Masožravý obraz (amatérský film)

Krátkometrážní / Horor

Česko, 2013, 14 min

Dominik Skucius

Dominik Skucius

Marian Skucius
  • zolo23

Neposral som sa, preto nemám dôvod hodnotiť vyššie. Ide o amatérsky film - CZ a čo?.. I keby išlo o AF - SK hodnotím rovnako. Ide o to, že tí, čo prerazili do Hollywoodu, tým stačí 5 minút. Tu niet čo hodnotiť, nepozerajme sa z akej krajiny to "vyšlo" ,hľadajme zmysel, pretože ja som žiadny nenašiel. 14 minút?? Fandím amatérom, že sa o niečo pokúšajú za "darmo" - o tom pokoj..ale, ....Snaha nestačí(30.9.2014)

• Xeelee

[Pionýři hororu] Naprosto bezzubej příběh, mizernej hereckej výkon, dost nezáživně nasnímanejch/nastříhanejch scén z pokoje, strašnej kýč na zdi, halda klišé a povedená pasáž ve snovém světě. | ► Masožravý obraz(15.3.2014)

Tenhle film se samozřejmě zapíše do divácké paměti zejména parádní maskérskou prací, ale za zmínku rozhodně stojí i kamera, zručné šponování napětí, nebo epesní rozpadlý barák, zvenčí zahalený do mlhy a zevnitř naplněný patřičně náladotvornými proprietami. Dalo by se zatlačit na příběh a pointu, ale tak jak to je, to pro mě funguje víc než dostatečně a moc mě neruší ani poněkud dřevěný herecký výkon Mariána v hlavní roli. Masožravý obraz-rekvizitu chci mít doma!(16.2.2014)

Už sám název vzbuzuje určitá očekávání, ale pokud jsou ta očekávání béčkového charakteru, tak to se rozhodně nevyplní. „Masožravý obraz“ je především atmosférický horor, který se diváka snaží dostat zajímavý mi záběry, prací se zvukem, ale i kompletní aranží prostředí, kde se příběh odehrává. Není to děsivé ve smyslu lekaček, ale skutečně to vytváří tíživou atmosféru strachu a nejistoty. Gore je na hodně dobré úrovni. Místy mi vydatně běhal mráz po zádech. Co se týká hororovosti, rozhodně jeden z nejlepších kousků v rámci projektu „Pionýři hororu“.(27.3.2014)

Dobrý nápad, vynikajúce masky, atmosféra tiež miestami perfektná. Ale je to zbytočne dlhé, slabo vygradované... Dala by sa z toho - prostredníctvom strihu, zvukov a hudby - urobiť omnoho väčšia psycho-nočná mora. Dojem mi naviac kazil hlavný hrdina, ktorý sa s tým istým znudeným ksichtom prezíval celým filmom, bez ohľadu na to, čo sa okolo neho dialo.(6.7.2015)

• - Film byl nominovaný na Mezinárodním filmovém festivalu CINEMA MUNDI na cenu Zlatý Leon. Jednalo se o jediný amatérský film, jenž o tuto cenu bojoval s nejlepšími studentskými filmy z ČR a SR. (folklorman)