poster

Odečet vody (amatérský film)

Krátkometrážní

Česko, 2013, 9 min

Kamera:

Martin Doležal
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • SOLOM.
  ***

  Předlouze jsem přemýšlel, jaké tomu vlepit hodnocení. Od Doležala jsem už toho viděl dost, takže vím, že točit krátkometrážní snímky umí, jen mi tentokrát moc nevonělo to „tajemství“ ve sklepě. Jistě už dost lidí ví, že tento hororový subžánr rád rozhodně nemám. Rovněž poněkud nudnější začátek si u mě bonusové body nezískal, ale naštěstí se oba tvůrci vzchopili a podařilo se jim výrazně vylepšit atmosféru, tempo, (kvalita natáčení taky nebyla špatná) a humorný finish. Hlavně ti „služebníci boží“ si nakonec to průměrné hodnocení s odřenýma ušima zaslouží. 50%(4.3.2014)

 • Radko
  ***

  Fajný spôsob zbavenia sa nevítaných a doterných návštev, rušiacich pokoj obydlia. Čo k nemu treba? 1. Literatúru (Chronický únavový syndróm, Nebezpečné infekcie zvierat a človeka, Samovražedné chovanie, Plesňové onemocnenia, Poruchy príjmu potravy). 2. Recyklačne nadaného partnera. 3. Nulovú toleranciu k ľudskému životu. Všetko podriadené vete: V záujme zachovania rodiny neváham vykynožiť svet okolo. Čo celkom zodpovedá dnešnému videniu sveta, ako ho chcú vidieť správcovia štátov. Reflexia častého narúšania pokoja domova z rôznych strán (opravári, odmeriavači, náboženskí sektári, správcovia domov, organizátori petícií, dobrovoľnícki aktivisti, susedia) spolu s reflexiou izolovanosti sa od okolia v mene zabezpečenia pôžitkov len pre seba a rodinu prostredníctvom pomerne vydareného krátkometrážneho hororu. Alternatívny názov by mohol znieť aj "O láske manželskej".(9.6.2015)

 • Tom_Lachtan
  ****

  Nejdřív předlouhé budování atmosféry následované béčkovou (byť řemeslně skvěle natočenou) nudou zosobňující hororové klišé na entou, jenže pak přijde neskutečně zábavná pointa a několik vtipných hlášek, po které je předchozí dojem zapomenut a já v omámení dávám navrch i čtvrtou hvězdičku, ač je jen za nápad. A choze už mě pěkně sere, protože ke komentářům k pionýrům hororu píše to samý, co bych napsal já (O=´(1.3.2014)

 • Wacoslav1
  *

  Ne tohle se nepovedlo. Absolutně nudnej začátek, kterej vypadá jak nějakej film od Refna či co. Takže dlouhý záběry o ničem. Hloubavý čumění kamsi nikam. Zoufale by to potřebovalo zkrátit, aby u toho člověk neusnul. No ke konci se to aspoň trochu rozjede a dozvíme se co se děje, proč se to děje a jak se to děje. Konec je na tom jednoznačně to nejlepší, ale stejně to nepomůže divákovi oprostit se od dojmu, že to co sledoval po většinu filmového děje nějakých celých 5 minut před tím byla jenom nudná a rozvleklá sračka o ničem. A to bohužel přispívá k mému konečnému hodnocení.20%(2.3.2014)

 • kaylin
  ****

  Zase ten typ filmu, kdy čekáte, co vlastně bude. Ze začátku se zdá, že je všechno jasné, ale nechtěl jsem věřit tomu, že to bude až tak jednoduché. A není to tak jednoduché. Zvrat je výborně zvládnutý, pro mě přece jen docela nečekaný. Opět se mi líbí, že se ani čeští amatéři nebojí jít do pořádného gore. Všechny závěry – ten první i ty během závěrečných titulků, jsou docela vtipné, ani jsem neměl pocit nějaké nucenosti. Výborné i jako bonusové scény. Vhodné využitá titulků.(27.3.2014)

 • - V titulkových scénách filmu si zahrál prakticky celý filmový štáb včetně druhého režiséra. (Brennos)

 • - Scéna finále se musela natáčet velmi rychle. Herečka totiž byla nachlazená, v ranné fázi těhotenství a navíc si při prvních záběrech neopatrně přičichla k syrovým vepřovým ledvinkám. (Brennos)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace