Aka x Pinku

• Japonsko Aka x Pinku: Direkutâzu rongu bâjon (více)

dennykr

Aka x Pinku mám dlouhodobě – vlastně od premiéry v Udine –, zařazený jako guilty pleasure a zábavný béčko, který se sleduje ironicky. Ono k tomu samozřejmě vyzývá, příběh undergroundového bojového klubu Girl’s Blood, v němž se pravidelně střetávají spoře oděné dívky ve značně fyzických, ale ne vždy násilných konfrontacích (= soft-core porno). Jenže ne všechna pinku eiga jsou tím, čím se zdají být. // Když jsem to konečně viděl, zarazila mě ta sevřená osnova vyprávění. Tvoří ji dvě poloviny řízené úplně odlišnými soubory otázek. První směřuje do hloubky ↓ a představuje celý fikční svět, jeho pravidla a protagonisty. Fakt nejde o tradiční expozici na dvacet minut, ale hodinový průzkum vztahů mezi hrdinkami a odkrývání jejich traumat z minulosti. Na základě znalosti kontextu se z nich stanou dobré kamarádky, ustaví se historie i souvislosti spojené s klubem Girl’s Blood a jeho pragmatickým majitelem i existence nepřátelského gangu. A pak ⇢ se otázky přesouvají do horizontální roviny. V popředí stojí otázky směřující do budoucnosti spojené s existencí klubu, únosem jedné z hrdinek a sérií pouličních zápasů. Jestli je první půlka ecchi drama, druhá spojuje ecchi a street fight béčko se sportovním filmem. // K tomu se pojí i proměna choreografie. Zápasy v kleci jsou předem domluvené, pro potěšení (převážně) mužských diváků, takže do popředí vystupují pohledy pod sukně, wrestling v blátě a obnažená těla. Aka x Pinku neskrývá, že nejde o pravé rvačky a každý úder působí falešně nadneseně. Jenže choreografie se kompletně obrací na ulici, kdy začne připomínat dynamické hongkongské akční filmy. Zapojují se dramatické nájezdy i kaskadérské kousky a všechno bolí! Obě roviny se spojí ve finální konfrontaci, kdy se nádherně fyzické konfrontace s nepřátelským gangem přesunou do prostředí klece undergroundového klubu. Tam také vyvrcholí osobní roviny všech hrdinek, které budovala první polovina. // Interpretační epilog: Musím se přiznat, že interpretace není mou silnou stránkou – možná spíš tou nejslabší –, ale považovat Aka x Pinku za feministický film je přinejmenším problematický. Svádí k tomu na povrchu, protože všechny důležité postavy jsou psychologizované ženské hrdinky, které se umí fakt dobře prát a muže nepotřebují. Ale teda … na vrcholu pomyslné genderové hierarchie moci jsou pořád muži, ne? Vedou gang (Ando), motivují zápasy dívek (diváci), učí je bojovat (Samejima) nebo jim patří celý undergroundový komplex (Yamaguchi). Ba co víc, Aka x Pinku je designovaný pro stereotypního mužského diváka ecchi – akční scény v krátkých sukních střídají zápasy v blátě a poměrně explicitní erotické scény. Ve všech dominují ženy. A ještě každá ze čtyř hrdinek zastupuje nějaký narativní archetyp – Satsuki je taková kuudere, Mayu dandere lolita, Miko domina a Chinatsu zas variace tsundere. I vedlejší postavy jsou uvědomělé zosobnění stereotypů, od Idol girl po tomboy. A nemůžu úplně říct, že by se jejich pozice nějak okázale podvracely, jako to dělal Šion Sono v Tag. Aka x Pinku je výbornej film, jen bych do něj nevkládal významy, co tam nejsou. () (méně) (více)

Lorge

Wow, člověk dá něčemu plnou palbu a z modré je rázem červená :-D Snímek Aka x Pinku, doslovně přeloženo jako Červená vs. Růžová, distributorem jako Girl´s Blood je dle popisu japonský akční erotický snímek. A ano, snímek je bez debaty japonský. Je rozhodně akční, jak by taky snímek o tajném undergroundovém dojo, ve ktrém probíhají souboje sex asiatek v ecchi kostýmcích mohl nebýt akční. Nutno uznat, že souboje jsou opravdu choreograficky propracované. Rozhodně víc, než by člověk čekal od snímku označeného jako erotický. A opět ano, snímek je také erotický, ale poslednímu aspektu se věnuje zdaleka nejméně. V celém filmu jsou všehovšudy asi dvě, nebo tři softcore lesbické scény a pár těch obnažených poprsí a bobříků. To ale rozhodně není všechno. Snímek totiž dokáže překvapit nejen po soubojové stránce, ale především dějově. Málokdo by asi od obdobně stylizovaného filmu očekával, že se bude věnovat i takovým sociálním tématům, jako je domácí násilí (!), genderová svoboda (!!) a feminismus (!!!)!! Ano, já vím. Je divné tvrdit o erotickém snímku, že se věnuje feminismu, ale... kdo neviděl, neuvěří. Film koždopádně věnuje výše uvedeným aspektům více prostoru, než onomu výše zmiňovanému erotičnu. COŽ ALE NENÍ NA ŠKODU!!!! Příběh čtyř bojovnic, a posléze kamarádek (a možná i více), které do soubojového ringu vehnaly traumata nejen z dětství, ale i dospívání, je překvapivě citlivý a inteligentní. Miko, Mayu, Chinatsu a Satsuki jsou čtyři ženy, které si každá prošly různými traumaty. Ať už jde o vlastní genderovou nerozhodnost, násilnického manžela, či pološílené rodiče, všechny čtyři hledají útěchu a zapomění v ringu. A i když ne vždy skrze vítězství, každá z hrdinek najde na tak překvapivém místě nejen onu vytouženou útěchu, ale především nečekanou sílu a rozhodnost nenechat se ovládat minulostí a čelit všemu, co jim život vmete do cesty. Nebudu popírat, že, podobně jako hlavní hrdinky v ringu, jsem ve filmu hledal něco úplně jiného, než jsem nakonec našel. Ale to, co jsem našel, nepředčilo moje očekávání v tom nejlepším slova smyslu. (Pro ty pomalejší - očekával jsem něco úplně jiného ;-) ) ()

Knor

Sexy japonky se řežou v ringu v sado maso oblečkách, mini sukních a tílečkách, sprchujou se spolu a párkrát se přelíznou v pelíšku ..... jakou lepší podívanou by si člověk mohl přát :-) ()

Lacike

Film určený pre špecifického diváka ktorým evidentne nie som. Pinku ma nikdy nebavilo a ani v takomto kung-fu prevedení. Dúfal som, že sa dočkám aspoň poriadnej porcie dobrých bitiek. Bitiek je tu dosť, ale ich prevedenie je fádne. Baby sa celkom snažia a sem tam predvedú aj nejakú tú akrobaciu bez viditeľných pomocných lán. Ale kontakty medzi nimi prakticky vôbec nevidno. Bitkám chýba tvrdosť a prakticky čo úder to strih. Bitky ma nakoniec nebavili rovnako ako celý zvyšok tohto Japonsky uleteného filmu. 3/10. ()