Temný Wales - Série 2 (2015) (série)

Tragická láska (S02E03)

(epizoda)
  • Velká Británie The Tale of Nant Gwrtheyrn (více)

Hospodyně objeví svého zaměstnavatele zavražděného. Mrtvý byl uznávaný a majetný právník. Z domu navíc zmizely starožitné brokovnice. Vyšetřování zavede detektivy k problematickému chlapci, jehož matka je záhy také nalezena mrtvá... Tom a jeho tým vyšetřují vraždu bohatého právníka Owena Beynona. Z domu mrtvého zmizely starožitné brokovnice, které byly nedávno oceněné na osmdesát tisíc liber. Policie vyslýchá hospodyni Esyllt Jonesovou, která pro právníka pracovala 16 let a našla jeho tělo, a jejího syna Lewise, který občas žil u Beynona s ní. Lewis má na dobu vraždy alibi, popíjel celou noc s přáteli v baru. Soused mrtvého, Glyn Powell, upozorní policii na podezřelého Daniela Protheroea, mladíka, který žije se svou matkou sám na hoře a neustále dělá nějaké problémy, krade, pytlačí, vyvádí. Když se Tom a Mared vydají do jejich domu, najdou tam jen vysušenou mrtvolu Danielovy matky Nory. Celé okolí v čele s Glynem pátrá po podezřelém Danielovi, Tom ale v jeho vinu nevěří. Rozhodne se ho vypátrat dřív než obyvatelé, protože má strach, že by mohli vzít zákon do vlastních rukou. Když se Tom v noci vypraví k Danielovu domu, najde kolem domu pátrat spoustu lidí. A pak Tom náhodou objeví něco zakopaného v zemi. (TV Prima)