Big Lew Cassidy (George Kennedy) je všemi oblíbený majitel stavební firmy, co se neštítí si na stavbě sám ušpinit ruce. Bohužel právě při takové situaci, kdy vypomáhá jednomu ze svých zaměstnanců, následkem nešťastné nehody zahyne. Teď je na jeho dceři Cass (Jennifer O´Neill), aby v šibeničním termínu stihla dokončit stavbu mrakodrapu a uchránila tím rodinnou společnost před chamtivým strýcem Eddiem (Harris Yulin). Jako jediná možná záchrana je jí doporučen legendární předák Mike Catton (Lee Majors), ten už ale o práci ve výškách dlouho nejeví zájem... (J.Connor)

J.Connor

Feel good béčko jak hovado. Sice se to ze zmíněné kategorie ani nesnaží vykouknout, ale neotřelé prostředí a koňská dávka sympatickej ksichtů (Yulin, Lynch, Kennedy, Majors…) povyšuje Steel na super retro zábavu. ()

Karlos80

Příjemné cool béčko pro všechny opravdové chlapi v tomto případě stavební dělníky se srdci z ocele (ty nejlepší ve svém oboru v celých Státech), které sestavuje dohromady sám velký Lee Majors (Mike Catton - bývalý stavař, který ale dostal strach z výšek po několika smrtelných pádech svých spolupracovníků, tak teď vykonává "bezpečnější" práci řidiče tiráku, jinak jako herec, takový dobrý universál, kdy ve své hlavní roli je opravdu hodně uvěřitelný), důvod; dostavění skutečné 40 patrové výškové budovy Kincaid Towers v Lexingtonu, Kentucky (4 patra za dva týdny!), zdá se že je to úkol téměř nemožný, je to závod z časem, ale také s korupcí. Tým snů vypadá zhruba takto: Terry Kiser (veselý Valentino-největší milovník ve skupině, co příjezd to nové auto a baba která ho v něm přivezla!) Redmond Gleeson (Harry-ex-IRA bombardér), Robert Tessier (Cherokee), Richard Lynch (Dancer - celkem sympaťák, pro něj osobně to pak byla zcela atypická role v kontextu s jeho filmografií, kde hrál spíše záporné postavy), Roger E. Mosley (Lionel, černoch, který potřeboval novou zpruhu a motivaci po smrti svého partáka Surfera), Albert Salmi (Tank-starý borec, který provozuje velký jeřáb a má hóódně móóc zvrácený smysl pro humor) a Ben Marley (jednoduše Kid, nejmladší člen skupiny), fajnšmekr i-hned pozná že jde o doslova vražedné obsazení, legendárních herců, co jméno to pojem v nízkorozpočtovém filmu, vynikající "bláznivá" parta těch nejlepších z nejlepších, elitních profíků ve svém oboru, ti všichni společně vytvořili skutečný "tým snů", na který byl skutečně radost pohledět, práce jim šla sama od ruky a ještě je tu o zábavu postaráno, je to sice drama, ale celá banda měla v sobě značný komediální potenciál, možná si to ani sama neuvědomovala. To jak se spolu postupně seznamovali, tím jak se sjížděli před bránu staveniště, mi trochu evokovalo film "Sedm statečných", i tento film byl o statečnosti a o dosažení zdánlivě nemožného cíle! Tenhle na první pohled strašně obyčejný film se mě skutečně hodně dotknul, je tu spousta dramatu, napětí a vzrušení, a to zejména pro každého, kdo trpí strachem z velkých výšek! Tady bacha, bo se vám některým může udělat nevolno! Je téměř neuvěřitelné s jakou lehkostí se tam ti borci nahoře pohybovali. Ve skutečnosti, kaskadér A.J. Bakunas (kterému byl film věnován) zemřel během natáčení tohoto filmu, kdy simuloval Kennedyho volný pád z horní části budovy v úvodu filmu. Více na IMDb. PS: Nádherná Jennifer O'Neill jako jedna z mála ženských postav ve filmu, byla milým překvapením tady, a jako ženská s nádhernou postavou skutečně k nakousnutí:-) Scéna seznámení s Majorsem v kamionu, kdy Lee předstírá že pije Cola-Colu, zatímco ve skutečnosti pije pivo z plechovky (kdy jen přelepil etiketu), neměla chybu!:-) Bylo tam mezi nimi jiskření hned-le od samého začátku, ale věřte mi nebo ne, do konce filmu si nedali ani pusu a já čekal daleko víc, škoda no, přál jsem jim to.. Steel nebyl žádným velkým kasovním trhákem, přesto je to ale podle mě jedno z nejlepších akčních dramat ve svém žánru, úhledné a dobře natočené malé překvapení. Doporučeno skutečným frajerům - profíkům ve svém oboru, před kterými osobně hluboce smekám, proto všichni frajeři by si tento skvělý film rozhodně neměli nechat ujít. () (méně) (více)

rivah

Perfektně udělané akční béčko ze stavby mrakodrapu. Od počátku s havárií až po konec s likvidací drahého limo puštěnou traverzou. ()

vitekpe

Slusny macho filmek o stavarich, se sympatickym Majorsem v hlavni roli a krasnou Jennifer jako partackou...film neni hloupy a ja ho odkoukal od zacatku az do konce uplne v pohode. Velmi pekne becko, drama. ()

• Během zaskakování za herce George Kennedyho zemřel po pádu z výškové budovy Kincaid Towers v kentuckém městě Lexington kaskadér A. J. Bakunas. (Lumberjack)
  • Herec Dennis Quaid byl původně součástí obsazení, ale musel opustit projekt, když byl obsazen do filmu Breaking Away (1979). (Karlos80)