Viva Cuba Libre – rapová vzpoura (festivalový název)

Viva Cuba Libre: Rap is War

Viva Cuba Libre – rapová vzbura

(festivalový název)

Dokumentární

USA, 2013, 74 min

Jesse Acevedo

Respekt pro všechny zúčastněné za jejich odvahu vyjádřit se a na druhou stranu natočit něco v zemi kde vás policie zmlátí za špatný pohled očí. Když si to tak uvědomíte, tak to omezování svobody tu bylo ani ne před 25 lety. Je neuvěřitelné jaké režimy jsou lidé schopni vytvořit a jak se k sobě dokáží chovat. K zamyšlení asi jako další dokumenty se stejnou či podobnou tématikou.(27.3.2014)

Videné na festivale Jeden Svet. Skvelo spracovaný, živý a pekný dokument o mieste, kde rebelantský rap treba ako soľ. (A to rap normálne neuznávam)(18.3.2015)

Zajímavý dokument, mapující situaci lidí na Kubě. Nejprve jsem chtěl dát tak 3 hvězdy, protože kvalita a profesionalita je tak nic moc, ale nasazení a bezprostřednost to hravě dohání.(7.3.2014)

Poučný střet rapové subkultury mládeže s postkomunistickou totalitou na Kubě.(14.2.2018)

Velice sugestivní film. Tak už to s dokumenty, točenými v utajení i skrytou kamerou, nezřídka bývá.(6.3.2014)