O jedné dívce

Charleen macht Schluss

(festivalový název)

Komedie / Drama

Německo, 2014, 104 min

Hrozně hezky a příjemně natočená německá dramedie o jedné holce, která to v životě neměla jednoduché a svým přístupem k němu si to taky úplně neusnadnila. Jenže Mark Monheim příběh téhle holky vypráví s takovou pohodou, že se budete smát, ale i zadumaně přemýšlet nad tím, jak je hrozně jednoduché ovlivnit mozek dítěte aniž byste o tom vůbec věděli. O téhle dívce byla radost se dozvědět něco víc.(24.4.2017)

Puberta jako téma filmu tento týden pro mně podruhé, tentokrát z dívčího pohledu. Holky jsou jiné a Charleen je ještě k tomu pošuk, takže ta její puberta je taky výživná. Její sbližování s jí podobným exotem není jednoduché, trvá po celý film, ale nakonec to dopadne celkem mile a celkově z toho mám dobrý dojem. Velkou devizou bylo obsazení Jasny F. Bauer.(5.10.2016)

Civilní, uvěřitelné, avšak.....bez větších vzruchů a dost banální.....hrdinka je trochu divná, trochu zmatená, asi tím věkem....chtělo by to více odvahy točit o problémech a životě teenagerů, tohle bylo spíš psychodrama o jedné opravdu divné dívce a její ještě divnější famílii a příteli, kterej je magor.(6.11.2017)

Ještě nikdy jsem neviděl tak vyspělej film o dospívající - pubertální holce jako právě tohle. Naprosto skvěle a přirozeně zvládnuté téma dospívání dítěte. Mnoho dialogů by si rodiče měli někam napsat, možná se jednou budou hodit pro jejich ratolest, např. proslov mámy k sociální pracovnici, ten mě chyt asi nejvíc, ale samozřejmě i taková maličkost jako "promin" se v 15.5 letech neříká nejlehčeji a o to víc pak chytne. No a JFB, tak to byl mistrovskej hereckej výkon. Zase jednou promluvila německá filmařská dokonalost.(29.10.2016)

Pro mě milý překvapení. Je pravda, že jsem čekala o něco víc, ale zklamaná určitě nejsem. Jasna Frizi Bauer v hlavní roli byla výborná. Hudba k filmu se mi taky moc líbila, zajímavý výběr interpretů. Škoda jen, že ve filmu nebylo víc záběrů Linuse a Charleen. Slušelo jim to spolu. Konec mě malinko dojal. Kdo říká o německých filmech, že jsou hrozný a nedá se na ně koukat, je hodně na omylu. Tohle je toho důkazem. 85%.(7.9.2016)