Volejte Saulovi - Série 2

(série)
Trailer 1
Krimi / Drama
USA, 2016, 7 h 36 min (Minutáž: 42–49 min)

Arthur Albert

Dave Porter

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Rhea Seehorn, Patrick Fabian, Michael Mando, Michael McKean, Ed Begley Jr., Kyle Bornheimer, Jessie Ennis (více)

Epizody(10)

Jimmy McGill je zpět s novým pohledem na svět a novými názory, které posunou jeho kariéru a vztahy do neprobádaných území. (Netflix)

Trailer 1

swamp

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ačkoliv se Jimmy místy i snaží jednat férově, začínáme pomalu sledovat jeho přerod v Saula Goodmana - a i když se děj přehrává v minimalistickém tempu, já se neskutečně bavil. Nemluvě o jeho vztahu s Kim, který nervózně sleduju a čekám, co dalšího se mezi nimi stane. I když vím, že Jimmy dělá vše pro Kim, často to bohužel dopadá opačně. A Mike? No, jsem zvědav, jak se Hector Salamanca dostane ke zvonečku... ;) ()

Spiker01

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tvůrci mají vlastní styl. S Breaking Bad všem vytřeli zrak a nyní pokračují v nastoleném trendu. S druhou sérií jsem byl o více spokojen než s první, přičemž se opět střídaly skvělé díly s těmi nudnými. Jenže ono se na to vesměs tak skvěle kouká, i když nedojde k žádnému velkému zvratu. Když Kim s Jimmym dělají malé podvůdky, i když Mike na poslední chvíli nezmáčkne spoušť, pořád z toho mrazí. Věřím, že ve třetí sérii už do toho šlápnou naplno...9/10 ()

mcb

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Antická tragédie televizních rozměrů a zároveň komorní dialogové drama, v němž se Vince Gilligan pomalu přibližuje vrcholným sezónám Perníkového táty. Dialogové výměny mezi Bobem Odenkirkem a jeho filmovým bratrem Michaelem McKeanem patří mezi právoplatné vrcholy loňské quality TV – Volejte Saulovi ale i nadále v druhé sezóně zůstává sice žánrově odlišným (právnické drama/černá komedie/rodinné drama), nicméně stejně komplexním zachycením rozkladu osobnosti jako v případě Waltera Whitea, na který je radost pohledět. ()

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Are you in trouble? Gimme Jimmy!" ___________ Tady prostě není o čem. Tam kde první série bezchybně uzavřela svoji kapitolu, ta druhá svižně navazuje v tom samém bodě a rozvětvuje nejen dané dějové linie ale i vyhlazuje drobné nedostatky. Úvod hraje primárně na úsměvnou, ba přímo relaxační notu - za což jsem vskutku rád. Bobík si užívá každou sekundu svého grandiózního velekoncertu a divák si jeho nesmírně sympatickou veselohru užívá s ním. Nejenže se zde prozatím nejslibněji projevila Jimmyho teatrální excentrická povaha, ale i mistr Ehrmantraut zde skvostně sklízí ovoce. Esteticky dechberoucí kamerové záběry v každé druhé scéně jsou na BCS fakticky nezvyklé, leč nehorázně sexy. Závěr poměrně snadno předvídatelný, přesto napínavý jak kšandy. Z komediálně odlehčeného právnického dramatu okořeněné o pár žoldáckých misích dědečka Mikea se tak rázem stává cynická fraška. Tady prostě nejde nic vytknout, natožpak dodat. Kubík aka Saul extravagantně skáče z problému do problému, jen aby skončil v kotli plném sraček. Gracias, Vincento, gracias! ()

dO_od

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

// Saul není vyloženě nudný seriál. Má fajn postavy, vynikající technickou stránku spojenou s precizním až téměř filmovým lookem a sem tam skvělé scény. Ve druhé řadě bych je ale asi zvládl spočítat na prstech jedné ruky. Problém je, že děj se točí neuvěřitelným způsobem v kruhu, charaktery se málokdy někam posouvají a když už, během další epizody to zase vypadá, že se vrací ke svému původnímu stanovisku. Což prostě není zábava a není něco, co by si bezmála dokonalý svět Heisenberga zasloužil. Srovnávat Saula s Breaking Bad bylo vždycky o hubu a nikdy příliš fér, nicméně někdo to dělat musí a já se omlouvám ale tohle je fakt o několik úrovní níž, než bylo drámo o metamfitaminovém králi Walteru Whitovi. Nedivím se lidem, kteří na tomhle fakt neujíždějí. Naopak, po druhé řadě se k nim začínám hrdě hlásit. 6/10 ()

• Jimmy (Bob Odenkirk) se setká v baru s člověkem jménem Ken Wins (Kyle Bornheimer). S touto postavou se setká i Walter White (Bryan Cranston) v epizodě seriálu Perníkový Táta (od r. 2008) s názvem Muž s rakovinou (2008). Nejdříve na parkovišti, kde mu Ken drze zaparkuje na jeho místě a později na benzínce, kde mu Walter oplatí jeho drzost tím, že mu stěrkou na mytí oken vyzkratuje autobaterii a tím mu zničí auto. (Zek)