Nezvaný (neoficiální název)

Uninvited

Horor

USA, 1988, 90 min

Na jachtu sa dostane zmutovaná rádioaktívna cica a odštartuje svoju vlastnú párty. Najmä keď sa cíti v ohrození, vtedy otvorí papuľku a vylezie z nej ďalší minimutantík. Je to síce lacné, ale za gore a vtipné masky to priemerné hodnotenie dám. Chvíľami som sa síce nudil (najmä prvú polovicu filmu), ale boli tam momenty, keď som sa naopak schuti zasmial. Navyše na mačičku sa pozerá určite lepšie ako na krysy, ktorých je v hororových béčkach neúrekom.(5.1.2012)

Fajnová, béčková 80´s jazda (resp. plavba) s vydareným mačacím mutantíkom. Ten utečie z pokusného labáku a dostane sa až na loď miestneho mafiána, kde to trochu roztočí :-) Kvalitný, zábavný a nenudiaci horor s vydarenými efektmi, ktorý mohol byť ešte o trochu lepší keby si výraznejšie udržal tempo, zábavnosť a štýl, namiesto toho aby sa občas zbytočne sústredil na nepodstatné dejové kraviny okolo.(27.5.2012)

Na tohle jsem se dost těšil ale nakonec jsem byl lehce zklamán. Film o zmutované kočce na lodi sliboval stupidní zábavu. Nakonec ale nic moc. Hlavní chybu filmu považuju ten gang kterej byl naprosto stupidní a akorát překážel. Naštěstí elektronická kočička byla celkem solidní a když Vás podrápala tak jste chcíply bolestivou smrtí, to bylo moc fajn. Je tu ale taky plno hluchých míst a tak to film sráží na průměr.(31.1.2014)

Už som to raz videl, ale nejako som zabudol hodnotiť. Tak po druhom pozretí mám o niečo lepšie pocity ako pri tom prvom. Vraždy sa skoro vždy odohrávali mimo zaber a mŕtvolky už boli len tak pekne naaranžovanej okrem asi dvoch výnimiek. Ale zas monštrum, čo vychádza z cici bolo slušne spracované. Herecké prejavy nič moc a svižné to teda tiež nebolo, ale i tak mi ubehol rýchlo a neiritoval ma, asi okrem dvoch scén. Tak priemerné hodnotenie odo mna dostane.(15.1.2020)

Polský distribuční název: Śmierć w miękkim futerku. Stylovější to být nemůže. :-D(16.2.2020)

• Martin741

Zmutovana macka tentokrat vrazdi - ja som uz videl hororv na mraky, a ani tie vrazdy tej zmutovanej faune jaxi nesli, bat sa zas nebolo coho . 30 %(25.2.2020)

Objektivní hodnocení jde stranou, toto je kolosální B zábava! Dával se v roce 1988 Oscar za zvukový design? Toto by byl horký kandidát. A za herecký výkon bych nominoval George Kennedyho.(22.3.2010)