poster

Hodinový manžel (studentský film)

Krátkometrážní

Česko, 2013, 12 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Iroquaise
  **

  křečovitost je patrná už z úvodu...auto jede po městě...sled záběrů různé povahy...různá práce s prostorem, různá velikost, různé úhly, různá směrová orientace...nespojitost...autoři ví,co chtějí udělat, mají rámcovou představu,ale neumí ji naplnit...v důsledku neohrabaně napodobují... ...dialog v autě...celé je to takové amatérské "pozor, hrajeme", "pozor, stříháme", "pozor, stavíme situaci mezi dvěma postavami"...působí to křečovitě a vykonstruovaně...a v tomhle duchu se nese zbytek filmu... "všechno v pořádu ?" -"jo, vyčistil jsem vám to...byla tam mražená zelenina" "jo, ta mi tam občas spadne" ...napětí by se dalo krájet... ...scéna sexu je hrozně dlouhá...navíc převedená v montáž...a celé to prozrazuje neúměrně zveličený morální apel...mam pocit, jako kdybych se koukal na varovný video nějakýho křesťanskýho spolku...aneb smilstvo musí být dostatečně zobrazené, aby divák pochopil zkázonosnou povahu hříchu...na druhou stranu je to filmařsky nejlíp zpracovaná pasáž, která má na určité ironické úrovni potenciál stát se kultem...myslim, že třeba Miloš Kameník by tuhle věc hodně ocenil :) nejblbější na tom je, jak je to celý vykonstruovaný ve svý rychlosti...uplyne deset minut děje, je post coitum a mužská postava už je dokonale v tenatech kudlanky nábožné ( leč bezbožné)...podobný jevy řeší erotický thrillery tak na ploše jedný hodiny a více...hodně kostrbatý, amatérsky nedůvěryhodný zpracování zajímavýho potenciálu...přitom v důsledku nevim, co mi na tom vadí víc...jestli ta amatéřina nebo to debilně moralistní vyznění "dva spolu smilnějí"...(25.3.2014)

 • FILMOVKA
  ***

  Typografie teda neslavná, ale film sám o sobě špatný není. Konec mě docela pobavil. Zhlédnuto na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=hOMB3Iet1gE&index=4&list=PL1AN6GSMjcqtNKJW8ki5y8xlkO6QdxJLF(22.8.2015)

 • DareDeer
  odpad!

  Natahovaný úvod, jízda městem a zdlouhavý dialog v autě naprosto o ničem. Poprvé vidím opraváře, jak jde na melouch v polo tričku a bez jediného kusu nářadí. Závěr přehnaný ad absurdum, horor mám v tomhle filmu vidět nevím kde. A ve scéně, kdy se hrdina dívá na auto přítelkyně z okna, ale neotevře ho, jen čeká až auto odjede, aby terpve potom začal plašit a volat, si za takovou stupiditu skutečně zaslouží přivázat někam k trubce a pojít hlady. 15%(2.11.2017)

 • kaylin
  ****

  Film využívá hned od začátku takové to klasické očekávání, kdy divák neví, co se stane. Možná je začátek až trochu moc doslovný, protože to, co je postavami na začátku řečeno, se nakonec v podstatě i stane, což je škoda. Překvapivě dobrý scénář je režisérsky zvládnutý a napětí eskaluje. Možná je to až moc rychle utnuté, ale i tak spokojenost. Jenom taková drobnost, to by hodinový manžel přijel bez jakéhokoli nářadí? Já si ho teda nikdy neobjednával, tak nevím, ale přijde mi to zvláštní.(27.3.2014)

 • Jello Biafra
  ***

  Tak v prvej rade to nie je žiadny horor, ale komédia. Mladík sa nechá najať ako "hodinový manžel", ale netuší, že s údržbou kuchyňského drezu je táto práca spojená aj s prácou gigola a cesta späť nie je možná. Tereza Němcová v hlavnej úlohe nymfomanky je dosť feši a dokonalo ironický záver v sklepe je úžasne vypointovaný. Ja som sa bavil viac než dosť, akurát to mohlo byť trochu dlhšie.(16.3.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace