Volejte Saulovi (TV seriál)

Better Call Saul

Krimi / Drama

USA, 2015–2020, 39 h 38 min (Minutáž: 42–60 min)

Dave Porter

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Patrick Fabian, Michael Mando, Rhea Seehorn, Michael McKean, Miriam Colon, Raymond Cruz, Julie Ann Emery, Jeremy Shamos, Jamie Luner, Cesar Garcia, Grant Barker, Max Arciniega, Amy Davidson, Steven Ogg, Mark Jeffrey Miller, Juan Carlos Cantu, Eddie J. Fernandez, Josh Fadem, Dorian Missick, Vincent Laresca, Mel Rodriguez, Kevin Weisman, Dawnn Lewis, Paul Geoffrey, Clea DuVall, Kerry Condon, Barry Shabaka Henley, Lane Garrison, Dennis Boutsikaris, Jillian Armenante, Sam Quinn, Omid Abtahi, Tomas Sanchez, Ed Begley Jr., Kyle Bornheimer, Jessie Ennis, Grizelda Quintana, Vincent Fuentes, Liana Mendoza, Kurt Caceres, Suzanne Savoy, Jim Beaver, David Grant Wright, Mark Margolis, Mark Proksch, Yolanda Aragon, Luis Moncada, Manuel Uriza, Ann Cusack, James Cady, Robert Clotworthy, Debrianna Mansini, Stoney Westmoreland, Daniel Moncada, Jesus Payan Jr., Jennifer Hasty, Steve Stafford, T.C. Warner, Sarah Minnich, Andrea Good, Rodger Larance, Michael E. Stogner, Rick Anglada, Jyl Murray, Giancarlo Esposito, Frank Deal, Gabriel Rush, Brandon K. Hampton, Nadine Marissa, Cara Pifko, Rex Linn, Abigail Zoe Lewis, Robert Grossman, Brendan Fehr, Julian Bonfiglio, Tina Parker, Omar Maskati, Joe DeRosa, Luis Bordonada, Carol Herman, JB Blanc, Kimberly Hebert Gregory, Molly Hagan, Jeremiah Bitsui, Ray Campbell, Peter Diseth, Javier Grajeda, Steven Bauer, John Getz, Michael Chieffo, Lavell Crawford, Jalene Mack, Quinn VanAntwerp, Jackamoe Buzzell, Cornell Womack, Anthony Michael Frederick, Laura Fraser, Grant James, Stephen Michael Ayers, Hayley Holmes, Rhett Lynch, Julie Hanna, Tim Baltz, Tamara Tunie, Grover Coulson, Raymond McAnally, Jean Villepique, Ernest Tsosie III, Jason Sklar, Randy Sklar, A. Russell Andrews, Caleb Burgess, Phyllis Applegate, Chris Mulkey, Bonnie Bartlett, Christopher Hagen, Carol Mansell, Shahine Ezell, Jean Effron, Mario Perez, Marissa Woolf, Ruben Rivera Laguna, Marty Lindsey, Audrey Moore, Doris Hargrave, Keith Kupferer, Jerry G. Angelo, Don Harvey, Franc Ross, Poorna Jagannathan, Michael Naughton, Eric Steinig, Keiko Agena, David Costabile, Ethan Phillips, Marc Evan Jackson, Matt Socia, Rainer Bock, Carlos Leal, Marlon Young, Tommy Nelson, Tabatha Shaun, Ben Bela Böhm, Stefan Kapičič, Hans Obma, Jilon VanOver, Colby French, J. Nathan Simmons, Billy Malone, Tony Dalton, Erin Wilhelmi, Harrison Thomas, Marceline Hugot, Jacob Browne, Joey Folsom, Chelsea Arielle Kibbee, Allison King, Jordan Lage, Alex Désert, Tyson Turrou, Joe Berryman, Grayson Berry, Eric Martinez, Esodie Geiger, Cole Whitaker, Katerina Tannenbaum, Sandy Lopez

Komentáře uživatele Heisenberg_ k tomuto TV seriálu

1. série - Typický expoziční úvod nasáklý nesmazatelně nezaměnitelným sofistikovaným rukopisem mistra Gilligana nesoucí se napříč celou sérií, za nějž jsem vskutku mile ze srdce vůči legendě všech legend, a mé životní modle na poli seriálové produkce, Breaking Bad, nesmírně rád, vás vtáhne do této zasloužené sólové jízdy nejvíce charismatického právníka ve státě Nové Mexiko na jedno brdo - Saula Goodmana. Již po delší dobu jsem sympatické příhody pana Saula striktně opomíjel, a byl jsem za tento úkon mnoha mými psychicky labilními přáteli neustále lynčován - nyní však nastal čas tuto nezměrnou chybu okamžitě napravit! A jsem upřímně rád za to, že jsem se do prequelu nejskvostnějšího seriálového majstrštyku všech možných dob konečně vrhl. Ve zkratce: vyvážení misek skvělé (ba až přímo absurdní) komedie a právnického dramatu, jež se chronologicky mění v neutuchající tragikomickou frašku je bezchybné. Perfektně se zde prolínají obě geniálně scenáristicky napsané dějové linky. Fantastický Bob Odenkirk společně s úchvatným Johnathanem Banksem zde předvádí hotový herecký balet jenž nemá jakoukoliv znatelnou chybu. Kamera ví naprosto přesně na jakém místě se má nacházet. Skladatel se taktéž zásadně hudebně inspiroval mistrem Morriconem a lze jej znát v každém jednotlivém tónu... A já fakticky nenalézám další chvályhodná slova - jsem jednoduše nadšen a vyhlížím ještě kvalitnější veselohru než jsem spatřil doposud... adios! ___ 2. série - "Are you in trouble? Gimme Jimmy!" ... Tady jednoduše nelze o ničem polemizovat. Tam kde první série bezchybně uzavřela svoji kapitolu, ta druhá svižně navazuje v tom samém bodě a rozvětvuje nejen dané dějové linie ale i vyhlazuje drobné nedostatky. Úvod hraje primárně na úsměvnou, ba přímo relaxační notu - za což jsem vskutku rád. Bobík si užívá každou sekundu svého grandiózního velekoncertu a divák si u této nesmírně sympatické veselohry hoví s ním. Nejenže se zde prozatím nejslibněji projevila Jimmyho teatrální excentrická povaha, neboť mistr Ehrmantraut zde taktéž skvostně sklízí ovoce. Esteticky dechberoucí kamerové záběry (úzce podobné z Mr. Robota) v každé druhé scéně jsou na BCS fakticky nezvyklé, leč nehorázně sexy. Závěr poměrně snadno předvídatelný, přesto je tak instantně napínavý jak kšandy, že z něj doslova mrazí v zádech. Efekt eruptivního dějového vyhrocení, všem známé z BrBa, se značně začíná projevovat i zde. A z komediálně odlehčeného právnického dramatu okořeněné o pár žoldáckých misích dědečka Michaela, se rázem nevyhnutelně stává bezútěšná fraška. Tady okrem nelze nic vytknout natožpak dodat. Kubík aka Saul extravagantně skáče z problému do problému, a na závěr se s grácií hlavou vrhl do kotelu plného sraček. Gracias, Vincento! Verdikt: 90% ___ 3. série - Úvod při Sugar Town od Nancy Sinatrové je tak geniální, že jakožto úvod do již třetí řady BCS toto jednoduše musí být pravda... Jak bylo pro mnohé všudybyly již známo, neustálá tendence konstrukce oldehčeného umělého napětí vystřižená jak z Tarantina překvapivě eskalovala v návrat jednoho z nejlegendárnějších seriálových záporaků dekády - všemi milovaného manipulativního bezemočního hajzlíka a všeobecného krále lokálních fastfoodů města Albuquerque, Guse Fringea. Při každém jednotlivém pohledu na kulináře Gustava ve mne kypí žluč takovým nehorázným způsobem, že musím automaticky uznat, že takový nepředstavitelný pocit nesnesitelnosti jsem nezažil fakticky dlouho... Mikeova úsměvná dějová linka opět neměla sebemenší chybu. Jakožto obrovský fanoušek vězeňských dramat jsem sice mírně zklamán ohledně jistého ignorování Jimmyho bručení za mřížemi, jelikož by se dozajista jednalo o téma s velkým potenciálem, leč se nedá nic dělat - kéž by, kéž by, sliby, chyby... Zato jsme se dočkali nervydrásajícího soudního bratrského souboje, jenž definoval motiv této série. Herecky brilantní (životní výkon Michaela McKeana, Bob Odenkirk zdatně sekunduje) a nepopiratelně scenáristicky geniální vyvrcholení soudního sporu McGill vs. McGill se znamenitou finální pointou, která vám jednoduše vytře zrak a vezme dech a díky níž přehodnotíte vše, co se zde doposud odehrálo, dle mého patří k absolutní špičce této řady. Všechny zúčastněné postavy vynaložily veškeré své úsilí k dosažení jejich stanovených cílů, načež většina z nich skončí ve vskutku nezáviděníhodné situaci. Kolem a kolem je vše při starém. Špičkový závěr třetí série, k němuž prostě nelze nic dodat je nevkusně pomalý co se týká tempa, zato emocionálně působivější co se týká samotného závěru... Osvěta zázemí Breaking Bad mimochodem stále pokračuje s plnou dávkou nefalšované grácie. Prostě bájo! PS: Huell je zlatíčko.... Verdikt: 90% ___ 4. série - Ačkoliv byl Chuck bez jakéhokoliv zaváhání nejlepším hráčem na lidské nervy napříč celým seriálem, musím ze samotné hlouby srdce uznat, že pestrobarevná chemie mezi ním a Jimmym mi bude setsakra chybět... Nesmírně elegantní a geniální herecká gestikulace Giancarla Esposita se pohybuje na vzorné úrovni prvotřídního učebnicového příkladu ztvárnění záporáka - na čemž tato série primárně staví... Jimmy se zde tentokráte potýká s význačnou nepřízní osudu v čele s prodeji humorně levných kecafónů a zároveň značně zápolí se svým vnitřním alter egem, jenž se nezadržitelně dere kupředu na jeho charakterový povrch. Velkolepá výstavba svatého krámku, neboli kanclu, je-li vám tak libo, pokračuje bez sebemenších rozpaků. Osobní sugestivní dramatická linka se zde efektivně prolíná s nehorázně napínavou detektivní naháněčkou - načež komický nadhled jde v tomto případě nečekaně striktně stranou. Seriál je ohledně tohoto bodu v neskutečně výtečné kondici. Ve zkratce: náramná porce neutuchající zábavy... Finále jako samostatný celek potvrdilo fakt, že BCS je jednoduše momentální vrchol současné dramatické televizní tvorby, a zároveň úctyhodný nástupce (a taktéž samozřejmě i dějový předchůdce) legendárního Breaking Bad. BCS je fakticky zářný žánrový klenot, který je ovšem veškerými významnými prestižními ceremoniemi nezaslouženě opomíjen. Predikce pro pátou řadu jsou poměrně vysoké... Verdikt: 90% ... Prozatím adios, a na viděnou při zítřku u El Camina (!), které (doufejme) nakopne novou éru Gilliganova vysoce sofistikovaného a milovaného univerza.... "Hey, Jimmy, what's going on?" "It's all good, man!" ;))))(10.10.2019)

Typický expoziční úvod nasáklý nesmazatelně nezaměnitelným sofistikovaným rukopisem mistra Gilligana nesoucí se napříč celou sérií, za nějž jsem vskutku mile ze srdce vůči legendě všech legend, a mé životní modle na poli seriálové produkce, Breaking Bad, nesmírně rád, vás vtáhne do této zasloužené sólové jízdy nejvíce charismatického právníka ve státě Nové Mexiko na jedno brdo - Saula Goodmana. Již po delší dobu jsem sympatické příhody pana Saula striktně opomíjel, a byl jsem za tento úkon mnoha mými psychicky labilními přáteli neustále lynčován - nyní však nastal čas tuto nezměrnou chybu okamžitě napravit! A jsem upřímně rád za to, že jsem se do prequelu nejskvostnějšího seriálového majstrštyku všech možných dob konečně vrhl. Ve zkratce: vyvážení misek skvělé (ba až přímo absurdní) komedie a právnického dramatu, jež se chronologicky mění v neutuchající tragikomickou frašku je bezchybné. Perfektně se zde prolínají obě geniálně scenáristicky napsané dějové linky. Fantastický Bob Odenkirk společně s úchvatným Johnathanem Banksem zde předvádí hotový herecký balet jenž nemá jakoukoliv znatelnou chybu. Kamera ví naprosto přesně na jakém místě se má nacházet. Skladatel se taktéž zásadně hudebně inspiroval mistrem Morriconem a lze jej znát v každém jednotlivém tónu... A já fakticky nenalézám další chvályhodná slova - jsem jednoduše nadšen a vyhlížím ještě kvalitnější veselohru než jsem spatřil doposud... adios!(16.9.2019)

"No co, tak měli sex s lidskou hlavou! Ale tohle vám garantuji: budu vám ksakru chybět! To dřív zamrzne peklo než bych někdy opět pracoval pro tenhle zasranej soud! Takže Sayonara, kotě!" ... typicky Gilliganovský expoziční úvod, za nějž jsem vskutku mile ze srdce vůči legendě všech legend, Breaking Bad, nesmírně rád. Již po delší dobu jsem sympatické příhody pana Saula striktně opomíjel - nyní však nastal čas tuto nezměrnou chybu okamžitě napravit! To si ksakru zapište za klobouk, dámy a parkové!(7.9.2019)

"Dle té salsy na koberci mohu soudit mnohé. Ale pokud jsou mrtví, budu to brát ze zcela pozitivního hlediska a řeknu, že jsou oba na živu. Nikdo přeci nechce zaneřádit dům své babičky, že?" ... Návrat gurmána Tuca setsakra nadchl. První polovina je neutuchající adrenalinová jízda. Skladatel se taktéž zásadně hudebně inspiroval mistrem Morriconem a lze jej znát v každém jednotlivém tónu. Bravisimo!(7.9.2019)

"Here's Johnny!" ... Tempo vzrůstá, Jimmy si užívá každou sekundu svého výstupu, a závěr je naprostý komediální granát. Každopádně: Jonathan Banks je k sežrání!(8.9.2019)

"It was you. And I'm gonna prove it." ... Mikeova fantastická sólovka, díky níž jsme se mu ještě hlouběji dostali pod kůži. Kulervoucí závěr jsem již tak brzo upřímně neočekával. Jednoduše nemám slov.(8.9.2019)

Perfektní prolnutí obou dějových linek. Do popředí se dere i bratrská rozepře... Tragikomedie ve své nejskvostnější parádě.(11.9.2019)

"Víte co se mi možná stalo? Možná jsem mu vylezl na auto a skrze střešní okno jsem se mu dovnitř vykálel. Ale kvůli tónovaným oknům jsem neviděl, že na zadním sedadle jsou děti." ... Scéna při losování binga je čistokrevně velkolepý herecký velekoncert Boba Odenkirka. Barové polemizování nad problematikou býti jako takovým nemělo chybu. No a balící trik s 'chlápkem z Tance s Vlky' byl fakticky geniální. Kolem a kolem se jedná o skvělé zakončení první expoziční série... "No, počkej, ale ty nejsi Kevin Costner!" "Včera jsem byl, kotě."(11.9.2019)

"Are you in trouble? Gimme Jimmy!" ... Tady jednoduše nelze o ničem polemizovat. Tam kde první série bezchybně uzavřela svoji kapitolu, ta druhá svižně navazuje v tom samém bodě a rozvětvuje nejen dané dějové linie ale i vyhlazuje drobné nedostatky. Úvod hraje primárně na úsměvnou, ba přímo relaxační notu - za což jsem vskutku rád. Bobík si užívá každou sekundu svého grandiózního velekoncertu a divák si u této nesmírně sympatické veselohry hoví s ním. Nejenže se zde prozatím nejslibněji projevila Jimmyho teatrální excentrická povaha, neboť mistr Ehrmantraut zde taktéž skvostně sklízí ovoce. Esteticky dechberoucí kamerové záběry (úzce podobné z Mr. Robota) v každé druhé scéně jsou na BCS fakticky nezvyklé, leč nehorázně sexy. Závěr poměrně snadno předvídatelný, přesto je tak instantně napínavý jak kšandy, že z něj doslova mrazí v zádech. Efekt eruptivního dějového vyhrocení, všem známé z BrBa, se značně začíná projevovat i zde. A z komediálně odlehčeného právnického dramatu okořeněné o pár žoldáckých misích dědečka Michaela, se rázem nevyhnutelně stává bezútěšná fraška. Tady okrem nelze nic vytknout natožpak dodat. Kubík aka Saul extravagantně skáče z problému do problému, a na závěr se s grácií hlavou vrhl do kotelu plného sraček. Gracias, Vincento! Verdikt: 90%(26.9.2019)

"I think that my talents are better spent elsewhere." "Where? Floating in somebody else's pool?" .... Pokračuje se přesně tam, kde první série skončila. Úvod hraje primárně na úsměvnou, ba přímo relaxační notu - za což jsem vskutku rád. Bobík si užívá každou sekundu svého výstupu a divák si u této nesmírně sympatické veselohry hoví s ním. Prostě špica..... Saul Goodman was here.(17.9.2019)

"You sure about this? Killing your partner? That's a bell you don't un-ring."(17.9.2019)

Epizoda, v níž se nejvíce slibně projevila Jimmyho teatrální excentrická povaha. Znamenité!(21.9.2019)

Takové esteticky dechberoucí kamerové záběry (úzce podobné z Mr. Robota) v každé druhé scéně jsou na BCS fakticky nezvyklé, leč zato naprosto bezchybné... Situační problematika začíná nervózně skřípat.(21.9.2019)

Bratrská válka v plné polní. Závěr poměrně snadno předvídatelný, přesto je tak instantně napínavý jak kšandy, že z něj doslova mrazí v zádech. Efekt eruptivního dějového vyhrocení, všem známé z BrBa, se značně začíná projevovat i zde.(21.9.2019)

"You're in trouble? Gimme Jimmy!"(26.9.2019)

Úvod při Sugar Town od Nancy Sinatrové je tak geniální, že jakožto úvod do již třetí řady BCS toto jednoduše musí být pravda... Jak bylo pro mnohé všudybyly již známo, neustálá tendence konstrukce oldehčeného umělého napětí vystřižená jak z Tarantina překvapivě eskalovala v návrat jednoho z nejlegendárnějších seriálových záporaků dekády - všemi milovaného manipulativního bezemočního hajzlíka a všeobecného krále lokálních fastfoodů města Albuquerque, Guse Fringea. Při každém jednotlivém pohledu na kulináře Gustava ve mne pokaždé kypěla a vřela žluč takovým nehorázným způsobem, že musím automaticky uznat, že takový nepředstavitelný pocit nesnesitelnosti jsem nezažil fakticky dlouho... Mikeova úsměvná dějová linka opět neměla sebemenší chybu. Jakožto obrovský fanoušek vězeňských dramat jsem sice mírně zklamán ohledně jistého ignorování Jimmyho bručení za mřížemi, jelikož by se dozajista jednalo o téma s velkým potenciálem, leč se nedá nic dělat - kéž by, kéž by, sliby, chyby... Zato jsme se dočkali nervydrásajícího soudního bratrského souboje, jenž definoval přední motiv této série. Herecky brilantní (životní výkon Michaela McKeana, Bob Odenkirk zdatně sekunduje) a nepopiratelně scenáristicky geniální vyvrcholení soudního sporu McGill vs. McGill se znamenitou finální pointou, která vám jednoduše vytře zrak a vezme dech a díky níž přehodnotíte vše, co se zde doposud odehrálo, dle mého patří k absolutní špičce této řady. Všechny zúčastněné postavy vynaložily veškeré své úsilí k dosažení jejich stanovených cílů, načež většina z nich skončí ve vskutku nezáviděníhodné situaci. Kolem a kolem je vše při starém. Špičkový závěr třetí série, k němuž prostě nelze nic dodat, je nevkusně pomalý co se týká tempa, zato emocionálně působivější co se týká formátu samotného zakončení... Osvěta zázemí Breaking Bad mimochodem stále pokračuje s plnou dávkou nefalšované grácie. Prostě bájo! PS: Huell je zlatíčko.... Verdikt: 90%(10.10.2019)

Úvod při Sugar Town od Nancy Sinatrové je tak geniální, že to jednoduše musí být pravda. Z odlišného úhlu pohledu je vše při starém. Klasická otvíračka...(30.9.2019)

Matty jako vždy perfektně vystihl podstatu věci.... Neustálá tendence konstrukce oldehčeného umělého napětí vystřižená jak z Tarantina překvapivě eskalovala v návrat jednoho z nejlegendárnějších seriálových záporaků dekády - všemi milovaného manipulativního bezemočního hajzlíka a všeobecného krále lokálních fastfoodů města Albuquerque, Guse Fringea. Závěr při němž Jimmy ničí onu problémovou kazetovou nahrávku doslova bere dech... "For this you destroyed our family? Are you happy now? For what? For nothing!"(30.9.2019)

Jakožto obrovský fanoušek vězeňských dramat jsem mírně zklamán ohledně jistého ignorování Jimmyho bručení za mřížemi, jelikož by se dozajista jednalo o téma s velkým potenciálem, leč se nedá nic dělat - kéž by, kéž by, sliby, chyby... Osvěta zázemí Breaking Bad mimochodem stále pokračuje s plnou dávkou nefalšované grácie.(30.9.2019)

Při každém jednotlivém pohledu na kulináře Gustava ve mne kypí žluč takovým nehorázným způsobem, že musím automaticky uznat, že takový nepředstavitelný pocit nesnesitelnosti jsem nezažil fakticky dlouho... Mikeova úsměvná dějová linka opět neměla sebemenší chybu... "Nice to fix something for once!"(30.9.2019)

"You. Have. To stop him!" .... Herecky brilantní (životní výkon Michaela McKeana) a nepopiratelně scenáristicky geniální vyvrcholení soudního sporu McGill vs. McGill se znamenitou finální pointou, která vám jednoduše vytře zrak a vezme dech a díky níž přehodnotíte vše, co se zde doposud odehrálo. PS: Huell je zlatíčko! Verdikt: 10/10(10.10.2019)

Všechny zúčastněné postavy vynaložily veškeré své úsilí k dosažení jejich stanovených cílů, přičemž Kim se nachází v kriticky nezáviděníhodné situaci. A kladná diskuze nad Nachovým osudem je poměrně nejistá. Nelítostné východisko k samotnému finále je doslova otevřené dokořán... Mimochodem: Lydiina pověstná a velice osvědčená aktivita pití divácké krve opětovně pokračuje bez jakýchkoliv zábran.... "If that's all you think he is, only drug dealer, then you don't even know the true Gustavo Fring."(10.10.2019)

"I'm not good at building shit, y'know... I'm excellent at tearing it down." ... Špičkový závěr třetí série, k němuž prostě nelze nic dodat. Nevkusně pomalý co se týká tempa, zato emocionálně působivější co se týká samotného závěru. Excelente!(10.10.2019)

Ačkoliv byl Chuck bez jakéhokoliv zaváhání nejlepším hráčem na lidské nervy napříč celým seriálem, musím ze samotné hlouby srdce uznat, že pestrobarevná chemie mezi ním a Jimmym mi bude setsakra chybět.(10.10.2019)

Efekt hodnocení plného počtu zapříčinil jako vždy typicky Gilliganovský mindblowing konec... "I know what you've done. Do you understand what I'm telling you? You. Are. Mine."(10.10.2019)

Jimmy se potýká s nepřízní osudu v čele s prodeji humorně levných kecafónů a zároveň značně zápolí se svým vnitřním alter egem, jenž se nezadržitelně dere kupředu na jeho charakterový povrch. Velkolepá výstavba svatého krámku, neboli kanclu, je-li vám tak libo, pokračuje bez sebemenších rozpaků. Seriál je ohledně tohoto bodu v neskutečně výtečné kondici. Ve zkratce: náramná porce neutuchající zábavy. Hotová esence seriálu.(10.10.2019)

"You should have taken the deal." ... Psychotická scéna v lunaparku špičková. Kriminální premisa je zde perfektně zužitkována. Výsledná podoba drogového ráje se blíží ke svému zdárnému konci.(10.10.2019)

"I'm not a lawyer at all. I'm a wizard." .... Úvodní scénka nesmírně rozkošná. Byznys nenávratně vzkvétá. Mistr Huell si reasonably každou scénu krade pro sebe. Prostě skvělé!(10.10.2019)

Podvodníčkovství nejukrutnějšího rázu se vyvíjí nejvíce jasným a příznivým směrem. Jen tak dále...(10.10.2019)

Nesmírně elegantní a geniální herecká gestikulace Giancarla Esposita se pohybuje na vzorné úrovni prvotřídního učebnicového příkladu ztvárnění záporáka. No a závěrečná vzájemná argumentační výměna - k tomu nemám slova.... "Oh, sure! Kick a man when he's down!" "Jimmy, you're always down."(10.10.2019)

"Kterou chceš zpívat, Jimmy?" "Tuhle!" "Ne, ani náhodu. Bohemian Rhapsody zpívat nebudu." "Ne, dneska přece slavím já. Už tři hodiny jsem advokát. A jestli se mnou nepůjdeš zpívat, zažaluju tě." "A já zase tebe." "Tak tě zažaluju podruhý." "To nejde." "To by ses divila!" .... Úvodní flashback u karaoke a následně v posteli bylo to nejlepší, co nám kdy tato show nabídla. Osobní sugestivní dramatická linka se zde efektivně prolíná s nehorázně napínavou detektivní naháněčkou - a upřímně: Fricka mi vůbec nebylo líto... Finále jako samostatný celek potvrdilo fakt, že BCS je jednoduše momentální vrchol současné dramatické televizní tvorby, a zároveň úctyhodný nástupce (a taktéž samozřejmě i dějový předchůdce) legendárního Breaking Bad. BCS je fakticky zářný žánrový klenot, který je ovšem veškerými významnými prestižními ceremoniemi nezaslouženě opomíjen.... Prozatím adios, a na viděnou při zítřku u El Camina (!), které (doufejme) nakopne novou éru Gilliganova vysoce sofistikovaného a milovaného univerza.... "Hey, Jimmy, what's going on?" "It's all good, man!" ;))))(10.10.2019)