Masožravý obraz (amatérský film)

Krátkometrážní / Horor

Česko, 2013, 14 min

Dominik Skucius

Dominik Skucius

Marian Skucius

Tenhle film se samozřejmě zapíše do divácké paměti zejména parádní maskérskou prací, ale za zmínku rozhodně stojí i kamera, zručné šponování napětí, nebo epesní rozpadlý barák, zvenčí zahalený do mlhy a zevnitř naplněný patřičně náladotvornými proprietami. Dalo by se zatlačit na příběh a pointu, ale tak jak to je, to pro mě funguje víc než dostatečně a moc mě neruší ani poněkud dřevěný herecký výkon Mariána v hlavní roli. Masožravý obraz-rekvizitu chci mít doma!(16.2.2014)

Už sám název vzbuzuje určitá očekávání, ale pokud jsou ta očekávání béčkového charakteru, tak to se rozhodně nevyplní. „Masožravý obraz“ je především atmosférický horor, který se diváka snaží dostat zajímavý mi záběry, prací se zvukem, ale i kompletní aranží prostředí, kde se příběh odehrává. Není to děsivé ve smyslu lekaček, ale skutečně to vytváří tíživou atmosféru strachu a nejistoty. Gore je na hodně dobré úrovni. Místy mi vydatně běhal mráz po zádech. Co se týká hororovosti, rozhodně jeden z nejlepších kousků v rámci projektu „Pionýři hororu“.(27.3.2014)

Tematicky nic nového - stačí vzpomenout na Podobiznu či povídky C.Barkera. Herec je samozřejmě absolutní prkno, nevěřím mu ani za mák. Kladně však hodnotím masky a gore efekty (i když jsem očekával minimálně ukousnutí hlavy v přímém přenosu), které mi daly vzpomenout Carpenterovy Věci....jen ta chapadélka chyběla!(20.4.2014)

• zolo23

Neposral som sa, preto nemám dôvod hodnotiť vyššie. Ide o amatérsky film - CZ a čo?.. I keby išlo o AF - SK hodnotím rovnako. Ide o to, že tí, čo prerazili do Hollywoodu, tým stačí 5 minút. Tu niet čo hodnotiť, nepozerajme sa z akej krajiny to "vyšlo" ,hľadajme zmysel, pretože ja som žiadny nenašiel. 14 minút?? Fandím amatérom, že sa o niečo pokúšajú za "darmo" - o tom pokoj..ale, ....Snaha nestačí(30.9.2014)

Hm... Pár dobrých masek natočených zručnou kamerou, ale... Je stačí to na víc jak průměr? U mě ne, jedna z věcí, které mi vadili nejvíc bylo nadužívání některých rádoby horrorových motivů, jako například zvuk hromu ozývající se za jasného dne, nebo titulní obraz, jehož rám má podobu fakt divnou a nehezkou (kdyby se jednalo o normální obraz, s nějakým démonickým detailem, bylo by to MNOHEM lepší) a navíc je v rámu v podobě rakve, což je leda tak směšné a atmosféru to boří a ne tvoří. Když už jsem u těch mínusů, tak i herec v hlavní roli nepůsobí jako vytříbený restaurátor obrazů, ale jako ucho chodící na střední školu a kreslící tak maximálně po školních záchodech.(1.3.2014)

• - Film byl nominovaný na Mezinárodním filmovém festivalu CINEMA MUNDI na cenu Zlatý Leon. Jednalo se o jediný amatérský film, jenž o tuto cenu bojoval s nejlepšími studentskými filmy z ČR a SR. (folklorman)