poster

Pirátské sítě

 • anglický

  Pirating pirates

  (festivalový název)

Dokumentární

Česko, 2014, 88 min

Kamera:

David Čálek

Hudba:

Midi Lidi
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • NJD
  ****

  „We have realized we're not fools. But Europeans think we are so we are fooling them.“ Originální parodie na dokument o afrických pirátech. Hnidopich by mohl namítat, že to není vtip a filmaři to fakt mysleli vážně, ale já jsem se i tak upřímně bavil :) Problém je, že pokud nemáte hlubší znalosti o afrických reáliích, tak se asi tolik bavit nebudete. Ale pro lidi, kteří už v Africe byli a něco tam zažili, je tenhle dokument perla. I když ne úplně stoprocentně zpracovaná...(6.10.2017)

 • CheGuevara
  odpad!

  Žíš, tohle snad ani nemohl nikdo myslet vážně. Film o tom, jak filmový štáb narazil na podovodníka, co se vydával za somálského piráta, prošustroval skoro celej rozpočet a najednou nevěděl o čem točí a proč. A tak vznikl film, který ze všeho nejvíc vypráví storku zlomeného filmařského ega aneb jak podlí černoši podvádí bělošské štáby a my tak nejsme schopni natočit nic smysluplného. Dětinské kopání okolo sebe ve snaze vyjít z toho aspoň trochu se ctí. Nepodařilo se. Dokument opravdu nemá o čem vyprávět a když se zdá, že se soustředí na nějaké téma, tak výhybka a jedeme jiným směrem. Chceme natáčet o falešných pirátech? A že jsme jich tam měli. Story o chudákovi Hasanovi? Lepší portrét by dali dohormady i v Písku. A film o skutečných pirátech? Jedno interview to nezachrání. Tohle není záměr, tohle je lajdáctví a tvůrčí selhání gigantických rozměrů. Ostatně nejsmutnější na tom filmu je, jak rychle štáb rezignoval na své původní poselství, jež je bezezbytku nosné a podstatné, a radši se věnoval tomu nejpodbízivějšímu tématu, které se vam naskytne při každé cestě do Keni - aneb jak to tam mají běloši těžký. Boha jeho, jsem myslel, že poslání dokumentaristy je myslet jinak a překonávat překážky. Ble. A pro všechny, kteří se domnívají, že Pirátské sítě zachytili ten opravdový duch Afričanů, tak je to asi stejné, jakože Praha je most a hrad a Češi jsou národem pivních pepíků. Pirátské sítě jsou tak zářným příkladem safari bedekru, který je plný těch nejpřízemnějších klišé a stereotypů. PS: Režisér to na debatě doslova zabil svým prohlášením, že bohatí nikdy nemůžou točit o chudých. Cože? Takže jenom bohatí nám budou říkat pravdu? Takže místo romských osad, kde nám stejně vypráví historky, které beztak chceme slyšet, bychom měli točit o Janouškovi a Bémovi? Ti mají svých dost, takže proč by nám lhali. Se divím, že Třeštíková vůbec někdy něco natočila. Tohle je ta nejidiotštější představu o natáčení dokumentů, kterou jsem kdy slyšel.(28.10.2014)

 • neo93
  ****

  Rozhodně poutavý film(dokument), který stojí za to vidět pokud se chcete dozvědět nejen o somálských pirátech, ale vlastně i o samotné africké povaze. Bylo zajímavé sledovat, jak si autoři poradili se ztrátou důležité osoby, která byla zdrojem informací. Líbila se mi též špionážní část, která by se neztratila ani v kdejakém thrilleru. Musím vyzdvihnout hudební stránku, která je zde zastoupena skupinou Midi Lidi a skvěle zapadá do snímku. Jelikož jsem zhlédl v Artu na festivalu Jeden svět, měl jsem tu možnost po promítání filmu dozvědět se další informace přímo od tvůrců, což přispívá k tomuto dobrému hodnocení.(22.3.2014)

 • Politik
  **

  Not bad na to, že to připravila česká produkce, ale viděl jsem mnohem lepší na toto téma, takže spíše podprůměr.(9.11.2014)

 • snaked
  ****

  Info o filmu + děj (se spoilery): http://nfa.cz/filmovy-prehled/fp/vi/piratske-site/(6.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace