Pistole sedmi statečných

Kolty siedmich statočných

Western

USA, 1969, 105 min

• OG_Swifty

Druhé pokračování statečné sedmy patří k těm nejméně vydařeným pokračováním a není to jen kvůli tomu, že ten samý rok šel do kin rovněž Wild Bunch. Zásadní problém je v obsazení George Kennedyho, který sice měl nominaci na Oscara, ale do role Chrise Adamse se v porovnání s Brynnerem absolutně nehodil. Absenci Yula podtrhává celkově sestava nevýrazných herců (pro většinu se jedná o první, nebo jeden z prvních filmů vůbec) s Jamesem Whitmorem jako dalším nešťastně zvoleným hercem do tohohle filmu. Hlavní padouch navíc nenosí gigantickej slamák a postrádá veškeré charisma Calvery nebo Lorcy z předchozích filmů. Malé plus snad jen za postavu PJe (neznámý herec Scott Thomas) a cameo Wendy Wagner.(13.8.2016)

• Falko

George Kennedy - (Chris) +++ James Whitmore - (Levi) +++ Monte Markham - (Keno) +++ Joe Don Baker - (Slater) +++ Frank Silvera - (Lobero) +++ Sancho Gracia - (Miguel) +++ Fernando Rey - (Quintero) +++ Hudba: Elmer Bernstein +++(7.7.2008)

• Wacoslav1

No ty kráso. Tak tohle je teda opravdu sestava... dědek, mrzák, chcípák a negr. Mno to je fakt Sedm statečných jak hovado! Nehledě na to, že skoro nějakých 75 minut filmu se nic neděje. Pak přijde finále stateční padnou a šlus no trapárna co vám budu povídat. Jenom slušně démonickej záporák to jakž takž zachraňuje.25%(11.1.2014)

• Spinosaurus

Normálně jsem to nedokoukal. Myslel jsem, že to bude nějaké volné pokračování s úplně novými postavami, když tu se náhle na scéně objevil vlasatý dědula. Myslel jsem, že to je nějaký šerif. Náhle šáhl do kapsy a vytáhl z ní doutník. V tu chvíli mi bylo jasné, že tvůrcům nejspíš přeskočilo. BYL TO CHRIS!!! Jakmile se začali nabírat stateční, okamžitě jsem to vypnul. Nevím, jestli to někdy dokoukám. Prozatím jedna hvězdička za Fernando Reye, známého z minulého dílu a za hudbu, i když už taky není tak dobrá jako v předchozích skvělých filmech.(30.12.2007)

• dopitak

Pistole by měly být objektivně hodnoceny jako film, před kterým nestojí úspěch původního zpracování. Bohužel se však sami této možnosti vzdávají neustálou reminiscencí k legendě - stejnou hudbou, Chrisových jménem, shodnými prvky námětu (sestavování party až do počtu sedmi mužů), a kupodivu také podobnými obrazy (stateční projíždějící mexickou vesnicí). Možná jen lehce podprůměrný film (pokud se dokážeme oprostit od původních Sedmi), chce to ale originální zvukovou stopu, MGM (studio Bear 2007) film sice obstojně nadabovala, české dialogy jsou ale zoufale směšné a žánrově se nehodící.(9.6.2010)

• Karamanlis

George Kennedy ako legendárny Chris Adams môže o charizme Yula Brynnera iba snívať a počas scén v rámci ktorých treba trochu pobehnúť či poskočiť je očividná jeho neobratnosť a nadváha. Dlhoročný vojak a účastník bojov 2. svetovej vojny Kennedy bol vo veku 44 rokov už zjavne za fyzickým zenitom a pôsobí tu o 10 rokov starší, než v skutočnosti je. Nová partia pištoľníkov je taktiež nezaujímavá a za zmienku z nej snáď stojí iba temný P.J. v podaní seriálového herca Scotta Thomasa, ktorý si tu však veľa priestoru neužil. Keď už tvorcom nevyšiel casting mužských hereckých postáv, aspoňže mali šťastnejšiu ruku pri tých ženských a do jednej z vedľajších rolí obsadili Wende Wagner, na ktorú sa vcelku dobre pozerá.(21.1.2018)

• Tommassi3

"V Mexiku je bratranec každý !! A bratranci mají potíže.." ;)(12.8.2016)

• Morholt

Tu správnou westernovou atmosféru to má, o tom žádná, ale to je tak vše. Jinak je to obšelhlý scénář, kdy sedmička jede zase zachraňovat Mexičany před padoušskými nájezdníky. A tím pádem se divák neubrání porovnávání s původní sestavou, na kterou se může jen těžko podařit navázat. Navíc, narozdíl od dvojky, tady chyběl i Yul Brynner a George Kennedy jako Chris prostě obstát nemůže. 20%(1.2.2014)

Je to už len vývar, ktorý sa snaží ešte vytlačiť trochu šťavy. Ako kovbojka celkom ujde.(28.4.2011)

• Maq

Když si člověk pomyslí, že i "malý" celovečerní film stojí milióny, tak mu nejde do hlavy, proč chyběly desetitisíce na zaplacení alespoň trošinku schopného scénáristy.(24.4.2015)

• JohnSmith

Tohle umělý natahování a mrvení klasiky je k pláči. Ač mám Kennedyho rád, tak to prostě už není ono. Celý film se toho moc neděje a když už,tak to postrádá tu ladnost Johna Sturgese. O záporákovi ani nemluvím, Eli byl prostě nejlepší.(20.1.2014)

• indiano

.. preboha prečo? Prečo vznikol tento paškvil, kde herci nevedia hrať,réžo neexistuje,logika nemá hraníc,konanie postáv mizerné... bohužiaľ ako milovník westernov je toto najväčšie sklamanie... jeden bod za Kennedyho,pôvodnú hudbu, exteriery a úvodnú scénu z ukradnutým końom... bohužiaľ!!(29.8.2011)

O kousíček lepší jako dvojka, alespoň to mělo jiný děj, stejná pointa ( a hudba) samozřejmě zůstala. Koukatelný western. 48%(25.6.2015)

6/10 - Další pokračování klasického westernu. Film, který mě ničím nepřekvapil, a to ani kladně, ani záporně. Vlastně jsem takový průměr čekal, tudíž jsem neměl problém se dodívat s tím, že to nebyl úplně ztracený čas. Takže původních Sedm statečných je za pět hvězdiček, tento film za lepší tři. Existují daleko horší kovbojky...(3.5.2008)

• dokec

hruza hruzouci xD(3.7.2013)

• calculus

Jako vtip dobrý. Jenom ten Chris je nějakej divnej:-)(15.8.2016)

Ve třetím snímku vezoucí se na úspěchu dnes již legendárního filmu ´Sedm statečných´ respektive jeho předobrazu ´Sedm samurajů´ přebírá štafetu Yula Brynnera další herecký matador, mající ve své filmografii značné množství impozantních snímků, George Kennedy. Děj se opírá o krvavou mexickou revoluci a nemilosrdného plukovník Diega. Legendární pistolník Chris Adams dá dohromady partu chlapů odhodlaných se postavit příkoří. Sice se nejedná o nic mimořádného, ale jako rodokapsový westernový příběh vyznívá dobře. Dokonce daleko lépe, než ten předchozí. Sice standardní film, ale jsou daleko horší. Jako westernová filmová zábava snímek zcela postačí dobře.(18.3.2017)

• subic

Jejda, tentokrát George Kennedy jako Chris a zase nová parta sedmi statečných. Tentokrát je potřeba osvobodit rolníky i jejich vůdce z vězení a proto se tam tentokrát celou dobu nic neděje až do finálního dobití vězení. No nejsem fanoušek westernů a tohle mě vážně moc nebavilo.(11.9.2017)

• blondboss

Teda už som videl všeličo, ale nie veľmi vydarenú kópiu nie veľmi vydarenej kópie slávneho westernu teda nie. A George Kennedy v roli Chrisa mi pripadal dosť divný. Taktiež James Whitmore známy ako prestarnutý knihovník z väznice Shawshank mi ako pištoľník nesedel. Slabý podpriemer. 35 %(23.9.2012)

• v.indruchova

Jde vidět, že film je padesát let starý. Styl jak je natočen, natahování. Mě film neoslovil. Spoustu přehrávání. Musím se přiznat, že žánr jako western moc nemusím, ale najde se pár filmů ze žánru, které jsou slušné, ale bohužel tento k tomu nepatří. Pořád jsem si říkala ono se to rozjede. První polovina takové pomalé seznamování, druhá půlka byla fajn, souboje a akce, ale konec mě zklamal. Nikoli dojal. Chápu, že taková zvěrstva byla normální v oné době. Za srdce mě to nechytlo.Co se týká legendární hudby, ta hrála dokola, ta stejná znělka. Jinak ani nevím o jiné hudbě. Ztráta času to nebyla, ale netoužím vidět znova. V domnění, že stahuji sedm statečných ze šedesátého roku jsem stáhla tohle :)(3.1.2014)

• nudlis

Soráč, ale tohle s původním filmem nemá vůbec nic společnýho, takže už jen název je podfuk.(20.1.2018)

<< předchozí 1 2