logických děr v příběhu, sice nejsou tak nezměrné, jako Mongolská říše v době nejvyšší slávy, ale pořád dokážou zamrzet.(1.3.2014)

 • kaylin
  ****

  Práce s voiceoverem není jednoduchá, ale kdy se tomu dodá alespoň dobrý hlas, tak to není špatné. „Dm 66b“ je tenhle případ. Dobře vybraný herec, což platí i o ostatních. Na amatérský film výborné výkony. Snaha dostat humor do filmu o ďáblech, kteří touží po duších, je celkem dobré, hlavně ve srovnání se zajímavými kulisami. Film má výbornou zvukovou stránku. Snímek překvapí i vizuálními kvalitami a nakonec i dobře postavenou pointou.(27.3.2014)

 • Iroquaise
  **

  některý pohyby kamery jdou směrově proti sobě ( úvod s kočkou)...zbytečný používání subjektivních záběrů ( obouvání pantoflí u postele)...teatrální voice over...kýčovitá výtvarná stránka ( hovory s peklem), humorná stránka prakticky nefunguje ( jedinej vtipnej moment je hláška "odpoledne si pustila "Milagros" a plyn ") některý situace jsou neúměrně protahovaný a nejsou vhodně podložený střihem ( zklamání Kruciela po rozhovoru se Satanem), jiný zas uměle dramatizovaný ( objevení chlapa ve skříni)....pseudo-dramatičnost je vůbec jeden z největších problémů filmu...hudba hrozivě vyřvává, ale atmosféra, ani napětí se nedostavují... film obsahuje moc textu...promluvy jsou příliš dlouhé, dialogy doslovné...scénář prozrazuje svůj literární základ... režisérovi se často střihově rozpadá prostor...prakticky absentuje promyšlenější kamerová práce s hloubkou pole, členěním scény světlem atd.......místy to funguje ( např. záběr z dramatické sekvence ve druhé půlce, kdy se v interiéru haly točí na stěně lampa..."tupost" kamerového snímání tady vhodně zpřítomňuje prostor a objekty v něm )...místy vůbec...vadí mi to lavírování...přepínání...nevyrovnanost vizuálního přístupu k látce...jízdy a další pohyby ( štáb měl zřejmě k dispozici jeřáb nebo malý rameno) to nezachrání... výkon hlavního představitele je zvláštní...místy má docela charisma...místy je hrozně teatrální a roztahuje promluvy a emotivní reakce do zbytečné šířky... baví mě představitel Kruciela, ale jeho postava je pojatá moc teatrálně... svírání prostoru střihem místy funguje z hlediska utváření nějakou ponuré estetiky a náznaků hororové nálady...ale střihová skladba blbě nese přííběh a situační stránku věci... celé se to až moc vyžívá samo v sobě...na jednu stranu je to moc doslovný...na druhou zmatený...skutečnej hororovej efekt se dostavuje jen v drobnejch náznacích...dílčích záběrech, momentech...nejpodstatnější z toho celkovýho dojmu je pro mě fakt, že jsem nepochopil, co tvůrce na tom celém vlastně zaujalo...nedali mi skrze film dostatečně pocítit, proč to vlastně celé realizovali...nepovedlo se jim obrazově oživit literární východisko...(25.3.2014)

 • Jello Biafra
  ****

  Nečakaná pecka. Podľa poviedky Clivea Barkera (Hellraiser) je nám predstavený krátky film o démonovi, ktorý sa snaží za každú cenu získať dušu predavača zeleniny. Dotyčný predavač je však ťažký flegmatik. Poteší aj vskutku originálne pojatie pekla a samotného Satana, ktorý pôsobí ako mafiánský boss a hovorí hlasom Václava Vydry (áno určitá podobnosť s Marselusom, pretože ho v Pulp Ficiton nadaboval). Skvele pôsobí aj hlavný démon Kruciel, ktorého divadelný herec Jiří Černý pojal ako gaunera, ktorý rád pripravuje svojej obeti tie najpodlejšie nástrahy, ale dobre vie, že jeho misia je aj tak marná. Jiří Hauser v hlavnej úlohe flegmatika Viktora zasa pôsobí ako klasický strejda, ktorý má rád pohodlí a "vokurky". Film je tak zaujímavo štylizovaný, že už naplno verím že študentské a nezávislé snímky definitívne strkajú do kapsy mainstreamové braky jak Babovřesky či Kameňák. Zo seriálu "Pionýři hororu" rozhodne TOP film.(16.3.2014)

 • italka63
  ****

  Konec mi to zkazil.Jinak dobré pokoukání o snaze ďábla získat duši obyčejného chlápka pana Boka. Nedaří se a nedaří.Zoufalý pekelník,který se snaží zachránit svoji kůži před před hněvem Lucifera, vymyslí na Vánoce akci, při níž hraje vabank.Vyjde?......zpracování se mi líbilo a před studentským filmem se dá smeknout.(9.12.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace