Summer Camp

Čtyři mladí Američané se přihlásí na práci poradců v odlehlém španělském táboře, ale jejich představy zábavně stráveného léta začínají rychle slábnout, když jeden z nich náhle ztratí nervy a napadne ostatní. Než si skupina uvědomí, co se děje, zmocní se jich virus vyvolávající vztek. Virus se mezi nimi rychle šíří, a musí se spolehnout jeden na druhého, aby měli nějakou naději přežít noc. (noelcoward73)

Trailer 3

EvilPhoEniX

První trailer na Summer camp, který se objevil před rokem uchvátil snad všechny a jednalo se o nejočekávanější horor roku, bohužel potom se objevil druhý trailer, který působil vcelku nevýrazně a jakmile se objevily i velmi průměrné recenze, natěšenost pomalu upadala. No a teď vím, že obavy byly na místě. Vizuálně je film v pořádku, má i slušný spád, ale gore je minimum, krom scény s vrtačkou si vlastně už jinou gore scénu nevybavuji, což od potenciálního adepta na řežbu a jízdu roku je neodpustitelné. Infikovaní navíc řvou až to trhá uši, takže nám z toho nakonec vyšla průměrná béčková démonická naháněčka, která se dá v pohodě zkouknout, ale měla sakra navíc. Plusem jest alespoň refrešující závěr. 60% ()

Bloody13

A cenu za prozatím největší zklamání sezóny vyhrává... chvíle napětí... Alberto Marini za svůj Summer Camp! Gratulujeme! Fakt díky, no. Prozraďte nám teď, milý Alberto, vaše nynější pocity. Proč si myslíte, že jste získal zrovna tuhle cenu? Děláte si ze mě prdel? Jsem nasranej! To jsou moje pocity! Člověk vám chce dát nějakej pořádnej a strašidelnej horor z lesa, a vy se mu takhle odvděčíte, kurvy jedny. A nemyslíte, pane Marini, že jste si to tak trošku posral sám? Čim jsem to tak posral?! Tim, že jsem to udělal hezky tajemný, od začátku napínavý, až do konce příjemně děsivý a navíc v modernim a svižnym kabátě? Kdepak, milý Alberto. Vždyť ten film je hroznej. Tuna klišé, všichni jenom řvou a hysterčí a vy si za záporáky vyberete tu nejhorší možnou alternativu. A s tou parkinsonovou kamerou jste to úplně zabil! Jde vidět, že vám ta kamera moc nesvědčí, radši se vraťte k papíru, protože tam... A vy jenom nevíte, co chcete! Na festivalech mi to chválili a tady najednou máte pindy! Nashle a polibte mi prdel, buzeranti zasraný! Taky nás těšilo, pane Marini, a zase někdy na viděnou! ()

J*A*S*M

Tohle úplně nevyšlo, ze Španělska jsme zvyklí na větší fláky. Dojíždí to zejména na tom, že si k postavám nelze vytvořit absolutně žádný vztah, všichni jsou to zaměnitelní necharismatičtí pajduláci bez vlastností. Zbytečně třepající se kameru bych zkousnul, i nic moc vizáž nakažených bych zkousnul, základní nápad (záchvat šílenství, který však brzy odezní a přesouvá se z postavy na postavu) má dokonce i poměrně dobrej potenciál, ale to by se s ním muselo ve scénáři nějak zajímavěji pracovat. Takhle je z toho zkrátka jen nezajímavé béčko, které sice díky střídmé stopáži lze celkem bez problémů strávit, ale zítra už si na něj nevzpomenu. ()

tron

Jeden z najblbších hororov roka. Naštve to o to viac, že šéfom výroby je Jaume Balagueró a tým pádom ide o hispánsky horor, čo ešte pár rokov dozadu znamenalo skvelý hororový zážitok. Už evidentne neznamená. Summer Camp má jedno plus (dva, ak rátame osviežujúco zbabelú hrdinku) a tým je infekcia, ktorá posadne osobu a tá začne byť mimoriadne agresívna, avšak po 20. minútach jej účinky vyprchajú a osoba sa znova začne správať normálne (a je šokovaná, keď sa dozvie, že v čase amoku vraždila). Všetko ostatné stojí za bahno zo dna rieky. Nesympatické postavy hrané otravnými hercami, absurdné nápady (letný detský tábor v strašidelnom zámku uprostred evidentne neletných lesov), chaotické akčné scény, nulové napätie a tony klišé. Mňa ale najviac nadchlo správanie postáv (postava vchádza do stajne, kde je chlapom upozornená, že zavretý pes je agresívny a má besnotu. Osoba povie „v psoch sa vyznám, to nie je besnota“, na čo ide za KRVOU POLEPENÝM psom a začne ho hladkať. Pes naňho agresívne zaútočí a hnusne ho pohryzie do ruky, všade plno krvi. Postava odmietne ísť od nemocnice a stále tvrdí, že to „určite nie je besnota“ a pichne si tetanovku z autolekárničky). ()

Psychor

Jakožto hororový expert jsem byl pochopitelně potěšen zprávou, že scénárista mých oblíbených Balagueróvých hororů poprvé usedl do režijního křesla. Zvědavý jsem byl rovněž na výkon sympatické Jocelin Donahue, jejíž kariéru bedlivě sleduji již od snímku House of the Devil, a které velmi přeji nějaký další výraznější hororový zápis. O námětu hororu Summer Camp jsem si předem zcela záměrně nic nezjišťoval, což se následně ukázalo jako velmi moudré rozhodnutí. Summer Camp totiž není ze začátku příliš čitelný. Dokonce tak trochu úmyslně klame tělem, takže neznalý divák netuší, jaký hororový subžánr vlastně sleduje. Až zčistajasna nad lahví dobrého vína Marini zavolá: "Kamera, klapka, akce!", a horor bleskurychle odstartuje. Summer Camp disponuje poměrně kvalitní hororovou atmosférou, avšak hodnocení sráží občasné díry v logice a příliš se nevyvedly ani speciální efekty. Zarmoutil mě zejména nepříliš dobře napsaný závěr snímku, v kterém hlavní postavy z nepochopitelných důvodů odmítly dvakrát vstoupit do téže řeky, za což zaplatily životem. Přesto Summer Camp doporučuji ke zhlédnutí a uděluji mu poctivé tři hvězdy. ()

• Režisér snímky žiadal počas castingu od hercov, aby kričali a rozbíjali veci, nakoľko sa ich charaktery počas deja menia na násilné stvorenia. Španielsky herec Andrés Velencoso dostal úlohu Antonia vo filme vďaka tomu, že v režisérovej kancelárii rozbil stenu. (Marceloo)
  • Film sa natáčal v zimných mesiacoch, pričom jeho dej sa odohráva počas leta. (Marceloo)