V1: The Hunters of Carnivorous Bitches (amatérský film)

Krátkometrážní

Česko, 2013, 9 min

Robert Vrba

Petr Kačírek
  • orkadimenza

Těšte se! Dvojici "Fat & Red" se jakýmsi zázrakem podařilo jako jediným na celé planetě přežít a tak se vydávají na strastiplnou pouť, na jejímž začátku se divíte co to vidíte, poté třetinu nevidíte nic, a na konec se už raději ani nekoukáte. Během toho hlavní hrdinové předvádí zbrusu-neoriginální americký style, nezapomenou to zabít nějakou krutopřísnou hláškou jako "barbecue" nebo "showtime" a na závěr nás obohatí reklamou na jejich krachující řeznictví. Lépe by udělali, kdyby si ten párek s kečupem (pardon, střevo s krví) dali na oběd. Jediné co stálo za to, byly "kurva zázračný nohy Forresta Gumpa."(11.4.2016)

Skvělá pocta americkým béčkovým sci-fi/hororovým snímkům z osmdesátých let s drsnými hrdiny a ještě drsnějšími hláškami. Jedná se sice o amatérskou záležitost natočenou za jeden den a s takřka nulovým rozpočtem, ale tempo filmu je svižné, scénář vtipný (už jen jména postav - Vulvis, Squirt, Screw, Testicle… :D) a celkový nápad docela originální. V mnoha ohledech mi to dost připomínalo filmy produkované studiem Troma – věřím, že jejich fanouškům se tento krátkometrážní film bude určitě líbit. 3,5*(17.4.2018)

• Tom_Lachtan

Na to, aby mohlo být trapnoherectví odpuštěno je to málo absurdní a vtipné, na to, aby mohli být odpuštěny tupé dialogy je to moc blbé, na to, aby to bylo alespoň trochu vtipné, by bylo potřeba, aby autor konečně dosáhl kalhotek nějaké osoby opačného pohlaví, protože to vypadá jako naprosto debilní výmysl dvou šesťáků, co zrovna pozorujou, kterak se jejich spolužačky převlékají na těláku.(1.3.2014)

• kaylin

Název vypadá krásně béčkově, což samo o sobě v amatérském provedení navíc v Čechách vzbuzuje docela pochyby. Výsledný efekt je takový, že se obavy potvrzují. Trikově to není nic moc, gore je ve všech ostatních filmech v „Pionýrech hororu“ lepší. Hodně se hrálo na to, aby film vypadal levně jako pravé špatné béčko. S rukama je tam jeden celkem dobrý vtip, ale jinak tohle není něco, co by mě vytrhlo. Herci jsou bohužel opět ti, kdo to celkem kazí.(27.3.2014)

Země už není tím čím bývala - zůstalo jen pár, kteří bojují o přežití lidské rasy. Nyní má lidstvo šanci - pokud se těmto dvěma podaří vrátit zpět v čase, a zabránit vzniku nákazy... Další kraťas Roberta Vrby - a ačkoliv kratší, tak se mi možná líbil víc než Blaster. Tento kromě dvou dialogů, a jedné, řekněme trochu akčnější scény sice nic dalšího nenabízí, ale za to nechává velký prostor divákově fantazii (a možná by se mi v rámci tohoto tématu líbil i celovečerní film). Jinak - pokud vás uráží sprostá slova nebo krev, tak asi zbývá jediná rada - vyhněte se tomuto velkým obloukem..(8.6.2014)