Volejte Saulovi - Série 3 (série)

Krimi / Drama

USA, 2017, 8 h 13 min (Minutáž: 46–56 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Marshall Adams

Dave Porter

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Michael McKean, Rhea Seehorn, Michael Mando, Giancarlo Esposito, Vincent Fuentes, Manuel Uriza, Frank Deal, Gabriel Rush, Patrick Fabian, Brandon K. Hampton, Cara Pifko, Brendan Fehr, Tina Parker, Joe DeRosa, JB Blanc, Kimberly Hebert Gregory, Molly Hagan, Jeremiah Bitsui, Ray Campbell, Peter Diseth, Javier Grajeda, Steven Bauer, Mark Margolis, Ann Cusack, Rex Linn, John Getz, Michael Chieffo, Lavell Crawford, Jalene Mack, Quinn VanAntwerp, Jackamoe Buzzell, Cornell Womack, Anthony Michael Frederick, Kerry Condon, Laura Fraser, Josh Fadem, Julian Bonfiglio, Max Arciniega, Grant James, Stephen Michael Ayers, Hayley Holmes, Rhett Lynch, Julie Hanna, Mark Proksch, Tamara Tunie, Abigail Zoe Lewis, Grover Coulson, Raymond McAnally, Jean Villepique, Ernest Tsosie III, Jason Sklar, Randy Sklar, Clea DuVall, Mel Rodriguez, Juan Carlos Cantu, Chris Mulkey, Bonnie Bartlett, Phyllis Applegate, Christopher Hagen, Carol Mansell, Shahine Ezell, Jean Effron, Jessie Ennis, Sarah Minnich, Marissa Woolf, Audrey Moore, Doris Hargrave

„Breaking Bad“ Saula Goodmana a zároveň tragický bratrský spor je dalším scenáristickým mistrovstvím Vince Gilligana, který papírově nezajímavé postavě dokázal napsat virtuózní dialogové scény a silné lidské momenty, zároveň skloubit jeho příběh s paralelně se odvíjející drogovou linií. Velmi těžko se popisuje, proč je Volejte Saulovi jiný než ostatní právnická dramata, s nimiž sice sdílí DNA, ale diametrálně se rozchází vyjadřovacími prostředky. Nejlepší epizoda: Lantern (10)(8.2.2018)

Třetí série zavání dokonalostí v rámci žánru. Navyšuje dřívější: ... (2016): Fuuu. Tak to je síla. Nebýt csfd, ani bych to nepustil. Copak po "Breaking Bad" může přijít nějaké pokračování? Nejaký spin-off, možná prequel, který bude mít nějaký smysl a třeba alespoň třetinovou kvalitu? Vince Gilligan je neskutečný! Po prvních dvou minutách, kde je vměstnána celá bída nové identity Saula Goodmana, bylo jasno. Skvěle vymyšleno a 100% provedeno. Dál už jen sbírám detaily a vychytávky, které nám režisér přichystal. Po první epizodě je hodnocení natolik jasné, že kdyby ostatní stály za prd, tak to stejně vyjde na pět kulí... / ..Druhá epizoda - vyjednání dohody se "soudcem" v pustině by v té situaci bral každý "obžalovaný".../ Spolu s Breaking Bad to je liga sama pro sebe "Na této hoře postavím svůj chrám." ..../1. série: Skvěle napsané, zahrané, natočené + super zvuky a unikátní hudba. ... 2. série: (viděno 2016): Před první sérií jsem si nemyslel, že Vince Gilligan, Peter Gould a Thomas Schnauz vymáčknou z epizodní postavy Saula víc, než pár dílů prequelu. A ono to vydalo na dvě super série s několika linkami děje a těším se chci víc! ...P.S.: 07/2018 - Třetí série je ještě lepší - Některé záběry jsou nádherně půsbivé i jako fotografie. Je to síla.(3.8.2018)

Mrtví z Breaking bad tu pomaleji, tu rychleji vstávají z hrobu a válka mezi bratry, z nichž jeden je za 18 a druhý bez dvou za dvacet, nabírá na obrátkách. Moc se mi líbí, že nic není černobílé. Jimmy je opravdu malý příštipkář, který hledá svoje zkratky a neváhá občas někoho využít. Narozdil od mstivého nesmiřitelného, i když evidentně nemocného, Chucka má ale měkké srdce a tak , pokud je něco opravdu přes čáru, dokáže to napravit i za cenu své osobní újmy. Každopádně, žít bych nechtěla ani s jedním, a tak jediné, co v seriálu opravdu nechápu, je vztah mezi Jimmym a Kimberly, vždyť ta by s ním nemohla vydržet. Ale co, zkusím zavolat Saulovi, třeba mi to vysvětlí.:-)(14.1.2018)

Tretia séria je zatiaľ suverénne najlepšia, k dokonalosti či lepšie povedané ku kvalite Breaking Bad mi chýbalo asi len veľkolepejšie finále. Piata epizóda bola každopádne skvostná a smelo ju môžem označiť za jednu z top seriálových epizód vôbec. Snáď sa v pokračovaní opäť predstavia nejaké staré známe postavy, pretože zatiaľ to Gilliganovi celkom vychádza a návrat Gusa na scénu nám seriál veľmi pekne oživil. 8/10(30.11.2018)

Kdo to už prestal konečne porovnávať alebo dávať do súvislostí s Breaking Bad, tak si to nenáramne užije. Tretia séria prináša nové postavy, a zároveň rieši veci v minulosti a dáva ich do ucelených celkov. Páči sa mi, že tvorcovia sa nesnažili prezentovať Gustava Fringa ako nejakú legendu prichádzajúcu na scénu( lebo vedeli, že všetko už ukázal v Breaking Bad), ale ho zaradili ako daľšiu figúrku v šachovnici. Mike sa mi v tejto sérii najviac pozdával(škoda, že nebol v poslednej časti). Jeho sledovačky v prvých troch častiach ale aj náhľad jeho ľudského charakteru, to je hotová geniálnosť. Saul je stále skvelý v tom, že problémov má stále veľa a časom sa mu kopia aj daľšie. Najlepšie to ale odpálil v posledných dvoch častiach ( tá problematika s dôchodcami bola skvelo premyslená). Čo dodať? Postavy si nakladajú jeden cez druhého, Salamanca je nasratý a skolabovaný zároveň, hlášok a vtipov je tu neúrekom, je to štýlové a vážne zároveň. Vince, dúfam, že táto schopnosť vyžmýchať zo všetkých námetov čo najviac ti vydrží ešte veľmi dlho. Si Borec!(30.6.2017)