Stará garda

Stará garda

Komedie

Francie / Itálie, 1960, 90 min

• anderson

ČESKOSLOVENSKÁ KINOPREMIÉRA: 1961 (18.7.2009)(18.7.2009)

Převeliká sympatie ke Gabinovi mi nedává udělit méně, jak čtyři hvězdy, toto je příjemná komika.(30.10.2013)

Traja svojrázni kamaráti ešte z prvej vojny sa rozhodnú prežiť zbytok života v starobinci v neďalekom mestečku. Na tom by nebolo nič zlého, lenže tieto tri živly sú neustále v hádkach, až by si niekto myslel, že to myslia smrteľne vážne, ich videnie sveta je zábavné, plné chválenkárstva a neurotických výpadov. Toto spojenie je ďaleko od umierneného starobinca... Rozmarná komédia plná brilantných dialógov ovenčená ľahkou hudbou je náramne osviežujúca a dobre padne aj dnes. Prvý komentár. 4+(11.4.2013)

Jeden z nejslabších filmů mistra Gabina. Skoro jsem uvažoval i o pouhých dvou hvězdách. Když si vezmu, že je to podle předlohy autora Zelňačky tak to nemá moc žádný hořký melancholický rozměr, co by z toho dělal mnohem víc než jen pouhou ,,komedii.´´ Ale první polovina je celkem dobrá. Dědci neotravují a jejich představitelé se snaží. Gabin byl prostě skvělý komik. Ale ve druhé polovině na cestě do kláštera mě to přestalo bavit. Začalo se to dost vléct. A závěrečná pointa se mi moc nelíbila. Ale tak ústřední melodie byla senzační a za titulky k filmu jsem rád. Tak tři, no.(2.9.2018)