V1: The Hunters of Carnivorous Bitches (amatérský film)

Krátkometrážní

Česko, 2013, 9 min

Robert Vrba

Petr Kačírek
  • SOLOM.

„Jsem nevyspalej a nevysranej…“ a toho ocasa měl střelit do hlavy hned na začátku a byl by klid. Vaginator 1 a oba lovci „kund“ a monster toho kromě svých oplzlých hlášek (nejsem žádný pánbíčkář, nadávky a sprostá mluva mi nevadí) – jenže tady se stavělo pouze na nich a kvalita děje potažmo celého scénáře (vlastně ona tu snad ani žádná nebyla) šla do háje. Vážně jsem nad tím po celou dobu kroutil hlavou a pro dnešek raději s Pionýry končím (nerad bych ublížil ostatním tvůrcům). Tohle je však zatím jejich nejslabší článek. Vrba měl štěstí, že ta závěrečná písnička se mi líbila!!!30%(4.3.2014)

Viděno v krátkém čase několikrát a kdykoliv se na to rád podívám znovu, což jinak můžu říct o mizivém procentu amatérských filmů. Filmové to sice moc není, je to holt konverzačka a tak se tu do vás informace perou hlavně v dialozích a zajímavý záběr byste tu hledali marně, byť to Vrba nahání postprodukcí (efektní titulky). Po slibném úvodním seznámení s postavami (které si jejich představitelé s chutí dávají) a situací přichází pro mě poněkud nudná prostřední část s výpravou do jeskyně, kterou ale bohatě vynahradí poslední třetina filmu. Ta je totiž totálním hláškovacím masakrem a zároveň nejlepší umírací scénou všech dob.(16.2.2014)

Je to příšerné, tupé, pubertální! Hlavní hrdinové jsou machové, kteří si zapálí doutník i na prahu smrti a jdou do akce, která je béčkovější než v jakémkoli filmu Asylum nebo zmiňované Tromy. A to mě hrozně bavilo! Chci vidět pokračování nebo alespoň prequel! "To byly ale kur*a zázračný nohy, ty vole!"(23.4.2014)

V rámci amatérských filmů(nedejbože českých) je to nekompromisní nadprůměr a v rámci pionýrů je to o několik levelů dále než drtivá většina zbytku..... Fungující nahled, cit pro klišé a jeho parodii, úžasně jednoduchý a hravý-až HeavyMetalový(nemyslím hudební styl)-námět, hlášky, která se drží v hranicích vkusu přestože jsou o sraní a kundách, záměrně přehrávající herci(nevím jestli to jsou čistí amatéři nebo někde hrajou, ale měl jsem pocit, že ví co dělají).. Fakt dobrý-necítil jsem se u toho trapně a dokonce jsem se slušně bavil. Zástup jednohvězd dost vypovídá o zdejším osazenstvu.(8.3.2014)

Země už není tím čím bývala - zůstalo jen pár, kteří bojují o přežití lidské rasy. Nyní má lidstvo šanci - pokud se těmto dvěma podaří vrátit zpět v čase, a zabránit vzniku nákazy... Další kraťas Roberta Vrby - a ačkoliv kratší, tak se mi možná líbil víc než Blaster. Tento kromě dvou dialogů, a jedné, řekněme trochu akčnější scény sice nic dalšího nenabízí, ale za to nechává velký prostor divákově fantazii (a možná by se mi v rámci tohoto tématu líbil i celovečerní film). Jinak - pokud vás uráží sprostá slova nebo krev, tak asi zbývá jediná rada - vyhněte se tomuto velkým obloukem..(8.6.2014)