Karlos80

"Human Factor" je typický pomstychtivý, cynický a bezcitný film ('70). Spoiler : John Kinsdale (George Kennedy) je oddaný otec rodiny, pracuje jako počítačový specialista NATO v Neapoli v Itálii, ač je sám původem Američan. Jednoho dne při návratu domů z práce najde svou milovanou rodinu surově zavražděnou. John je otřesen, jeho reakce ostatně mluví za vše, později využívá své technologické dovednosti a vydává se na stopu chladnokrevným zabijákům. Ač se mu to snaží jeho nejbližší rozmluvit, snaží se rozkrýt politicky orientovanou teroristickou skupinu. Film se svezl na vlně podobných filmů, za všechny třeba "Přání smrti" s Charlesem Bronsonem nebo "Drsný Harry" s Clintem Eastwoodem. George Kennedy je nekompromisní, někdy sice poněkud nemotorný a nešikovný, ale věřím, že si natáčení užil, alespoň mu bylo dopřáno shodit nějaké to kilčo, které měl evidentně navíc. Ten chlap měl snad dva metráky, ale výkon podal dobrý, jeho roli jsem mu věřil:-)! Samotný film občas postrádal logiku, nějaké ty díry ve scénáři přece jen byly. První polovina filmu se nese ve velmi pomalém tempu, pro někoho tedy můžou být všechny ty sekvence, kde se jen mluví a vyšetřuje, docela únavné, ale když pak dojde na zuřivou akci, nějaké to vyřizování účtů (dobrá je sekvence s chlapem, kterého Kennedy kolem sebe motá na řetězu připevněném kolem jeho krku!) a finální krvavé zúčtování v supermarketu přeplněném lidmi, je o vzrušující a napínavou zábavu postaráno..Poslední Dmytrykův film, ani bych neřekl, že tento veteránský režisér, který natočil např. "Vzpouru na lodi Caine", natočil něco podobného. ()