Volejte Saulovi (TV seriál)

Better Call Saul

Krimi / Drama

USA, 2015–2019, 39 h 14 min (Minutáž: 42–56 min)

Dave Porter

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Patrick Fabian, Michael Mando, Rhea Seehorn, Michael McKean, Miriam Colon, Raymond Cruz, Julie Ann Emery, Jeremy Shamos, Jamie Luner, Cesar Garcia, Grant Barker, Max Arciniega, Amy Davidson, Steven Ogg, Mark Jeffrey Miller, Juan Carlos Cantu, Eddie J. Fernandez, Josh Fadem, Dorian Missick, Vincent Laresca, Mel Rodriguez, Kevin Weisman, Dawnn Lewis, Paul Geoffrey, Clea DuVall, Kerry Condon, Barry Shabaka Henley, Lane Garrison, Dennis Boutsikaris, Jillian Armenante, Sam Quinn, Omid Abtahi, Tomas Sanchez, Ed Begley Jr., Kyle Bornheimer, Jessie Ennis, Grizelda Quintana, Vincent Fuentes, Liana Mendoza, Kurt Caceres, Suzanne Savoy, Jim Beaver, David Grant Wright, Mark Margolis, Mark Proksch, Yolanda Aragon, Luis Moncada, Manuel Uriza, Ann Cusack, James Cady, Robert Clotworthy, Debrianna Mansini, Stoney Westmoreland, Daniel Moncada, Jesus Payan Jr., Jennifer Hasty, Steve Stafford, T.C. Warner, Sarah Minnich, Andrea Good, Rodger Larance, Michael E. Stogner, Rick Anglada, Jyl Murray, Giancarlo Esposito, Frank Deal, Gabriel Rush, Brandon K. Hampton, Nadine Marissa, Cara Pifko, Rex Linn, Abigail Zoe Lewis, Robert Grossman, Brendan Fehr, Julian Bonfiglio, Tina Parker, Omar Maskati, Joe DeRosa, Luis Bordonada, Carol Herman, JB Blanc, Kimberly Hebert Gregory, Molly Hagan, Jeremiah Bitsui, Ray Campbell, Peter Diseth, Javier Grajeda, Steven Bauer, John Getz, Michael Chieffo, Lavell Crawford, Jalene Mack, Quinn VanAntwerp, Jackamoe Buzzell, Cornell Womack, Anthony Michael Frederick, Laura Fraser, Grant James, Stephen Michael Ayers, Hayley Holmes, Rhett Lynch, Julie Hanna, Tim Baltz, Tamara Tunie, Grover Coulson, Raymond McAnally, Jean Villepique, Ernest Tsosie III, Jason Sklar, Randy Sklar, A. Russell Andrews, Caleb Burgess, Phyllis Applegate, Chris Mulkey, Bonnie Bartlett, Christopher Hagen, Carol Mansell, Shahine Ezell, Jean Effron, Mario Perez, Marissa Woolf, Ruben Rivera Laguna, Marty Lindsey, Audrey Moore, Doris Hargrave, Keith Kupferer, Jerry G. Angelo, Don Harvey, Franc Ross, Poorna Jagannathan, Michael Naughton, Eric Steinig, Keiko Agena, David Costabile, Ethan Phillips, Marc Evan Jackson, Matt Socia, Rainer Bock, Carlos Leal, Marlon Young, Tommy Nelson, Tabatha Shaun, Ben Bela Böhm, Stefan Kapičič, Hans Obma, Jilon VanOver, Colby French, J. Nathan Simmons, Billy Malone, Tony Dalton, Erin Wilhelmi, Harrison Thomas, Marceline Hugot, Jacob Browne, Joey Folsom, Chelsea Arielle Kibbee, Allison King, Jordan Lage, Alex Désert, Tyson Turrou, Joe Berryman, Grayson Berry, Eric Martinez, Esodie Geiger

Komentáře uživatele 0verseer k tomuto TV seriálu

O tom, že Odenkirk dokáže utiahnuť celý sérial som po jeho výkonoch v Breaking Bad nepochyboval. Otázkou skôr bolo, či Better Call Saul dokáže ponúknuť zvraty, ktoré robili BB výnimočným. Je jasné, že tu bude hrať prím komediálna zložka na úkor dramatickej narozdiel od svojho staršieho predchodcu, každopádne ma Gilligan využitím starých známych postáv dostal a utvrdil v tom, že Better Call Saul je záležitosť, ktorá si zaslúži moju pozornosť.(30.1.2017)

"Ty jsi ten nejhorší právnik na světě." "Šetři dech, hele, ukecal jsem ti to z rozsudku smrti na šest měsíců." Druhá epizóda sa prekvapivo neuberala v tak humornom nádychu ako prvá a viac sa približovala atmosfére Breaking Bad. To všetko vďaka skvelej púštnej scéne, kde Saul aj s Tucom spoločne excelovali. Motivačných 5*, pretože chcem takýchto epizód v Better Call Saul vidieť viac.(2.3.2017)

Trochu slabšie ako posledný diel, ale stále vidno, že seriál ide dobrým smerom. Saul sa konečne dal (čiastočne) s Mikeom dokopy a odhalil niečo, čo vďaka svojmu svedomiu aj sám zapríčinil...(2.3.2017)

"Přestaňte žvanit a udělejte ze mě krasavce!" Tak tomuto sa hovorí Streisandovej efekt :)(2.3.2017)

Skvelá záležitosť, odkrytie Mike-ovej minulosti vás presvedčí, že je to ešte drsnejší chlapík ako ste si doteraz mysleli. Perfektná práca s postavami, len tak ďalej a budem maximálne spokojný.(16.3.2017)

Hovorí sa, že z hovna bič neupletieš, ale tvorcovia tohto seriálu rovnako ako Saul, teda vlastne ešte James, to opäť dokázali. Z nevinnej zápletky s písaním závetí pre seniorov sa vykľubal mega prípad a Charles, ktorého som doposiaľ moc nemusel, sa konečne trochu spamätal. Prvá séria nám začína pekne vrcholiť. 9/10(16.3.2017)

Já na bráchu, brácha na mě. Tak v tomto prípade to tak úplne neplatilo a ja som zostal rovnako prekvapený ako Saul a.k.a James. Cítim v kostiach, že posledná časť série bude zlatým klincom do rakvy...(16.3.2017)

Tak koniec prvej série bol prekvapivo vlažný. Čakal som v štýle Breaking Bad niečo šokujúce a dostal som jednu z najslabších častí prvej série. Historka o mincovke s Kennedym bola fajn, žiadne iné svetlé momenty si však bezprostredne po konci tejto časti nevybavím. Slabšie 3*(24.3.2017)

”Okay, then, what's the plan?” “To be open to the universe.” “Okay, so no plan. Just walk the Earth, like Jules at the end of "Pulp Fiction"?”(5.11.2018)

”What the hell happened to you? I get it the first rule of Fight Club, right?”(13.11.2018)

Zatiaľ jedna z najlepších epizód seriálu, ktorá svojou kvalitou plne zodpovedá svojmu slávnemu predchodcovi menom Breaking Bad. Linka Jimmy-ho aj Mike-a, ktorý ešte určite napriek svojim slovám s Hectorom neskončil, šľapú celý čas pekne na plný pedál...(19.11.2018)

Tretia séria je zatiaľ suverénne najlepšia, k dokonalosti či lepšie povedané ku kvalite Breaking Bad mi chýbalo asi len veľkolepejšie finále. Piata epizóda bola každopádne skvostná a smelo ju môžem označiť za jednu z top seriálových epizód vôbec. Snáď sa v pokračovaní opäť predstavia nejaké staré známe postavy, pretože zatiaľ to Gilliganovi celkom vychádza a návrat Gusa na scénu nám seriál veľmi pekne oživil. 8/10(30.11.2018)

”And HE gets to be a lawyer? What a sick joke! I should've stopped him when I had the chance! And you, you HAVE to stop him! You...” Po všetkých stránkach dokonalé, vygradovanie sporu McGill versus McGill jednoducho nemohlo byť brilantnejšie. Klobúk dole pred Michaelom McKeanom, ktorý v závere ponúkal nefalšovaný herecký koncert. Tá slovná búrka s chŕlením slín navôkol, ktorú spustil na Jimmyho, bola jednoducho fascinujúca.(22.11.2018)

”Would 20% overcome this difficulty?” “I would not take money from your family.”(27.11.2018)

”Hey... I don't want to hurt your feelings, but the truth is, you've never mattered all that much to me.” Ďalšia finálová časť, ktorá ma opäť utvrdila v tom, že zakončenia série tvorcovi tak úplne nejdú. Niežeby to bolo zlé, každopádne tomu chýbalo trochu viac šťavy. Akoby všetky tromfy z rukávu vytiahol Vince už v predchádzajúcich epizódach. Mike je hlavný akčný prvok a pokiaľ sa nedostane na scénu ani na okamih, nebude to epizóde seriálu nikdy klapať úplne na sto percent. Áno, na Hectora už tentokrát skutočne došlo a áno, záver s Chuckom môžme považovať za prekvapenie, ale inak sme toho zas až tak moc nevideli...(30.11.2018)

Štvrtá séria mi zo všetkých doterajších vychádza zatiaľ najslabšie. Tvorcom v závere tak akosi došiel drive a napriek tomu, že to nebola vyložená nuda, musel som sa k jej dopozeraniu viacmenej premáhať. V porovnaní s Breaking Bad, ktorý sa každou ďalšou sériou zlepšoval, Better Call Saul začína prešlapovať tak trochu na mieste. Potenciál seriál rozhodne stále má, v pokračovaní však určite budem chcieť vidieť určite viac prekvapení a akcie ako tomu bolo teraz.(2.3.2019)

Veľmi uťahaný začiatok. Až na záver, kedy si Howard začal vylievať srdiečko sa nič prekvapujúce či zaujímavé neudialo. Snáď sa to čoskoro poriadne rozbehne.(17.2.2019)

”Do you understand what I'm telling you? You. Are. Mine.”(18.2.2019)

Záver a menšia prestrelka sú jedinými highlightami tejto epizódy. Nadpriemerných 5 minút je však z celkovej trištvrte hodiny pekelne málo. Snáď sa Vince v ďalšom priebehu opäť pochlapí a nakopne seriál, tak aby som ho nemusel odsunúť na vedľajšiu koľaj...(22.2.2019)

”Same old Hector. Just wants to kill everybody.(25.2.2019)

”Did you see those suckers? That one asshole was crying. He had actual tears! Jesus, Kim!(26.2.2019)