Vítěz (S04E10) (epizoda)

Adam Bernstein

Thomas Schnauz

Ann Cherkis, Bob Odenkirk

Chris McCaleb

"Kterou chceš zpívat, Jimmy?" "Tuhle!" "Ne, ani náhodu. Bohemian Rhapsody zpívat nebudu." "Ne, dneska přece slavím já. Už tři hodiny jsem advokát. A jestli se mnou nepůjdeš zpívat, zažaluju tě." "A já zase tebe." "Tak tě zažaluju podruhý." "To nejde." "To by ses divila!" .... Úvodní flashback u karaoke a následně v posteli bylo to nejlepší, co nám kdy tato show nabídla. Osobní sugestivní dramatická linka se zde efektivně prolíná s nehorázně napínavou detektivní naháněčkou - a upřímně: Fricka mi vůbec nebylo líto... Finále jako samostatný celek potvrdilo fakt, že BCS je jednoduše momentální vrchol současné dramatické televizní tvorby, a zároveň úctyhodný nástupce (a taktéž samozřejmě i dějový předchůdce) legendárního Breaking Bad. BCS je fakticky zářný žánrový klenot, který je ovšem veškerými významnými prestižními ceremoniemi nezaslouženě opomíjen.... Prozatím adios, a na viděnou při zítřku u El Camina (!), které (doufejme) nakopne novou éru Gilliganova vysoce sofistikovaného a milovaného univerza.... "Hey, Jimmy, what's going on?" "It's all good, man!" ;))))(10.10.2019)

Skok do minulosti na začátku mě dokonce donutil na chvíli litovat Chucka, než jsem si teda rozvzpomněla jakej to byl zmrd, pak mi už jeho smrt tak politováníhodná nepřišla. Jinak honění Němce záživný jako prase, ještě se do toho zaplet strejda Salamanca, kterej leze po stropech, je neodbytnej jako prase a do toho si zpívá španělský písničky a velice se u všeho baví. Jo a taky rád zabíjí nevinný zrzavý prodavače. Němec inženýr to teda nakonec schytal, co k tomu říct, je to idiot, takhle utýct někomu jako je Gus.. Ani Mike, starej dobrák od kosti, neměl šanci ho z týhle situace dostat. Bohužel někdy je rázný řešení nutný, i když se jedná o takovýho fajn chlápka, jako byl tady Werner. A z Jimmyho je zase právník, a už dokonce Saul Goodman. Musím říct, že za tuhle sérii měl zatím nejlepší změnu charakteru. Teď už i z výrazu Kim je vidět, že Jimmy už není Jimmy ale stává se z něj Saul Goodman, kterýmu jde jenom o sebe a hlavně o ten pořádnej tučnej profit. Hodnocení: 9/10(16.3.2020)

Vtipný začátek, pak už spíš mrazilo. Mike udělal v kariéře pokrok a Jimmy ji nastartoval neskutečným proslovem, kterým oblbnul porotu i diváky. Saul Goodman!(9.1.2019)

Nato že sa jedná o záverečný diel série tak je to riadna púšť. Áno zomrel hlavný majster a Jimmy ma svoje normálne meno ale okrem toho nebolo moc načo sa pozerať. Za zmienku snáď stojí scéna keď Salamanca sa snaží sledovať Mike ktorému oči robia snáď všetky živé alebo neživé veci čo existujú. Cieľom záverečnej epizódy podľa mňa je nabudiť na ďalšiu sériu čo podľa mňa splnené nebolo. 3*(17.12.2019)

Linka s Mikem byla zakončena přeslazeně, až jsem si říkal, že prostě zašli tvůrci příliš daleko. Ziegler mi nepřišel jako ten typ chlapa, který by se nakonec zachoval takto. Ale pak přišlo na řadu finále s Jimmym a skončil jsem úplně beze slov civět na černou obrazovku. Jedno z nejlepších zakončení, co jsem kdy viděl.(13.10.2018)