Masožravý obraz (amatérský film)

Krátkometrážní / Horor

Česko, 2013, 14 min

Dominik Skucius

Dominik Skucius

Marian Skucius

Znáte ten příběh o skřítkovi v lahvi? Dokázal splnit každé přání, ale nesměli jste umřít, aniž byste jej ještě vlastnili. Museli jste se ho prostě za každou cenu zbavit, abyste nepřišli do pekla. Prodat jej šlo, avšak jen o cenu nižší, než nákupní. Tak to není tenhle příběh. Ten je o úplně jiném zle, navíc spojeném se záhadným obrazem. Víc snad ani nechci prozrazovat, vyplatí se na tento amatérský snímek podívat. Překvapí vás poněkud neobvyklé výtvarně-filmové zpracování kombinované s klasickými ryze amatérskými záběry. Ten kontrast mi nevadil, ale věřím, že škodit mohl. Říkám, prodejte to dřív, než zemřete!(16.10.2014)

Už sám název vzbuzuje určitá očekávání, ale pokud jsou ta očekávání béčkového charakteru, tak to se rozhodně nevyplní. „Masožravý obraz“ je především atmosférický horor, který se diváka snaží dostat zajímavý mi záběry, prací se zvukem, ale i kompletní aranží prostředí, kde se příběh odehrává. Není to děsivé ve smyslu lekaček, ale skutečně to vytváří tíživou atmosféru strachu a nejistoty. Gore je na hodně dobré úrovni. Místy mi vydatně běhal mráz po zádech. Co se týká hororovosti, rozhodně jeden z nejlepších kousků v rámci projektu „Pionýři hororu“.(27.3.2014)

Tematicky nic nového - stačí vzpomenout na Podobiznu či povídky C.Barkera. Herec je samozřejmě absolutní prkno, nevěřím mu ani za mák. Kladně však hodnotím masky a gore efekty (i když jsem očekával minimálně ukousnutí hlavy v přímém přenosu), které mi daly vzpomenout Carpenterovy Věci....jen ta chapadélka chyběla!(20.4.2014)

• zolo23

Neposral som sa, preto nemám dôvod hodnotiť vyššie. Ide o amatérsky film - CZ a čo?.. I keby išlo o AF - SK hodnotím rovnako. Ide o to, že tí, čo prerazili do Hollywoodu, tým stačí 5 minút. Tu niet čo hodnotiť, nepozerajme sa z akej krajiny to "vyšlo" ,hľadajme zmysel, pretože ja som žiadny nenašiel. 14 minút?? Fandím amatérom, že sa o niečo pokúšajú za "darmo" - o tom pokoj..ale, ....Snaha nestačí(30.9.2014)

nelíbí se mi font titulku...to je taková moje nová obsese ...ono to neni tak mimózní, jak by se mohlo zdát...font písma je určitou nosnou součástí výtvarný stránky díla...u amatérských nebo škollních hororů mi vadí brakově explicitní fonty...tadyto je ale takový podivný cosi...jak kdyby to vypadlo z nějakýho letáku propagujícího kavárnu nebo obchod se stavebnicema........ slabý voice over...ale mně se to v rámci všech těch nedostatků ve výslovnosti a práci s větnou melodií nějakym způsobem líbí...dobře se mi to poslouchá...jsem úchyl ........ v ateliéru je divný spodní světlo...nepůsobí přirozeně a zároveň nedodává vhodný hororový efekt ( což by mohl být potenciální důvod jeho použití)......... baví mě pasáže bez hudby...jen se zvukovými efekty........ střihová skladba by mohla být čistší...působilo by to daleko líp, kdyby se odstranili některé efektní kamerové vychytávky ( rakurzy, přebytečné jízdy, dynamizující střihy)...další problém je důvěryhodnost rekvizit........... snový pekelný prostor je pěkně zpracovaný...jak z hlediska výpravy, tak vizuálně...hudba i zvukové efekty fungují...pěkná maska monstra, pěkně zapojená animace.......... baví mě ta pozvolnost, ztišenost...tohle mam na filmech obecně rád...pak se můžou dít v obraze věci, který třeba nedávaj moc smysl, ale stejně na mě na určitý voyeristicky laděný úrovni působí.............. dobrý lekačka, slušný efekty........ je to trochu moc povídkově banální...už ten název prozrazuje až moc...chybí tam nějakej moment překvapení...ale bavilo mě to...slušnej amatérák...(27.3.2014)

• - Film byl nominovaný na Mezinárodním filmovém festivalu CINEMA MUNDI na cenu Zlatý Leon. Jednalo se o jediný amatérský film, jenž o tuto cenu bojoval s nejlepšími studentskými filmy z ČR a SR. (folklorman)