poster

Prachy v prachu (festivalový název)

 • estonský

  Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha

 • slovenský

  Prachy v prachu

  (festivalový název)
 • anglický

  Ash & Money

Dokumentární

Estonsko, 2013, 98 min

Režie:

Tiit Ojasoo

Scénář:

Tiit Ojasoo

Kamera:

Rein Kotov
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marqta
  **

  Projekt s velkými ambicemi, velkou okamžitou ovací a s překvapivě velkou pozorností od medií i běžných lidí. To všechno proto aby se v závěru celá to pozornost vypařila stejně rychle, jako se objevila. Snímek mimo jiné poukazuje na to, jak snadné je pohnout masou lidí k něčemu, co vlastně ani ničím není. Připomnělo mi to trochu Český sen , tedy aneb jak poukázat na ohromnou manipulovatelnost davu tím, že udělám to samé a navíc si tím získám popularitu.(12.3.2014)

 • TomasKotlant
  ****

  Velmi zajímavý dokument mapující divadelní představení na politické scéně. Takhle má vypadat upřímná politika! Aneb politika je divadlo a to by se mělo dělat pořádně :)(27.5.2015)

 • Lanark
  ****

  Prachy v prachu jsou na první pohled divácky náročné, jelikož nutí proniknout do politických reálií cizí země. Což vzhledem k oblibě politiky všeobecně není úkol jednoduchý. Jenže pak pochopíte, že to je přesně to, o co tu jde a o čem Tiit Ojasoo mluví. Politika se zajímá o vás a pokud přistoupíte na zdání, že je nesrozumitelná a pro běžný život nepotřebná, dovolíte jí, aby nad vámi nenápadně převzala moc. Kouzlo snímku přichází ve chvíli, kdy zjistíte, že největší kritice jsou podrobeni samotní voliči. Ti věčně čekající a reptající a volající po změně, která ale bez nic samotných nemá šanci přijít. V tomhle směru je srovnání s Českým snem opravdu na místě. Problém je opět v tom, že zatímco můžete přestat se honit za nesmyslnými slevami a akcemi a chleba si koupit v pekárně vedle, těžko půjdete do pekárny volit svou budoucnost...(5.5.2016)

 • sendisis
  ****

  Skvělý dokument, reality show o fungování a financování politických stran.(3.4.2016)

 • Biopler
  *

  Nezáživný dokument. Chýbajúci humor či akcia. Sóda.(1.12.2014)