Lost - Epilogue: The New Man in Charge

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Krátkometrážní

USA, 2010, 12 min

Paul A. Edwards

Kraťas a povinnost pro všechny fanoušky Lost a konečně i pár odpovědí pro všechny ty rejpaly, co potřebujou na všechno znát oficiální odpovědi a nedokážou použít vlastní fantazii k hledání vlastních odpovědí...copak není nejlepší to, co zůstává záhadné a nutí nás o věcech přemýšlet a tvořit teorie a smyšlenky, ačkoliv v seriálu je spousta věcí, které mohou vnímavější jedince k odpovědím dovést. Ale bylo fajn opět vidět známé tváře...(23.2.2014)

Lost: Konečně pár odpovědí! :o))(20.2.2014)

Seriálový epilog, který je sice zajímavý a zábavný, ale v podstatě zbytečný. Žádnou zásadní záhadu seriálu totiž neodhaluje. Vesměs jde jen o osvětlení některých věcí, které Dharma prováděla na ostrově Hydra. A ty si člověk, který viděl každý díl seriálu, dávno domyslel. Některé už dokonce byly nepřímo vysvětleny (experimenty s ledními medvědy, místnost 23). To, zda pták ve finále 2. řady skutečně vyslovil Hurleyho jméno, mě opravdu nikdy netrápilo. Z toho ptáka se postupně stal takový vtípek v komunitě fanoušků seriálu, na který tvůrci v tomto epilogu rozverně poukazují. Vlastně celý epilog má tak trochu komediální nádech. V konečném součtu tu tak dostaneme odpovědi pouze na dvě dosud nevysvětlené záhady: 1) Jak je možné, že na Ostrov stále padají palety s jídlem od Dharmy (rozhodně ale nejde o záhadu, která by mi vrtala hlavou a nemohl bych z toho spát) 2) Co je s Waltem. Jinak nic. Je vidět, že tvůrci seriálu už to měli v paži. Místo toho, aby se alespoň trochu pokusili vysvětlit nějaké zásadní otázky z mytologie seriálu, rozhodli se, že si naposledy z fanoušků trochu vystřelí. Michael Emerson je jako vždy výborný a celý tento speciál táhne. Jinak by bylo mé hodnocení mnohem nižší.(11.5.2020)

Tenhle minidíl, dějově navazující na konec šesté řady (nikoli na alternativní současnost či NEBE) je naprostá lahůdka a souhlasím, že je hodně vysvětlující k pochopení konce celé šesté řady.. vše se co stalo, stalo se . Alternativní realita v šesté řadě je posmrtný život Ztracených před vstupem do jiné reality (nebe).(4.10.2017)

S06E17 --- The New Man in Charge --- rozhodne sa jedná o najdôležitejší bonusový klip k Lost. Absolútna povinnosť zhliadnuť po skončení záverečnej série.(17.12.2017)