Volejte Saulovi (TV seriál)

Better Call Saul

Krimi / Drama

USA, 2015–2019, 39 h 14 min (Minutáž: 42–56 min)

Dave Porter

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Patrick Fabian, Michael Mando, Rhea Seehorn, Michael McKean, Miriam Colon, Raymond Cruz, Julie Ann Emery, Jeremy Shamos, Jamie Luner, Cesar Garcia, Grant Barker, Max Arciniega, Amy Davidson, Steven Ogg, Mark Jeffrey Miller, Juan Carlos Cantu, Eddie J. Fernandez, Josh Fadem, Dorian Missick, Vincent Laresca, Mel Rodriguez, Kevin Weisman, Dawnn Lewis, Paul Geoffrey, Clea DuVall, Kerry Condon, Barry Shabaka Henley, Lane Garrison, Dennis Boutsikaris, Jillian Armenante, Sam Quinn, Omid Abtahi, Tomas Sanchez, Ed Begley Jr., Kyle Bornheimer, Jessie Ennis, Grizelda Quintana, Vincent Fuentes, Liana Mendoza, Kurt Caceres, Suzanne Savoy, Jim Beaver, David Grant Wright, Mark Margolis, Mark Proksch, Yolanda Aragon, Luis Moncada, Manuel Uriza, Ann Cusack, James Cady, Robert Clotworthy, Debrianna Mansini, Stoney Westmoreland, Daniel Moncada, Jesus Payan Jr., Jennifer Hasty, Steve Stafford, T.C. Warner, Sarah Minnich, Andrea Good, Rodger Larance, Michael E. Stogner, Rick Anglada, Jyl Murray, Giancarlo Esposito, Frank Deal, Gabriel Rush, Brandon K. Hampton, Nadine Marissa, Cara Pifko, Rex Linn, Abigail Zoe Lewis, Robert Grossman, Brendan Fehr, Julian Bonfiglio, Tina Parker, Omar Maskati, Joe DeRosa, Luis Bordonada, Carol Herman, JB Blanc, Kimberly Hebert Gregory, Molly Hagan, Jeremiah Bitsui, Ray Campbell, Peter Diseth, Javier Grajeda, Steven Bauer, John Getz, Michael Chieffo, Lavell Crawford, Jalene Mack, Quinn VanAntwerp, Jackamoe Buzzell, Cornell Womack, Anthony Michael Frederick, Laura Fraser, Grant James, Stephen Michael Ayers, Hayley Holmes, Rhett Lynch, Julie Hanna, Tim Baltz, Tamara Tunie, Grover Coulson, Raymond McAnally, Jean Villepique, Ernest Tsosie III, Jason Sklar, Randy Sklar, A. Russell Andrews, Caleb Burgess, Phyllis Applegate, Chris Mulkey, Bonnie Bartlett, Christopher Hagen, Carol Mansell, Shahine Ezell, Jean Effron, Mario Perez, Marissa Woolf, Ruben Rivera Laguna, Marty Lindsey, Audrey Moore, Doris Hargrave, Keith Kupferer, Jerry G. Angelo, Don Harvey, Franc Ross, Poorna Jagannathan, Michael Naughton, Eric Steinig, Keiko Agena, David Costabile, Ethan Phillips, Marc Evan Jackson, Matt Socia, Rainer Bock, Carlos Leal, Marlon Young, Tommy Nelson, Tabatha Shaun, Ben Bela Böhm, Stefan Kapičič, Hans Obma, Jilon VanOver, Colby French, J. Nathan Simmons, Billy Malone, Tony Dalton, Erin Wilhelmi, Harrison Thomas, Marceline Hugot, Jacob Browne, Joey Folsom, Chelsea Arielle Kibbee, Allison King, Jordan Lage, Alex Désert, Tyson Turrou, Joe Berryman, Grayson Berry, Eric Martinez, Esodie Geiger

Komentáře uživatele Rocky88 k tomuto TV seriálu

Pilot má vždy nevděčnou roli. Tady o to víc, protože všichni mají vysoká očekávání kvůli BB. Díky závěrečným 10 minutám se tento pilot vyzdvihl nad průměr a dává naději, že Gilligan ani zde nešlápne vedle. Chvilky nudy zde navíc čeří skvělý Bob Odenkirk a jeho hlášky, hlavně směrem k jistému hlídači parkoviště :) ... Troll under the bridge! Don't feed the troll!(28.12.2018)

Druhý díl si zachoval humor dílu předešlého a přidal na tempu a příběhu. Tuco se mi líbil už v BB, zde to vypadá na jeho časté role v celkovém příběhu. Jen tak dál.(28.12.2018)

Tady už musím jít s hodnocením až nahoru. Saul se pomalu zabořuje do průserů, Mike má konečně více prostoru, příběh hezky plyne a na konci Saul potrhá bránice jeho "Here's Johny!". Jo a abych nezapomněl, Vaas, totiž Nacho, je taky výborná herecká volba.(28.12.2018)

Jimmy se chce vyšvihnout do vyšší ligy, dělá kvůli tomu kaskadérskou marketingovou kampaň a nezapomene u toho na odkaz na Spartaka. Trochu komediálnosti jsem vzhledem k Saulově povaze očekával, jako Jimmy moje očekávání naplňuje do puntíku.(29.12.2018)

Konečně nějaké info o Chuckovi, Jimmy rozjíždí byznys orientovaný na seniory a konec patří trolovi z budky. Výborný tahák na další díl.(29.12.2018)

Odpověď na otázku "proč se Mike přestěhoval z Philly do ABQ?". Banks je borec stejně jako jeho postava.(29.12.2018)

Vyřešil případ Neda a Maude Flandersových, chvíli žil svůj sen, ale pro dobrou věc se ho vzdal. Trochu ukecanější díl, ale Mike aspoň předvedl jedno z jeho kouzel.(30.12.2018)

Z malého podvodu se začíná klubat hromadná žaloba na organizovaný zločin. Jimmy se doslova koupe ve sračkách, ale nejspíš to bude stát za to.(30.12.2018)

Chci vidět Jimmyho, jak provádí svoji investigativní právničinu. Hádání se s bráchou, ať je to jakkoliv překvapivé a zajisté bude to mít vliv na jeho kariéru, není to, co od tohoto seriálu očekávám. Mike opět za jedna s hvězdou.(30.12.2018)

Čekal jsem, že budeme svědky nějakého zlomu, který Jimmyho nasměruje cestou, na které byl v Breaking Bad. Dočkal jsem se ale jen komentáře na konci dílu. Nicméně vývoj tu je, sranda taky, nuda ne, takže motivace na další sérii zůstává.(30.12.2018)

Jimmy kašle na právničinu a oddává se napospas vesmíru, loupne tam vyčůraný trik s Kim (která viděla Pulp Fiction), ale pak mu dojde, že obživu mu to moc nezajistí. Mike je zbaven hodnosti svačinového sekuriťáka a Nacho využije příležitosti. Scénáristicky povedené, ale stále to jede na 3/4 plynu.(31.12.2018)

Na tohle se celou dobu těším. Jimmy obhajuje zločince (v tomto případě i pořádnýho ňoumu), třešničkou na dortu je jím vymyšlená úchylka. Mike zase jednou skoncuje s problémy. Výborný díl.(31.12.2018)

Jimmy uplatňuje svou vynalézavost v oboru marketingu a Mike žádá o vedlejšák, který vynese více kapříků. Spíše průměrnější díl, ale na vyšší úroveň ho vynesla reklama a Mike.(31.12.2018)

Jimmy sklízí ovoce svého neschváleného plánu a Mike se ještě víc přibližuje obličeji Rockyho ve 4. filmu.(31.12.2018)

Díl se až moc motal okolo Kim, Jimmy tu měl málo prostoru. Odkaz na Fight Club a Rockyho byl výborný. Přítomnost Hectora naznačuje blížící se kontakt s perníkovým světem.(1.1.2019)

Moc Kim, málo Jimmyho, zachraňuje to opět Mike.(1.1.2019)

Jimmy se chce vrátit na svou cestu a dělá pro to vše, co umí a kvůli čemu ho má každý rád. Mike propadl snahám udělat snachu šťastnou. Konečně díl s více Jimmym. Ještě nějaký případ k řešení a bude to opět na pět hvězd.(1.1.2019)

Jimmy předvádí svá kouzla a Mike kutí zahrádkářské pomůcky. Úvodní scéna bez střihu potěšila.(1.1.2019)

Výborná epizoda. Jimmy i Mike předvádí svůj repertoár a na konci jsme svědky bolavého úrazu. Poslední epizoda série musí být našlápnutá.(1.1.2019)

Díl nacpaný událostmi. Premiéra Jimmyho reklamy, nachytaný Mike a vyčůraný Chuck. Skvělé lákadlo na třetí sérii.(2.1.2019)

Chuck dal najevo, že nahrávku hodlá použít, což dává v předzvěst, že se zřejmě blíží přejmenování na Saula. Mike se po malém zaváhání opět dostává na koně. Rozjezd dobrý, ale chce to Jimmyho vyčůrané triky, jinak je to jen na Mikovi.(3.1.2019)

Los Pollos Hermanos! Mike byl otestován a nad Jimmym sklapla past. Díl jak víno.(3.1.2019)

Znovu vyčůraný Chuck, temperamentní Jimmy a Mikova první práce pro Gustava. Zároveň je to předehra pro následující soud. Přihořívá.(3.1.2019)

První půlka dílu je ve znamení souboje mezi Hectorem, Gusem a Mikem. Druhá půlka je Jimmy vs. Chuck, kterého, jak se zdá, tentokrát doběhne Jimmy s Mikovou pomocí.(3.1.2019)

Skvělé vygradování bratrského sporu před soudem. Michael McKean tu herecky zaválel.(4.1.2019)

Saul Goodman poprvé!(4.1.2019)

Zajímavější byla část točící se okolo Mika a jeho dobrosrdečnosti, a nakonec i dáním dobré rady Nachovi. Jimmy byl u odpadků vtipný, u režírování rázný a zoufalý, na konci vyčůraný.(4.1.2019)

Saul předvádí své umění. Nejprve v obchodě s hudebními nástroji, poté odzbrojí dozorce veřejně prospěšných prací. Mike a Gus si podají ruce a Nacho inicioval svůj plán. Jako jediný ale vypadá, že si není jistý v kramflecích.(5.1.2019)

Jimmy mě překvapil, že si za oběť svých plánů vybral i starou babču. Kim je zas obětí svého přepracování. A Chuck chce tentokrát vyjebat s HHM. Poslední díl bude opět nadupaný.(5.1.2019)

Absence Mika, míň interakce vně kartelu, než jsem čekal, moc Kim. Ale Jimmy udělal dobrou věc (teď už asi nemá smysl používat jméno McGill) a Chuck udělal na konci světu laskavost. Proto přidávám hvězdu, jinak bylo "season finale" poněkud slabšího rázu.(5.1.2019)

Díl se točí hlavně okolo pohřbu, trochu akčnější je Mikův styl výkonu práce bezpečnostního konzultanta. Vážnější start do nové série,ale přesto koukatelné každou vteřinou. Herecké výkony jsou jako vždy vynikající.(6.1.2019)

Jimmy tu hledá novou práci, a když je mu po jeho excelentním pitchi nabídnuta práce rovnou po prvním pohovoru, urazí své potenciální nadřízené a odejde. Rhea Seehorn po nejlepším hereckém výkonu své kariéry zase zaráží Howarda z výšin do podzemí. Jinak se zbytek dílů točí okolo drog a hodně to tu připomíná Breaking Bad, což je samozřejmě velké plus.(6.1.2019)

Spousta kartelových pletich, Gale, Jimmy používající svůj talent. Tak se mi to líbí.(6.1.2019)

Podobné jako předchozí díl. Spousta kartelu, víc Mika na úkor Jimmyho (což samozřejmě vůbec nevadí). Jednoznačně za plnou palbu.(6.1.2019)

Jimmy zvyšuje prodeje mobilních telefonů a Mike s Gusem vybírají projektanta varny v prádelně. Zábava zaručena.(7.1.2019)

Opět parádní díl. Mike s Gusem pokračují v budování a Jimmy je tentokrát za gangstera.(7.1.2019)

Huell se stává jedním z prvních, kteří budou pravděpodobně z průšvihu u soudu vysekáni díky Jimmyho vypočítavosti. Asi I s malým přispěním Kim. Mezitím se Hector učí cinkat a Gus má pod palcem progres jeho zotavení. Mike zřejmě bude řešit konflikt s fachmanem a nedopadne to dobře. Pro oba.(8.1.2019)

Z tohoto dílu jsem uchcával. Huell v baptistickym hábitu? Jimmy v roli pátera z Luisiany? Dokonalé! Mika tu tentokrát bylo míň, každopádně riziko s frickama se začíná přiostřovat. Kuchaříček na konci asi bylo překvapení pro všechny.(8.1.2019)

Část s výměnou plánů byla vtipná, Jimmy je neskutečnej vocas. Pak už ale jeho plány na získání licence tak nevyšly a vše se mu sesypalo jak domeček z karet. A že Mikovi zdrhne krauteater? Docela překvápko.(9.1.2019)

Vtipný začátek, pak už spíš mrazilo. Mike udělal v kariéře pokrok a Jimmy ji nastartoval neskutečným proslovem, kterým oblbnul porotu i diváky. Saul Goodman!(9.1.2019)