V1: The Hunters of Carnivorous Bitches (amatérský film)

Krátkometrážní

Česko, 2013, 9 min

Robert Vrba

Petr Kačírek

Viděno v krátkém čase několikrát a kdykoliv se na to rád podívám znovu, což jinak můžu říct o mizivém procentu amatérských filmů. Filmové to sice moc není, je to holt konverzačka a tak se tu do vás informace perou hlavně v dialozích a zajímavý záběr byste tu hledali marně, byť to Vrba nahání postprodukcí (efektní titulky). Po slibném úvodním seznámení s postavami (které si jejich představitelé s chutí dávají) a situací přichází pro mě poněkud nudná prostřední část s výpravou do jeskyně, kterou ale bohatě vynahradí poslední třetina filmu. Ta je totiž totálním hláškovacím masakrem a zároveň nejlepší umírací scénou všech dob.(16.2.2014)

• kaylin

Název vypadá krásně béčkově, což samo o sobě v amatérském provedení navíc v Čechách vzbuzuje docela pochyby. Výsledný efekt je takový, že se obavy potvrzují. Trikově to není nic moc, gore je ve všech ostatních filmech v „Pionýrech hororu“ lepší. Hodně se hrálo na to, aby film vypadal levně jako pravé špatné béčko. S rukama je tam jeden celkem dobrý vtip, ale jinak tohle není něco, co by mě vytrhlo. Herci jsou bohužel opět ti, kdo to celkem kazí.(27.3.2014)

• Tom_Lachtan

Na to, aby mohlo být trapnoherectví odpuštěno je to málo absurdní a vtipné, na to, aby mohli být odpuštěny tupé dialogy je to moc blbé, na to, aby to bylo alespoň trochu vtipné, by bylo potřeba, aby autor konečně dosáhl kalhotek nějaké osoby opačného pohlaví, protože to vypadá jako naprosto debilní výmysl dvou šesťáků, co zrovna pozorujou, kterak se jejich spolužačky převlékají na těláku.(1.3.2014)

• drankeryth

Dvaja psychosi s dementnymi dialogmi, ktore ma vobec neoslovili. V tomto bode je to o nicom, skor by sa dalo povedat, ze to bolo zaujimavejsie v tej jaskyni proti tej prisere, zmutovanej vagine:) Na amaterov to bolo akceptovatelne, ale tie akoze gore maskovanie odhryznutych ruk bola trapnost a ubohost. Dokonca sa tam aj mihlo nieco z komedialneho ranku, ale to len tak okrajovo, co je aj troska skoda. Keby sa to uberalo tymto smerom viacej a nie to trapne obkecavanie o nicom, tak by to bolo aj viacej sledovatelnejsie. Najviac zo vsetkeho ma oslovili uvodne titulky okraslene krvavymi skvrnami, ktore boli vkusne zaranzovane a nemali chybu.(23.3.2014)

Skvělá pocta americkým béčkovým sci-fi/hororovým snímkům z osmdesátých let s drsnými hrdiny a ještě drsnějšími hláškami. Jedná se sice o amatérskou záležitost natočenou za jeden den a s takřka nulovým rozpočtem, ale tempo filmu je svižné, scénář vtipný (už jen jména postav - Vulvis, Squirt, Screw, Testicle… :D) a celkový nápad docela originální. V mnoha ohledech mi to dost připomínalo filmy produkované studiem Troma – věřím, že jejich fanouškům se tento krátkometrážní film bude určitě líbit. 3,5*(17.4.2018)