Volejte Saulovi - Série 4 (série)

Krimi / Drama

USA, 2018, 8 h 15 min (Minutáž: 42–60 min)

Marshall Adams

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Rhea Seehorn, Giancarlo Esposito, Michael Mando, Patrick Fabian, Jerry G. Angelo, Luis Bordonada, Vincent Fuentes, Ed Begley Jr., Javier Grajeda, Kerry Condon, Ann Cusack, Dennis Boutsikaris, Jeremiah Bitsui, Don Harvey, Sarah Minnich, Abigail Zoe Lewis, Ernest Tsosie III, Ray Campbell, Juan Carlos Cantu, Daniel Moncada, Luis Moncada, Franc Ross, Mark Margolis, Laura Fraser, JB Blanc, Poorna Jagannathan, Michael Naughton, Audrey Moore, Eric Steinig, Rex Linn, Cara Pifko, Keiko Agena, Joe DeRosa, David Costabile, Debrianna Mansini, Tamara Tunie, Ethan Phillips, Marc Evan Jackson, Stephen Michael Ayers, Matt Socia, Rainer Bock, Carlos Leal, Tina Parker, Marlon Young, Tommy Nelson, Peter Diseth, Tabatha Shaun, Michael McKean, Lavell Crawford, Ben Bela Böhm, Stefan Kapičič, Hans Obma, Jilon VanOver, Carol Herman, Colby French, Suzanne Savoy, J. Nathan Simmons, Michael E. Stogner, Max Arciniega, Tony Dalton, Josh Fadem, Hayley Holmes, Erin Wilhelmi, Julian Bonfiglio, Harrison Thomas, Marceline Hugot, Joey Folsom, Allison King, Jordan Lage, Tyson Turrou, Grayson Berry, Esodie Geiger, Katerina Tannenbaum, Johnathan Nieves, Ammie Masterson, David Mattey, Philip Fornah, Vas Sanchez, Carlin James, David DeLao, Josh Hambrock

Bob Odenkirk, Ann Cherkis

Scénografie:

Judy Rhee

Často to pôsobilo iba ako premostenie už do piatej série, lebo bolo vidieť že tvorci si dosť šetrili spojenie s Breaking Bad, ktoré aj tak sa už nenávratne blíži. Mix Saulových nevinných výletíkov a nápadov, ktoré ho potvrdili v tom, že už na tej svetlej stránke mu to moc nevychádza. Takisto napriek tomu, že vieme ako to skončí s Gusom, tak si nemôžem pomôcť ale veľmi dobre je tu zasadený. Mike s Nemcami takisto. Kim by mohla byť iba taká spoločníčka v domácnosti, jej dejová linka by tu ani nemusela byť, ale vzhľadom na koniec tejto série ju skôr budeme vidieť menej než viac. Vince si pán, takto premyslený seriálový svet kde každý jeden detail je do dátumu a udalosti presný, už GOT môže závidieť.(1.2.2019)

• jackalsc

Podle mě zatím nejlepší série. Breaking Bad se to přibližuje asi nejvíc ze všech sérií. Nutno uznat, že tentokrát další linky nebyly jen do počtu, měly šťávu, zakončení, no prostě všechno co divák chce. Jen prosím nedělejte tu chybu, že se na to podíváte s českým dabingem. Seriál sleduji od začátku s českým dabingem, ale to co předvedli tvůrci dabingu zde je absolutní spatlanina a největší žumpa českého dabingu. V každé části, která má být tichá, nebo kde se mluví potichu, dabéři do všeho vzdychají, křičí kde se má šeptat, emočně na to serou úplně, jak by četli knihu. Absolutně je nezajímá, že dělají něco opačného, než mají dělat. Toto je přímo sabotáž diváckého zážitku. A vůbec nezáleží, že obsazení dabérů je snad nachlup stejné jako v minulých sériích. Hlavně že dostaneme zaplaceno, kašleme na kvalitu. Ztratil jsem nervy hodně brzo a musel jsem přepnout na EN.(9.12.2018)

Ačkoliv byl Chuck bez jakéhokoliv zaváhání nejlepším hráčem na lidské nervy napříč celým seriálem, musím ze samotné hlouby srdce uznat, že pestrobarevná chemie mezi ním a Jimmym mi bude setsakra chybět... Nesmírně elegantní a geniální herecká gestikulace Giancarla Esposita se pohybuje na vzorné úrovni prvotřídního učebnicového příkladu ztvárnění záporáka - na čemž tato série primárně staví... Jimmy se zde tentokráte potýká s význačnou nepřízní osudu v čele s prodeji humorně levných kecafónů a zároveň značně zápolí se svým vnitřním alter egem, jenž se nezadržitelně dere kupředu na jeho charakterový povrch. Velkolepá výstavba svatého krámku, neboli kanclu, je-li vám tak libo, pokračuje bez sebemenších rozpaků. Osobní sugestivní dramatická linka se zde efektivně prolíná s nehorázně napínavou detektivní naháněčkou - načež komický nadhled jde v tomto případě nečekaně striktně stranou. Seriál je ohledně tohoto bodu v neskutečně výtečné kondici. Ve zkratce: náramná porce neutuchající zábavy... Finále jako samostatný celek potvrdilo fakt, že BCS je jednoduše momentální vrchol současné dramatické televizní tvorby, a zároveň úctyhodný nástupce (a taktéž samozřejmě i dějový předchůdce) legendárního Breaking Bad. BCS je fakticky zářný žánrový klenot, který je ovšem veškerými významnými prestižními ceremoniemi nezaslouženě opomíjen. Predikce pro pátou řadu jsou poměrně vysoké... Verdikt: 89% ... Prozatím adios, a na viděnou při zítřku u El Camina (!), které (doufejme) nakopne novou éru Gilliganova vysoce sofistikovaného a milovaného univerza.... "Hey, Jimmy, what's going on?" "It's all good, man!" ;))))(10.10.2019)

Přerod dokonán, Jimmy rozehrál svoji šarádu proti všem a stáva se osamělým manipulátorem. Ke konci série už probleskává ta slizská hajzlovitost, kterou známe z Breaking Bad. Bude zajímavé v páte sérii sledovat, kdy dojde trpělivost i Kim, její rozčarování z Jimmyho v závěru sezóny je prozatimním hereckým vrcholem Rhei Seeehorn. Mikeova (a Gusova) linka je zpočátku upozadněna, i v ní se však na konci dočkáme silného momentu morálního dilematu. Role Nacha se v průběhu série marginalizuje a v závěru je nahrazena jinou postavou, která bude v další sérii Gusovi důstojným oponentem. "The winner takes it all!"(11.10.2018)

Excelentná 4 séria pokračuje v neuveritelnej kvalite s absolútne geniálnou poslednou časťou. Neviem čo by som ešte napísal, k tomuto seriálu všade používam iba samé superlatíva, možno to znie trochu predčasne, ale u mňa osobne je better call saul možno ešte lepší, alebo minimálne rovnako geniálny seriál ako breaking bad.(14.10.2018)

• - V epizodě jsou viděny webové stránky na pomoc Huella Babineauxa (Lavell Crawford). Tyto stránky skutečně existují. Stačí zadat do internetového prohlížeče www.freewill-baptistchurch.com. Najdete tam i telefonní číslo na pastora. Když mu zavoláte (předvolba +1), odpoví vám hlasová schránka, která odkazuje přímo na tento díl. Můžete si jí poslechnout zde. (HonzysKISS)