Reklama

Reklama

#chicagoGirl

(festivalový název)
  • USA #chicagoGirl: The Social Network Takes on a Dictator (více)
Trailer

Obsahy(1)

Devatenáctiletá Ala´a Basatneh by měla mít běžné starosti jako její američtí vrstevníci: školu, lásky, módu, hudbu... Jenže na nic z toho studentka z Chicaga nemá čas – prostřednictvím svého notebooku totiž organizuje revoluci v Sýrii. Pomáhá koordinovat protesty, šíří fotky a videa nebo informuje demonstranty o aktuálním dění. Její přátelé Bassel, Aous a Omar jsou přitom v samotném ohnisku dění, v zemi, kde už tři roky trvá občanská válka. Dokumentují zločiny Asadova režimu a samozřejmě bojují. Vyměnili však zbraně za fotoaparát, mobil a internet. Film sleduje úsilí a odvahu mladých lidí a odkrývá fenomén sociálních sítí, který se stal zásadním hybatelem vlny arabského jara. (Jeden svět)

(více)

Recenze (6)

bery71 

všechny recenze uživatele

Zajímaví, inspirativní i odhodlaní lidé. Okem západním i jiným tragické příběhy. Nicméně jako dokument mi to nesedí. Styl je to americký a pro velké publikum. Politicky a kulturně klouže absolutně po povrchu. To nic nemění na tom, že jsem velmi rád, že takové dokumenty vznikají a rozhodně nás to má zajímat. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

V roce 2018, když už víme co se v Sýrii nakonec dělo včetně uprchlické vlny do Evropy, Islámského státu apod. , má najednou dokument úplně jiné vyznění. ()

milancecil 

všechny recenze uživatele

251. Skvělé dokumentární dílo, mimořádné sdělením, ohromující účinkem, který svou hutností dokáže diváka zaskočit, svědectví o době, o událostech, ale především o dříve nepředstavitelně mocných možnostech, které poskytuje dnes svým uživatelům internet a služby v něm, Facebook, Twitter, Youtube, Google, Skype, nejčastěji zmiňované prostředky a prostředí pro celosvětovou komunikaci, publikování, sdílení, informování, kde je dostupné připojení k internetu, je cenzura, utajování nebo jiná forma omezování informovanosti ochromena, ale určitě ne úplně bezmocná, úsilí o důvěru a naopak snaha o zpochybňování hodnověrnosti protivníků nabývá nových, zatím spíše podhodnocených rozměrů, obraz masové manipulace, která dokáže opravdu až šokující divy, jak se nám v dokumentu přesvědčivě předkládá, už ne přes tisk, rozhlas či televizi, ale právě přes internet jsou lidé ovládáni, a záměry původců informací mohou být nejrůznější, mají přesvědčit, mohou ale i oklamat, zmást, příjemce dezorientovat, tak obrovskou moc informace v našich životech mají a mít budou, svoboda je volně šířit se stává velmi silným momentem, ale současně i velkou slabinou systému, zvyšuje se význam osobní poctivosti každého, kdo se rozhodne informace zpracovávat a šířit, dvousečnost se přiostřuje. ()

Alex 

všechny recenze uživatele

Dokument nejen o revoluci, ale hlavně o úloze internetu při organizování protestních akcí a jejich koordinace. Ukazuje nám ale i dvojsečnost internetu - v případě prolomení hesla na sociální sítí lze odhalit a pozatýkat spoustu sympatizantů. Od začátku je jasné, že tváře revoluce, které byly ve filmu odhaleny, nenechá diktátorský režim přežít. ()

Putna 

všechny recenze uživatele

Syrový pohled na dlouho trvající revoluci v Sýrii. Obsahuje mnoho autentických záběrů z brutálně potlačovaných protestů a popisuje jak mohla situaci ovlivňovat mladá dívka vzdálená tisíce kilometrů. Film taky ukáže co všechno jsou lidé ochotní pro svobodu udělat a obětovat a taky co všechno je svět ochoten přehlížet. ()

Reklama

Reklama