Volejte Saulovi - Série 5 (série)

Krimi / Drama

USA, 2020, 8 h 10 min (Minutáž: 45–55 min)

Komentáře uživatelů k sérii (21)

Do posledního dílu jsem byl přesvědčen o tom, že se jedná o poslední řadu a nějak mi to celé neštymovalo s osudy postav, které neznáme z Breaking Bad. Jsem moc rád, že se dočkáme další řady (po nářezové poslední epizodě to bude veledlouhé čekání), čím více se dějově Saul přibližuje k BB, tím více se vrací feeling a takový ten vyprávěcí tón o situacích, které by v jiné produkci mohly být nehorázně nudné. Ale nudným Better Call Saul ani náhodou není, dávno vyvrátil pochyby o zbytečném prequelu a krom snad černobílých scén ze začátku (až moc velká samohoňka) jsem hltal každý detail a kulišárnu, jež zase Saul vymyslí. Ne všechny díly byly pětihvězdičkové, ale kdy jindy dát plný počet než v momentu, kdy jsem se každý týden těšil na Netflixu na nový díl, což se mi bohužel stává méně a méně...9/10(26.4.2020)

Nečekanej a dost šokující přerod jedné z hlavních postav, to je asi hlavní nezapomenutelná deviza letošní sezóny, která je zase dokonalá. Navíc obsahuje zdaleka nejlepší epizodu ze seriálu ever, a v té příští dorazí tolik nasranejch mexikánců z drogovýho kartelu, až se obávám, že s kecama jsme protentokrát nadobro skončili. Příští Saulův rok by totiž mohl být nämlich tím samým, čím bylo pro Waltera jeho posledních 6 hodin v televizním světě Breaking Bad. Tady už na vykecávání a táhlý kamerový záběry moc prostoru nebude.(24.4.2020)

5. séria opäť stála za to, no najviac by som docenil prerod Kim a skvelého Lala Salamancu. Dejové línie s Jimmym, Mikeom, Fringom a Nachom boli však taktiež ako vždy skvelé.(6.5.2020)

Prituhuje. Bojím sa o Kim. Dúfam, že ju nečaká nič horšie, než predajca vysávačov... a utešujem sa, že nič horšie by - aspoň zatiaľ - nedávalo veľký zmysel. Nie vo vzťahu ku Saulovi, ako ho poznáme v Breaking Bad. I keď práve pri ňom jeden nikdy nevie... To taký Nacho, ten to má, zdá sa, zrátané... Na každý pád, Gilligan & Gould ťažko hľadajú v seriálovom svete vážnejšiu konkurenciu!(9.6.2020)

Je to sice pořád starý dobrý Better Call Saul, ale po čtyřech sériích mu buď chybí zajetá dynamika Jimmy-Chuck, nebo už začíná trochu unavovat. Tak jako tak, typicky nekritické nadšení, které u mě panovalo u předchozích sérií tady po několika prvních epizodách opadlo.(21.4.2020)

Sice se jedná o dějově monotónní a kvalitativně slabší sérii - leč můj počáteční entuziasmus se od poloviny řady zcela vytratil - avšak stále si BCS dokáže implicitně zachovat ekvivalent obdivuhodné řemeslné zručnosti, která pouze interpretuje, že tento seriál je pomyslný sugestivní etalon nejen v rámci kategorie quality TV, ale také scenáristicky nejvyspělejší spin-off co momentálně běží na obrazovkách... byť stále u mne panuje přesvědčení, že by se tvůrčích otěží měl chopit tatíček Breaking Bad univerza, Vince Gilligan - mistrovsky znamenitá předposlední epizoda budiž důkazem. 8,3 mexikánců z 10(22.4.2020)

Je naprosto dokonalé, jak seriál nikam nespěchá. Jak opět dokáže roztáhnout na několik epizod banální případ, jak banka chce vystěhovat staršího pána ze svého domu, a dokáže z něj udělat strhující souboj několika lidí. Člověk čím dal více oceňuje první sezóny, které jsou daleko od toho, jak jsme si představovali origin Saula Goodmana, ale ukazuje se na nich, jak je to celé promyšlené jako cokoliv, když dlouhé minuty Mike dělá něco banálního, a nelze se od něj odtrhnout. BAGMAN je jedna z nejlepších televizních epizod všech dob.(25.4.2020)

Saul se stává přítelem kartelu a nezadržitelně kráčí vpřed ku Breaking Bad. Dokonalý scénář, režie i kamera. Kéž by se tady poučili někteří naši tvůrci.(3.5.2020)

Je to jen otázka času. Je to jenom otázka toho, jak se vše vyvine. Už jdeme do finále. Syrově atmosférického finále, jak to všichni z těchto rukou známe. Ono se ani nedá mluvit vyloženě o tom, že by šlo o zázrak, ale oproti posledním dvěma sériím, kdy došlo i na menší zklamání, tak už jde nyní do tuhého. Je otázka, zda Gillian plánoval udělat tolik sérií a nebo chtěl jet skoro do nekonečna. Moc to totiž v tom všem promyšleně nevypadá. Vše ale ladně odsýpá a jde ke svému apokalyptickému konci. Menší kvalitní návrat před velkým finále.(22.4.2020)

Zdaleka nejlepší řada celého seriálu.(23.6.2020)

Od série k sérii lepšie a lepšie, čím sme bližšie ku koncu seriálu, resp. k začiatku a udalostiam BB. Zatiaľ čo v prvých sériách bolo napojenie seriálu na univerzum čitateľné viacmenej len z formálneho hľadiska, postupné zapojenie starých známych mu dodáva tú pravú šťavu a už sa neviem dočkať definitívnej premeny Jimmyho na Saula se vším všudy.(20.6.2020)

Ačkoliv se na konci 4. série zdálo, že jsou karty jednoznačně rozdány, tvůrci jimi opět velmi zručně zamíchali. Kamera, výprava, střih, herci, vše za jedna.(24.4.2020)

Napriek záveru, ktorý ma nezaujal, je to dobré. Zas čakať na pokračovanie? Neviem, možno už stačilo.(26.4.2020)

Tu nie je o čom proste, momentálne jednoznačne najkvalitnejší seriál.(26.4.2020)

Pro mě asi nejlepší série BCS. Perfektní humor střídající dokonalé napětí.(23.4.2020)

Ďalšie posúvanie latky a nárast kvality v tejto sérii. Zlepšuje sa to každým rokom podobne ako Brba. Scenáristicky najlepší seriál za posledných 7 rokov určite. Každý "fanúšik" breaking bad, ktorý toto prestal pozerať v prvej sérii môže ľutovať ale srať na vás.(25.4.2020)

Pátá série už je víceméně BrBa. Salamancovi úřadují naplno a jména jako Howard nebo McGill se objevují sporadicky. V tom vidím největší výkonnostní progress a proto se jedná o dosavadní nejlepší sérii. Ovšem nedá se předpokládat, že by šestá byla nějak závratně horší.(27.4.2020)

Pátá série je nejlepší vůbec. Zase se tu objevují Saulovy geniální nápady jak se dostat ze svízelné situace a Mikeův smysl pro humor. Ale v této sérii se najde i dost akce a poslední čtyři epizody jsou naprostá bomba. Postavy se vykreslují v podobě v jaké jsme je ještě neviděli a příběh se pomalu ale jistě blíží k do finiše. Po Ozarku je Better Call Saul dalším seriálem, který jde kvalitou nahoru.(26.4.2020)

7/10(21.4.2020)

Díky bohu že jsem to po první sérii nenechal. Po dokonalé čtvrté sérii přichází další, scenáristicky, řemeslně a převážně herecky nadupaný počin, který je čím dál povedenějším fanservisem. Dvě slabší, pomalejší epizody ve středu série nahrazuje druhá, naprosto znamenitá polovina. To postupné propojování a teasování na BB je neskutečně dobře zvládnuto, a v šesté sérii to jistě vyvrcholí do nezapomenutelného zážitku, o tom nepochybuji. Oproti BB to však nemá až tak vzestupnou tendenci, a tato série byla přeci jen o něco malinko slabší než ta předchozí, hlavně kvůli menšímu prostoru pro některé charaktery, pro který tam potenciál byl, bohužel však promarněn skrze ty dvě epizody o kterých jsem už mluvil. Až na tuhle drobnou výtku se však jedná...o špičku televize. Tleskám, Gould a Gilligan jsou bohové, Bob Odenkirk a Jonathan Banks naprostí herečtí mágové a Kim Wexler je nejpřitažlivější čtyřicítka u soudu. 95%.(24.4.2020)

<< předchozí 1 2