Volejte Saulovi - Série 2

(série)
USA, 2016, 7 h 36 min (Minutáž: 42–49 min)

Kamera:

Arthur Albert

Hudba:

Dave Porter

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Rhea Seehorn, Patrick Fabian, Michael Mando, Michael McKean, Ed Begley Jr., Kyle Bornheimer, Jessie Ennis, Juan Carlos Cantu (více)

Epizody(10)

Jimmy McGill je zpět s novým pohledem na svět a novými názory, které posunou jeho kariéru a vztahy do neprobádaných území. (Netflix)

BrooksW.Here

"Yeah, well, I know what stopped me. And you know what? It's never stopping me again." Ani na chvíľu som nezaváhal a bez mešieho zastavenia som sa vrhol na druhú sériu Better Call Saul, no a myslím si, že som opäť ani v najmenšom neľutoval. Veď som predsa mal možnosť opäť vidieť legendárneho Hectora Salamancu (v tomto prípade ešte hovoriaceho a chodiaceho na vlastných nohách), monotónnych Bratrancov (ktorí mi takisto ako v BREAKING BAD prišli neskutočne od veci 😄) a v niektorých častiach som mal dokonca aspoň na malú chvíľu pocit, že pozerám pôvodné BREAKING BAD, ale v zápätí boli tieto momenty rýchlo nahrádzané siahodlhými okecávačkami, ktoré mi v niektorých prípadoch prišli priam nekonečné. Jediné, čo sa mi na týchto rozhovoroch páčilo (v tom prípade, že som ich nepreskočil) bola kamera, s ktorou sa Arthur Albert opäť pekne pohral, musím povedať, že na tento seriál sa naozaj dobre pozerá, často aj lepšie ako na BREAKING BAD. Definitívne najlepšia epizóda tejto série pre mňa bola deviata, v podstate ani neviem prečo, jednoducho mi sadla asi najlepšie zo všetkých a musím podotknúť, že na natáčanie reklám Jimmyho McGilla sa mi pozeralo výborne, podobne vydarená bola aj úvodná scéna ôsmej epizódy, ktorá bola natočená bez jediného strihu, palec hore 👍. Je vidno, že sa Saulov seriál posúva stále viac a viac dopredu a ja sa už nemôžem dočkať, kedy sa svety Better Call Saul a BREAKING BAD konečne prepoja (tým mám na mysli návrat Gusa Fringa 🙂). Takže, zhrnul by som to, s druhou sériou tohto seriálu som spokojný, ale aj tak si myslím, že séria č. 1 bola ešte o niečo lepšia (takže jej hodnotenie zvýšim hneď po dopísaní tejto recenzie na päť hviezd). Dobre, takže druhej sérii Better Call Saul dávam 8/10, naozaj dúfam, že v ďalších sériách už to pôjde iba vyššie. Hneď zajtra sa pustím do tretej kapitoly tohto seriálu... "Jimmy, do you realise that you've just confessed to the felony?" ()

Deyw

me to proste nebavi..nejaky pravnicky hovadiny s nesympatickou blondatou nanou a dementnima lidma s dementem co se porad prikrejva alobalem a chodi v noci...jedina zabavna cast je kde je Majk to je typek..nebavi me to..zacal sem 3serii 3dily uz to preskakuju nuda vole radsi bych se nechal znasilnit japonkama.,.asi se na to vyseru.. ()

M.i.k.e

zhruba do poloviny mě druhá řada přišla slabší a bavila mě o něco méně než ta první. Jenže pak začne vystrkovat růžky Saul a víc prostoru dostane Mike a hned je to o poznání lepší. Better Call Saul nekupí zvraty na zvraty, nemá moc situací hrajících na nervy a ani se nesnaží překonat Breaking bad, ale i přes mouchy a slabší momenty je prostě fajn být zpátky v tomhle světě...70% ()

OG_Swifty

Druha sezona me bavila asi vic, nez ta uvodni - a krasne to uteklo :) Mam presto dve vytky - uvodni a zaverecna epizoda. Ta prvni byla docela zklamanim, nebavila me ta zmena v Jimmym, ackoliv jsem ji chapal. A ta zaverecna epizoda byla naprosto citelna.. vlastne jsem to rozuzleni tusil uz pri konci toho predchoziho dilu. Jimmy je dobrak a bylo naprosto jasny, ze to dopadne tak jak to dopadlo. I nadale plati, ze Jimmymu fandim, ackoliv tusim, ze asi chciju proti vetru. Prislibem budiz linka s Mikem, ktera konecne predznamenava pravdepodobny navrat Guse Fringa. ()

Coleator

Kromě pár výjimek jsem si po každém dílu říkal: sakra, vždyť se zase nic nestalo... Jimmy měl za sérii několik skvělých momentů, Chuck se bohužel dožil další série a Mike je takovej kruťák, že sleduje auto uprostřed ničeho s odstupem pár metrů... Docela by mě zajímalo, v kolikáté sérii konečně zavoláme Saulovi... Tímhle tempem asi nikdy... ()

• Saul (Bob Odenkirk) a Kim (Rhea Seehorn) na konci epizody opouští byt v rezidenčním komplexu na adrese 1751 Bellamah Avenue v Albuquerque. (ČSFD)
  • Jimmy (Bob Odenkirk) se setká v baru s člověkem jménem Ken Wins (Kyle Bornheimer). S touto postavou se setká i Walter White (Bryan Cranston) v epizodě seriálu Perníkový Táta (od r. 2008) s názvem Muž s rakovinou (2008). Nejdříve na parkovišti, kde mu Ken drze zaparkuje na jeho místě a později na benzínce, kde mu Walter oplatí jeho drzost tím, že mu stěrkou na mytí oken vyzkratuje autobaterii a tím mu zničí auto. (Zek)