Plíživý děs

Creepshow 2: Plíživý děs

Creepshow 2

Horor / Komedie / Fantasy / Povídkový

USA, 1987, 92 min

Dôstojné pokračovanie Creepshow z roku 1982.A zase z pera Stephena Kinga,ale už ho nerežíroval ROMERO,napísal tentoraz len scenáre.Hodnotenie filmu je už nižšie,ako vidno podľa hodnotenia ostatných uživateľov,ale mne sa páčil aj tento film rovnako ako predchadzajúci film.Prvý príbeh má názov THE RAFT,druhý OL´CHIEF WOOD´N´HEAD,tretí THE HITCHHIKER.Takže tentokrát len tri príbehy a nie päť príbehov.Ako aj v prvom filme tak aj v tomto je dosť čierneho humoru.Neviem prečo je dosť slabé hodnotenie,nevidím v kvalite nejaký rozdiel medzi týmto filmov a predchadzajúcim filmom.No ale každý máme iný vkus.(22.3.2009)

O niečo slabšie pokračovanie filmového horrorového komicsu, natočeného podľa poviedok Stephena Kinga. Počet príbehov sa zmrštil len na tri, oproti piatim, ktoré tvorili prvú časť. Tiež i kvalita ich spracovania sa mierne znížila. Najvydarenejšou adaptáciou je tu bezpochyby druhá poviedka s názvom "Prám". Dobré je, že si "Creep Show" ponechala svoju komicsovú podobu, pomocou ktorej balí tieto poviedky do jednoho celku. ***(1.2.2008)

• TheRaven

Krapet horší než jednička, první dva příběhy celkem průměrné, i když nápad to byl dobrý. Asi jsem tu jediný, komu se líbila, aspoň ze začátku poslední povídka, stopař. Její největší chybou byl závěr, kdy našel manžel ženskou v garáži a měla u sebe ceduli toho stopaře. Do té doby to mohlo působit pouze psychologicky, tj. že ženu nepronásledoval sražený stopař, ale pouze výčitka svědomí. A rozhodně si troufám tvrdit, že se chovala celkem uvěřitelně. Díky této poslední si film polepšil na 50%.(30.5.2008)

• willis

Jinak ten nejzajímavější příběh vyšel i u nás pod názvem Prám 2x, ve sbírkách Hodina děsu(1992)a Mlha (2007). Povídka je samozřejmě ještě o něco lepší a s tou skrvrnou si mohli aspoň trochu víc pohrát aby nevypadala jako kus igelitu v rybářský síti. V samotné povídce své oběti dokáže dokonce přitahovat nějakými hypnotickými duhovými barvami.Další dvě povídky jsou ale podprůměrné jak námětem, tak zpracováním.... škoda.(18.6.2006)

Tentokrát jen tři příběhy značně béčkovitého rázu na motivy Kingových povídek. První o mstící se oživlé soše indiána je celkem nudná. Zato zbylé dvě mají grády a opravdový punc béčka jakse patří. Jejich společným kladem je samozřejmě že se neberou vážně a také skvělé masky. Druhá vypráví o vraždící skvrně na jezeře. Samozřejmě tam zavítá parta pubertáků, kteří si jdou zaplavat a poté, co odpočívají na opuštěnem voru uprostřed jezera, jde skvrna na věc. Třetí story popisuje co by se Vám mohlo stát, když zajedete stopaře a ujedete z místa činu. A není to hezké vyprávění. Celkově pořád velice dobrá oddechovka, která ale na svého staršího bratříčka ani zdaleka nemá.(20.9.2006)

• - Scénář napsala legenda zombie hororů George A. Romero. (facojurka)

• - V prvej poviedke môžeme v karavane vidieť plagát "The Trooper" heavy-metalovej skupiny Iron Maiden. (Michal123)

• - Na začátku třetí povídky si je možné všimnout na polici za postelí s milenci, knihy "It" (česky vyšlo pod názvem "To"), jejíž autorem je sám autor literární předlohy Stephen King - ten se objeví ve třetí povídce v malé roli řidiče kamionu, který je svědkem nehody. (Scytale)