odpad! (amatérský film)

Krátkometrážní / Horor

Česko, 2013, 8 min

Josef Blažek

Tomáš Mann

[Pionýři hororu] Občas stačí jen zábavnej originální nápad a trocha filmařský zručnosti. Jeden z nejlepších pionýrů. | ► odpad! online (podobnost s ČSFD hodnocením je jistě čistě náhodná:)(15.3.2014)

Mňa to pobavilo. Nie je to priekopnícke veľdielo, ale je to príjemne natočené, bez slov a s patričnou dávkou humoru. Celé sa to odohráva v jednej miestnosti s jedným hercom a jedným.. Čímsi. A to mám rád. Navyše to nie je zbytočne dlhé a keď dôjdu nápady, nastupujú titule. Na tých pár minút v pohode dielko.(6.3.2014)

• MontyBrogan

Keby policajta aj lupiča hrali deti, najpravdepodobnejší záver by bol asi taký, že z paneláku v pozadí na nich zakričí mama, aby išli domov. Použitý koniec bol síce originálnejší, ale nakoľko to hrali dospelí (a hrali to tak ako hrali), všetko ostatné mi pripadalo trápne. A rozmýšľal som aj, že odošlem do zaujímavostí na schválenie aspoň tú najjednoznačnejšiu chybu vo filme, že zastrelený policajt neostal ležať na chodníku, ale nebudem kaziť chozemu one man show, tak aspoň takto.(9.4.2014)

• kaylin

Josef Blažek alias choze se pustil do dalšího, trochu akčnějšího filmu, asi bych ho nazval thrillerem. Tedy po několika málo sekundách. Následuje něco, co by se dalo nazvat jako trash v tom nejpřesnějším smyslu slova. Jako nápad zajímavé, ale rozvržené do téměř osmi minut to není až tak zábavné. Nápad dobrý, nejvíce překvapí trikové provedené, které i díky zvukům vyznívá celkem realisticky.(27.3.2014)

• Campbell

Film který prakticky ohodnotil sám sebe. Blažek se opět ukázal že jako spoluautor Třídy smrti je parádní ale jako samotný režisér je hroznej. Odpad který útočí je děsivej sám o sobě, ale i těch 8 minut soustředící se jen na jednu místnost, jednoho herce je dost děsný. Útoky jsou bez nápadu a celej film je jak dělanej na koleni. Bohužel.(6.5.2014)

• - Natáčelo se dva listopadové dny v brněnské čtvrti Černá pole, která je známá řadou funkcionalistických skvostů jako vila Tugendhat nebo kavárna Era. Režisérovi ovšem zdaleka nejvíce učaroval přístavek na popelnice, kolem kterého denně chodil do práce a který mu připomínal malý strašidelný zámek. (choze)

• - Film je součástí antologie Pionýři hororu, kterou jeho autoři Josef "choze" Blažek a Adela "Shirley" Hrivnáková iniciovali. Pro svůj příspěvek do antologie zvažovali dva další náměty. (choze)

• - Nejdražší položku filmu a vůbec nejnákladnější rekvizitu v historii LudovicoFilmu představovala popelnice, která byla zakoupena jako nová a dodatečně jí bylo proraženo dno pro závěrečnou scénu. (choze)