poster

Summer Camp

 • Španělsko

  Summer Camp

 • Velká Británie

  Summer Camp

Horor

USA / Španělsko, 2015, 81 min

Režie:

Alberto Marini

Kamera:

Pablo Rosso

Producenti:

Peter Safran

Střih:

Álex de Molina

Kostýmy:

Olga Rodal
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ramirez85
  ***

  I když vím, že být za každou cenu originální nemusí být vždycky plusem, nápad Summer Campu, že se postavy chovají jinak, než jak je v obdobném typu hororů zvykem, musím prostě pochválit, protože tohle! Tohle tu ještě nebylo. Škoda jen, že se páni scénaristé a režiséři a všichni, co mají tuhle pakárnu na svědomí, zasekali jen na tomhle origoš nápadu, páč jinak je Summer Camp tak nějak o ničem- parta emerických děcek (tentokrát už trochu odrostlejších), evropský (tentokráte španělský) vidiek a pár lačných zubů po krvi. Ale ta hodina a čtvrt uteče jak Bolt na osmistovce. A pozor (spoiler)- tentokráte žádný happy end, jupiky jej.(28.9.2016)

 • Bloody13
  **

  A cenu za prozatím největší zklamání sezóny vyhrává... chvíle napětí... Alberto Marini za svůj Summer Camp! Gratulujeme! Fakt díky, no. Prozraďte nám teď, milý Alberto, vaše nynější pocity. Proč si myslíte, že jste získal zrovna tuhle cenu? Děláte si ze mě prdel? Jsem nasranej! To jsou moje pocity! Člověk vám chce dát nějakej pořádnej a strašidelnej horor z lesa, a vy se mu takhle odvděčíte, kurvy jedny. A nemyslíte, pane Marini, že jste si to tak trošku posral sám? Čim jsem to tak posral?! Tim, že jsem to udělal hezky tajemný, od začátku napínavý, až do konce příjemně děsivý a navíc v modernim a svižnym kabátě? Kdepak, milý Alberto. Vždyť ten film je hroznej. Tuna klišé, všichni jenom řvou a hysterčí a vy si za záporáky vyberete tu nejhorší možnou alternativu. A s tou parkinsonovou kamerou jste to úplně zabil! Jde vidět, že vám ta kamera moc nesvědčí, radši se vraťte k papíru, protože tam... A vy jenom nevíte, co chcete! Na festivalech mi to chválili a tady najednou máte pindy! Nashle a polibte mi prdel, buzeranti zasraný! Taky nás těšilo, pane Marini, a zase někdy na viděnou!(2.8.2016)

 • Cappuccino
  ****

  Horor, ktorý odporúčam pre skupiny dva a viac ľudí, pretože sám o sebe nie je ani tak strašidelný ako originálny, vtipný a vyhýbajúci sa žánrovým klišé, na ktorom sa jednoducho musia doceniť niektoré parádne scénky (vŕtačka cez nohu, detičky užívajúce si striekačku s vodou, neustále sa striedajúci padúchovia atď.). Neviem či je u hororu plusom, keď sa u neho divák zabáva, ale v tomto prípade to skutočne neriešim. Summer camp, bavil som sa!(17.8.2016)

 • Psychor
  ***

  Jakožto hororový expert jsem byl pochopitelně potěšen zprávou, že scénárista mých oblíbených Balagueróvých hororů poprvé usedl do režijního křesla. Zvědavý jsem byl rovněž na výkon sympatické Jocelin Donahue, jejíž kariéru bedlivě sleduji již od snímku House of the Devil, a které velmi přeji nějaký další výraznější hororový zápis. O námětu hororu Summer Camp jsem si předem zcela záměrně nic nezjišťoval, což se následně ukázalo jako velmi moudré rozhodnutí. Summer Camp totiž není ze začátku příliš čitelný. Dokonce tak trochu úmyslně klame tělem, takže neznalý divák netuší, jaký hororový subžánr vlastně sleduje. Až zčistajasna nad lahví dobrého vína Marini zavolá: "Kamera, klapka, akce!", a horor bleskurychle odstartuje. Summer Camp disponuje poměrně kvalitní hororovou atmosférou, avšak hodnocení sráží občasné díry v logice a příliš se nevyvedly ani speciální efekty. Zarmoutil mě zejména nepříliš dobře napsaný závěr snímku, v kterém hlavní postavy z nepochopitelných důvodů odmítly dvakrát vstoupit do téže řeky, za což zaplatily životem. Přesto Summer Camp doporučuji ke zhlédnutí a uděluji mu poctivé tři hvězdy.(1.8.2016)

 • EvilPhoEniX
  ***

  První trailer na Summer camp, který se objevil před rokem uchvátil snad všechny a jednalo se o nejočekávanější horor roku, bohužel potom se objevil druhý trailer, který působil vcelku nevýrazně a jakmile se objevily i velmi průměrné recenze, natěšenost pomalu upadala. No a teď vím, že obavy byly na místě. Vizuálně je film v pořádku, má i slušný spád, ale gore je minimum, krom scény s vrtačkou si vlastně už jinou gore scénu nevybavuji, což od potenciálního adepta na řežbu a jízdu roku je neodpustitelné. Infikovaní navíc řvou až to trhá uši, takže nám z toho nakonec vyšla průměrná béčková démonická naháněčka, která se dá v pohodě zkouknout, ale měla sakra navíc. Plusem jest alespoň refrešující závěr. 60%(1.8.2016)

 • - Režisér snímky žiadal počas castingu od hercov, aby kričali a rozbíjali veci, nakoľko sa ich charaktery počas deja menia na násilné stvorenia. Španielsky herec Andrés Velencoso dostal úlohu Antonia vo filme vďaka tomu, že v režisérovej kancelárii rozbil stenu. (Marceloo)

 • - Film sa natáčal v zimných mesiacoch, pričom jeho dej sa odohráva počas leta. (Marceloo)

 • - Režisér Alberto Marini potvrdil, že názov filmu je odkazom na staršie horory odohrávajúce sa v letných kempoch. Konkrétne Friday the 13th (1980), Sleepaway Camp (1983) a Piranha (1978). (Marceloo)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace