Plíživý děs

Creepshow 2: Plíživý děs

Creepshow 2

Horor / Komedie / Fantasy / Povídkový

USA, 1987, 92 min

První povídka o dřevěném indiánovi, který se mstí za smrt George Kennedyho a jeho ženy není žádná sláva, ale vcelku mě bavila a plynula poměrně rychle. Co se mi na ní moc nelíbilo, byla samotná indiánova pomsta, protože vraždy byly vždy tak nějak mimo obraz...***; Druhá povídka o čtveřici mladých lidí, kteří si nevšimli cedule No Swimming a šli se koupat do jezera, kde byla tajemná skrvna, která postupně všechny pohltila, se mi líbila mnohem víc než první. Chybou bylo snad jen to, že všechny postavy byly dost v klidu i přestože chcípal jeden za druhým...****; Třetí povídka byla nejmíň povedená, nejvíc nudná a kazí tím pádem hvězdičkový průměr celého filmu...**(19.11.2009)

Jo, tohle si ještě živě pamatuju ze základky, kdy jsme na to často koukali kvůli nahým prsům v prostřední povídce. Opět spolupráce Kinga (podle jeho povídek) a Romera (scénář). Oproti první Creepshow, jsou tu povídky jen tři, což umožnilo jejich větší propracovanost. První povídka o dřevěném indiánovi je taková nic moc (i když smrt šípy je docela lahůdka), na rozjezd to i ujde. Zato druhá (Raft - o nějakém svinstvu požírajícím plavce) a třetí (Stopař - o stopaři, kterej chce mermomocí poděkovat za svezení a nezabrání mu v tom ani dvojité přejetí autem) povídka jsou horory jak mají být, obzvláště ta poslední je místy docela nechutná. Samozřejmě Stephen King v roli řidiče kamionu nesmí chybět.(25.1.2009)

Dvojka je oproti jedničce sice jako celek slabší, za to samostatná povídka Raft je pro mě nejlepší ze všech povídek z obou dílů Creepshow. Už jako děcko mě fascinovala. Ano, je to blbé, má to špatné herecké výkony, nelogické jednání hlavních hrdinů, ale je to NESKUTEČNĚ ZÁBAVNÉ. Prostě má nějaké nepopsatelné kouzlo. První povídka 7/10, druhá 10/10, třetí 5/10. Pan Savini opět palec nahoru.(20.3.2011)

Už som to tu niekde písal, ale poviem to ešte raz: Kingove poviedky na plátne proste nefungujú. Drvivá väčšina z nich, ak nezapadá do šedivého priemeru, tak sa kúpe v hrozných sračkách. Creepshow (našťastie?) patrí do toho priemeru. Film pozostáva zo série štyroch hororových poviedok, ktoré bohužiaľ nie sú ani zaujímavé, ani desivé. Jediná poviedka, ktorá ma zaujala, má názov The Raft. Skupina tínedžerov sa kúpe niekde v odľahlom jazere, kde ich začne ohrozovať neznámy sliz (podobnosť s The Blob čiste náhodná). Po menších komplikáciách sa im podarí dostať na nejaký raft ukotvený uprostred jazera. Tu obkolesení slizom a vystrašení na smrť sa rozhodujú, čo ďalej. Cool.(12.7.2003)

Ďalšie výborné poviedky zo série Creepshow 2. Tentokrát to režíroval Michael Gornick ktorý režíroval aj Tales from the darkside tv seriál. Zahral si tu aj Tom Savini. Prvá poviedka je o indiánovi ktorý pomstí smrť svojich priatelov 75 percent. Druhá poviedka je už o parte mladých ludí ktorý sa rozhodnú ísť na jazierko a postupom čase zistujú že vo vode je nejaká škvrna 85 percent. Tretia poviedka je o stopárovi ktorý nenechá na pokoji jednú ženu a stále ju prenasleduje 80 percent. Takže keď si to zhrniem jedná sa o velmi kvalitné poviedkové béčko so všetkým čo má mať. Škoda že sú tu len 3 poviedky :(.(26.3.2008)

• - Na začátku třetí povídky si je možné všimnout na polici za postelí s milenci, knihy "It" (česky vyšlo pod názvem "To"), jejíž autorem je sám autor literární předlohy Stephen King - ten se objeví ve třetí povídce v malé roli řidiče kamionu, který je svědkem nehody. (Scytale)

• - Scénář napsala legenda zombie hororů George A. Romero. (facojurka)

• - V prvej poviedke môžeme v karavane vidieť plagát "The Trooper" heavy-metalovej skupiny Iron Maiden. (Michal123)