Volejte Saulovi (TV seriál)

Better Call Saul

Krimi / Drama

USA, 2015–2020, 40 h 8 min (Minutáž: 42–60 min)

Dave Porter

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Patrick Fabian, Michael Mando, Rhea Seehorn, Michael McKean, Miriam Colon, Raymond Cruz, Julie Ann Emery, Jeremy Shamos, Jamie Luner, Cesar Garcia, Grant Barker, Max Arciniega, Amy Davidson, Steven Ogg, Mark Jeffrey Miller, Juan Carlos Cantu, Eddie J. Fernandez, Josh Fadem, Dorian Missick, Vincent Laresca, Mel Rodriguez, Kevin Weisman, Dawnn Lewis, Paul Geoffrey, Clea DuVall, Kerry Condon, Barry Shabaka Henley, Lane Garrison, Dennis Boutsikaris, Jillian Armenante, Sam Quinn, Omid Abtahi, Tomas Sanchez, Ed Begley Jr., Kyle Bornheimer, Jessie Ennis, Grizelda Quintana, Vincent Fuentes, Liana Mendoza, Kurt Caceres, Suzanne Savoy, Jim Beaver, David Grant Wright, Mark Margolis, Mark Proksch, Yolanda Aragon, Luis Moncada, Manuel Uriza, Ann Cusack, James Cady, Robert Clotworthy, Debrianna Mansini, Stoney Westmoreland, Daniel Moncada, Jesus Payan Jr., Jennifer Hasty, Steve Stafford, T.C. Warner, Sarah Minnich, Andrea Good, Rodger Larance, Michael E. Stogner, Rick Anglada, Jyl Murray, Giancarlo Esposito, Frank Deal, Gabriel Rush, Brandon K. Hampton, Nadine Marissa, Cara Pifko, Rex Linn, Abigail Zoe Lewis, Robert Grossman, Brendan Fehr, Julian Bonfiglio, Tina Parker, Omar Maskati, Joe DeRosa, Luis Bordonada, Carol Herman, JB Blanc, Kimberly Hebert Gregory, Molly Hagan, Jeremiah Bitsui, Ray Campbell, Peter Diseth, Javier Grajeda, Steven Bauer, John Getz, Michael Chieffo, Lavell Crawford, Jalene Mack, Quinn VanAntwerp, Jackamoe Buzzell, Cornell Womack, Anthony Michael Frederick, Laura Fraser, Grant James, Stephen Michael Ayers, Hayley Holmes, Rhett Lynch, Julie Hanna, Tim Baltz, Tamara Tunie, Grover Coulson, Raymond McAnally, Jean Villepique, Ernest Tsosie III, Jason Sklar, Randy Sklar, A. Russell Andrews, Caleb Burgess, Phyllis Applegate, Chris Mulkey, Bonnie Bartlett, Christopher Hagen, Carol Mansell, Shahine Ezell, Jean Effron, Mario Perez, Marissa Woolf, Ruben Rivera Laguna, Marty Lindsey, Audrey Moore, Doris Hargrave, Keith Kupferer, Jerry G. Angelo, Don Harvey, Franc Ross, Poorna Jagannathan, Michael Naughton, Eric Steinig, Keiko Agena, David Costabile, Ethan Phillips, Marc Evan Jackson, Matt Socia, Rainer Bock, Carlos Leal, Marlon Young, Tommy Nelson, Tabatha Shaun, Ben Bela Böhm, Stefan Kapičič, Hans Obma, Jilon VanOver, Colby French, J. Nathan Simmons, Billy Malone, Tony Dalton, Erin Wilhelmi, Harrison Thomas, Marceline Hugot, Jacob Browne, Joey Folsom, Chelsea Arielle Kibbee, Allison King, Jordan Lage, Alex Désert, Tyson Turrou, Joe Berryman, Grayson Berry, Eric Martinez, Esodie Geiger, Cole Whitaker, Katerina Tannenbaum, Sandy Lopez, Roland Buck III, Johnathan Nieves, Ammie Masterson, Juliet Donenfeld, Robert Forster, Sasha Feldman, Morgan Krantz, Adrienne Lovette, Poppy Liu, Sean Dillingham, Barry Corbin, Dean Norris, Steven Michael Quezada, Tim DeZarn, Keong Sim, Frances Lee McCain, Sewell Whitney, John DiMaggio, Michael H. Cole, Nigel Gibbs, Beth Hoyt, Elias Hanlon, Seth Adkins, Norbert Weisser, Saidah Arrika Ekulona, Dan Martin, Jim Hoffmaster, Victor Samuel Armijo, David Mattey, Philip Fornah, Jermaine Washington, Vas Sanchez, Carlin James, Kenneth Trujillo

Komentáře uživatele maruna0007 k tomuto TV seriálu

Jak žil Saul Goodman před události seriálu Breaking Bad? Myslím, že spin-off Better Call Saul je důstojný navázání na nejlepší seriál ever - Breaking Bad! Rukopis Vince Gilligana jde cítit, a proto se Better Call Saul může pyšnit kvalitním scénářem. Bob Odenkirk dokazuje, že dokáže utáhnout vlastní seriál, a jeho postava je jedna z mála ze seriálu Breaking Bad, která si zaslouží vlastní show. Takže, jestli máte rádi Breaking Bad, určitě nebudete zklamáni tímto dílem. Já jsem spoko. :)(6.3.2020)

Za úvodních 5 minut děkuji. Mohli jsme aspoň na chvíli nakouknout, jak žil Saul po událostech Breaking Bad. Hezký. Jinak se jedná o dobrý, pohodový start tohohle spin-offu k dokonalému seriálu Breaking Bad. Závěr opět, jak jinak, navnadil na další díly. Tuco is back !(8.2.2020)

Úvod s Tucem super. Scény s Mikem baví. Druhý díl má tempo lepší než první díl, a Saul dokazuje, že i on sám dokáže utáhnout seriál. I když je pravda, že na tohle tvrzení je ještě čas, každopádně, kvalitu to zatím má.Chci víc Mikea!(8.2.2020)

"Here's Johnny! " Bob Odenkirk je v roli Jimmyho ( Saul) vynikající. Komediální stránka neskutečně dobrá, skvěle jsem se bavil. "Máš tam plnou plínku? Hodíš ji po mně? Užvejkáž mě k smrti, co, dědku?" Scéna s Mikem a Jimmym TOP. :D(8.2.2020)

Závěrečná scéna rozesmála :-D(8.2.2020)

Trošku slabší epizodka, která má pomalejší tempo, a nic moc se neděje. Každopádně jsme se dozvěděli pár věcí o Chuckovi, za což pěkně děkuju. Úvod se sexy-záchodem pobavil. Doufám, že Mike nebude jenom sedět u brány, chci ho víc!(9.2.2020)

V tomhle dílu jsme nahlédli do nitra Mika, a musím říct, děkuju. Jonathan Banks je bravurní, až si někdy říkám, jak to, že více nehraje. Tenhle herec mě baví. Každopádně, díl je zatím nejlepší z první série, a Better Call Saul mě zatím pěkně baví. Takže, jen tak dál. : )(10.2.2020)

Díl, který se zabývá nudným právnickým případem. Jo je to pomalejší díl, a nic moc nedějící se, i tak je to pořád show, která dokáže udržet u obrazovky díky postavám a někdy dobrými scénami. Nejlepší část - bezesporu ta s Mikem, kde hledá peníze. Slabší 4*. Příště to chce něco zajímavějšího.(14.2.2020)

Chuck je hrozně divná postava, takovou jsem ještě neviděl. Každopádně se jedná o díl, který má zajímavější případ a scény, které bavily, oproti předchozí epizodě. Jen by to chtělo na závěr série něco většího, tak jsem zvědav jestli tvůrci s něčím na závěr přijdou. :)(16.2.2020)

Zasraná společnost HHM a zasraný Chuck. Prozatím nejlepší epizoda 1 série. Velice povedený díl, který má dobré zvraty, při kterých budete zírat na obrazovku, a budete si klást jedinou otázku - Proč? Jsem zvědavý na závěr 1 série, doufám, že Jimmy jim ukáže zač je toho loket. A poslední věc, kterou bych chtěl zmínit, je dějová linka s Mikem. Celá jeho část s Trevorem z GTA V, byla super, ale asi to moje nadšení může zato, že to byl Trevor! Tak jako v seriálu The Walking Dead, je super ho vidět. Doufám, že se ještě ukáže, byla by škoda ho nevyužít. :D(17.2.2020)

Skvělé zakončení 1 série. Celá ta část s Marcem a Jimmym, byla výborná. " Ty nejsi Kevin Costner! " - na tuhle část bych se mohl dívat často, a určitě by mě to neomrzelo. Jinak se mi líbí, že se v závěru děj posunul dál, a já se těším na další řadu. Better Call Saul je sice o level slabší než Breaking Bad, ale je to opravdu kvalitní seriál. :)(6.3.2020)

Stejně jako u seriálu Breaking Bad, tak i tady je další série lepší a propracovanější. Líbila se vám první série? Tak u té druhé není o čem mluvit. Vince Gilligan a spol. jsou zkrátka frajeři, kteří moc dobře vědí, jak pracovat s dějem a hlavně s postavami. Nejvíc mě bavil Mike, který se zapletl s Hectorem Salamancem. Jimmy, Kim a Chuck velmi dobrý, jsem zvědavý kam to Kim dotáhne. S tímhle seriálem jsem velmi spokojen, a vlastně očekávám to stejný, jako v případě Breaking Bad. Každou další sérií lepší a lepší show. Jen tak dál :)(2.6.2020)

SG was here. Za mě hrozně fajn úvod do 2 řady. Pokračuje se přesně tam, kde 1 série skončila, jako by tohle byl 11 díl 1 série, super. Bob si užívá každou scénu, hrozně mě baví. Jen tak dál :)(6.3.2020)

"Budete muset natočit video". - skvělý díl. Jimmy opět nezklamal. :D(7.3.2020)

S Mikem to bylo zajímavější než s Jimmym. Závěr navnadil na další díl, takže plusové body. Jinak to byl slabší díl, který se veze v klidném tempu. Uvidíme co bude dál, snad se to s Jimmym rozjede ve velkém. :)(25.3.2020)

Vždycky když je na scéně Tuco, je to super podívaná. :)(26.3.2020)

Odkaz na Klub rváčů byl TOP! Celý díl bych ohodnotil 4*, ale poslední scéna to zvedla na 5*. Vidět Hectora Salamanca, bylo super. A i když se díl nese v poklidném tempu, hrozně mi to sedlo, nemám s tím problém. : )(27.4.2020)

Hodně kecacý díl, ve kterém dostala největší prostor Kim, a s ní je to celkem nuda. Kdo to ale zachraňuje, je Mike. Scéna kdy se objeví dvojčata Leonel a Marco..... přiznám se, že se mi zastavilo srdce. Ta scéna byla TOP! A to stejný scéna v restauraci, kde byl s dvojčaty i Hector Salamanca. To bylo super. Zbytek byl horší. :)(6.5.2020)

Konečně dostal hlavní slovo Jimmy, a tak tu máme velmi povedený díl. Celá část, kdy se Jimmy chová jako kretén v práci, byla zábavná, energetická, zkrátka hodně mě to bavilo. Epizoda má nápadité dialogy, které jsou oproti nudnějšímu předchozího dílu zajímavější. Celkově jsem spokojen. Dobře se to rozjíždí. :)(6.5.2020)

Úvodní sekvence bez střihu, je luxusní! Miluju scény bez střihu. Kamera v tomhle díle zaslouží pochvalu. PARÁDA!(31.5.2020)

Při závěrečné scéně jsem nedýchal! SUPER DÍL!(2.6.2020)

Poněkud slabé finále, ale i přesto povedené. Scéna kdy se Mike snaží zabít Hectora Salamancu, byla skvělá, až jsem měl hubu dokořán. Závěr nám pěkně připravilo základy pro další sérii. Chuck je velmi dobře napsaná postava a ještě lépe zahraná, ale po tomhle dílu, ho nejspíš budou všichni nenávidět.(2.6.2020)

Třetí série výborně vrátila na scénu, jednu z nejlepších postav seriálu Breaking Bad - Gus Fring. Díky němu, je třetí řada zajímavější a ještě záživnější než ty předchozí. Jimmy má soudní konflikt s bratrem, a Kim se začíná pěkně dařit. Myslím, že se na třetí řadu nedá nijak zlobit, vše je provedeno skvěle. Jsem zvědavý co nám předvedou tvůrci v dalších sérii, zatím je tenhle seriál velice dobrý, a i když má Breaking Bad lepší gradaci, více wow momentů, tak si drží Better Call Saul vysokou laťku. A řekl bych, že laťka ještě stoupne v přibývajících sériích. :)(9.7.2020)

Vždycky se nejvíce těším na úvod nové série, jelikož v první epizodě dostaneme pasáž, která se odehrává po Breaking Bad a sledujeme Saula co přesně dělá. No a při té pasáži mi málem ukápla slza. Ta část kdy řekne " sežeň si právníka", byla velmi silná. Saul má zkrátka po Breaking Bad těžký život, ale zato co dělal, se mu možná někteří nemůžou divit. Mě ho je ale líto. Vince Gilligan zreříroval úvodní epizodu, a strašně se mi líbili ty nápadité kamerové záběry. Jinak se ale díl nese v pomalejším tempu, který hlavně staví základy pro celou třetí sérii. Jsem zvědavý kam to povede. Bude to rozhodně zajímavé. :)(3.6.2020)

Celá část, kdy Mike sleduje neznámého muže, a během toho nepadne ani jedno slovo pouze slyšíme hudbu, je hodně povedená. A celá tahle část končí záběrem na Los Pollos Hermanos, DOKONALÝ! GUS FRING IS BACK! Čirá radost během sledování. :)(4.6.2020)

Jimmy to má momentálně pěkně na kahánku. Mike se poprvé setkává s Gusem. Myslím, že nám tenhle díl naznačil, že se již brzy dočkáme nové identity Jimmyho - Saul Goodman!(4.6.2020)

První polovina bez Jimmyho, kde sledujeme Guse s Hectorem. Ve druhé polovině se řeší Jimmy a jeho soud s Chuckem. Nejlepší pasáž je bezesporu ta, ve které si Hector přijde do Los Pollos Hermanos vyprovokovat Gustava. Sledovat jak si Hector odškrabává propiskou bordel na botě, před Gusem je TOP! Na ty jejich scény se těším ze všech nejvíce, protože sledovat dvě známé postavy u kterých víte, jak to s nimi skončí, je paráda. Chuck a Howard jsou největší č.....! Doufám, že ten soud vyhraje Jimmy! :)(7.7.2020)

DOKONALÁ EPIZODA! Závěrečná pasáž neměla chybu. WOW :0(7.7.2020)

ladies and gentlemen ....... SAUL GOODMAN! :-D(7.7.2020)

Závěrečný herecký výkon Boba Odenkirka neměl chybu.... hajzlík jeden. :)(8.7.2020)

Během scény, kdy se Nacho snaží vyměnit léky Hectorovi, jsem myslel, že mi praskne srdce... neskutečně intenzivní pasáž. Vypadá to, že se již brzy Hector dostane na vozítko.(8.7.2020)

Jimmy okrádá starou bábu... no to mě poser. Tohle se mi vážně od Jimmyho nelíbilo. Závěr pěkně šokující, doufám, že bude Kim v pohodě. :0(8.7.2020)

Vidět jak Gus zachraňuje Hectora bylo zvláštní, ale zároveň super. Jimmy konečně narazil, a už nebude využívat babičky. Chuck nám umře? No, jestli to bude takovým způsobem, tak to bylo celkem slabé, ale i přesto budu rád, když se téhle postavy zbaví, už mi leze na mozek sledovat, jeho psychickou poruchu, kdy nesmí být blízko elektřiny..... hrozný. :/(9.7.2020)

Budu se znova opakovat, ale stejně jako Breaking Bad, tak i Better Call Saul je další sérii lepší. Zajímavější momenty, vynikající dialogy, vynikající herecké výkony, Bob Odenkirk si to krade pro sebe....... Saul Goodman! Gus, Mike, Nacho, Hector a další vedlejší postavy skvěle fungují, a ano, Breaking Bad bylo, a navždy bude v gradaci, ve WOW momentech lepší než Better Call Saul, ale i tak si tenhle seriál opravdu užívám a baví mě. :)(14.7.2020)

Úvod se v jednu chvíli proměnil na hororovou pasáž. A přiznám se, že bych raději sledoval tohle, než to co seriál má rozehraný. Chuck umřel, a Jimmy se s tím vypořádá těžce, ty emoce na mě místama dobře fungovaly. U Nacha jsem měl zase velký nervy, ten borec má zatím intenzivní pasáže, Nacha mám rád, doufám, že v seriálu vydrží co nejdéle. A na závěr, Mike si to dal na šéfa. :)(9.7.2020)

Závěrečná scéna byla ve stylu Breaking Bad. PARÁDA. " Do you understand what I'm telling you? You. Are. Mine". :0(9.7.2020)

Je fajn vidět další známou tvář. :)(12.7.2020)

I když byla přestřelka fajn, ale moc toho vidět nebylo, tak si to celé ukradl pro sebe Mike. Ten nikdy nezklame. :)(12.7.2020)

V této epizodě nám tvůrci připomněli Breaking Bad. Úvod odehrávající se během 5 série, kdy si Saul balí kufry, a následně volá na číslo, kde ho vyzvedne chlápek, který mu změní identitu i nové bydliště. Což bylo fajn vidět. A následně se připomněli s Dog housem, kde Jimmy prodává mobile. Během této části se objeví v záběru skákající auto, které velmi připomíná Jesseho auto z 1 série. Zajímalo by mě jestli to byl náhodou Jesse :). Každopádně fajn připomenutí.... ale i přesto ve mě převládl vztek. Jimmy prodává mobile, vydělá na tom, a pak ho okradou tři buzeranti, kterým chtěl Jimmy prodat taky mobily, ale oni mu na to řekli, že je fízl a ať vypadne..... A pak ho buzeranti okradou. Jsem myslel, že rozbiju televizi.(13.7.2020)

Gusova řeč byla perfektní, až mi nahnala husinu. Jimmy se do toho v závěru pěkně opřel. Konečně. " Jako právník stojíš za houby. Ale jako obchodník jsi třída. Tak jdi a prodávej! Jdi do prdele, Jimmy. To je ono! Toho se drž." :-D(13.7.2020)

Úvodní scéna pěkně nápaditá. Hector je pěkný zvrhlík :)(13.7.2020)

Jimmy opět na šéfa, tentokrát se předvedl s dopisema, pěkně jsem se u toho pobavil. Na scéně nám přibyla nová postava - Lalo Salamanca. Už jsem o něm slyšel, a jsem na něho velice zvědavý. Rodiny Salamanců není nikdy dost :)(14.7.2020)

Úvod skvěle sehraný mezi Kim a Jimmym. Rozhovor mezi Lalem a Gusem povedený, hlavně ten nasraný výraz Guse je perfektní. Hádka mezi Kim a Jimmym patří k tomu nejlepšímu co tenhle díl nabídnul.(14.7.2020)

Zatím nejpovedenější finále seriálu. Opravdu vynikající. Mike a jeho pátrání po Wernerovi a celá část potom.... neměla chybu. Při té části, kdy To musel Mike udělat, jsem se na to nemohl dívat, ach jo. Finální pasáž vynikající! SAUL GOODMAN! YES!(14.7.2020)

Oproti Breaking Bad je Better Call Saul pomalejší, nikam nespěchá, ale i přesto se dostal s 5 sérii na úroveň svého staršího bráchy. Scenáristická dokonalost. Opět jako v případě Breaking Bad, výborný vývoj jednotlivých charakterů. Saul, Kim, Nacho, Mike, a Lalo si kradou moji pozornost. 5 řada ukázala i po technické stránce špičku, dle mého to oproti předchozím řadám posunula výš. Závěrečné 3 epizody jsou DOKONALÉ. Očekávání od závěrečné 6 série jsou velké a já mám pocit, že nás čeká podobná jízda jako v závěrečné 5 řadě Breaking Bad. P.S. Překvapilo mě, že Vince Gilligan nenapsal ani k jedné epizodě scénář, možná zato může fakt, že se soustředil na El Camino. I přesto zrežíroval 8 epizodu Bagman, která je tou nejlepší co Better Call Saul zatím předvedl. Takže očekávám, že Gilligan v 6 sérii usedne za scénář a sepíše další lahůdkovou show. DRŽÍM PALCE!(19.7.2020)

Saul Goodman to pěkně rozjíždí, už je to pomalu a jistě Ten Saul z Breaking Bad, jen tak dál. Úvodní pasáž perfektní, vidět Roberta Forstera bylo fajn. 5 série vypadá zatím ze všech dosavadních sériích, že bude asi tou nejzajímavější, doufám v tom. :)(16.7.2020)

Nacho je frajer. :0(16.7.2020)

Stáří známí z DEA si to ukradli pro sebe. Bylo úžasné je zase vidět. :)(16.7.2020)

Saulovi zatím vše vychází, je radost ho sledovat, jak si vše dává na pána. Mike prožívá těžký chvíle, a Gus je pěkně nervózní, až jde z něho strach. Starý dobrý Hank si to ukradl pro sebe, zase.(17.7.2020)

"Musím si zavolat". Saulova část mě nejvíce pobavila. :-D(17.7.2020)

Saul se zase předvedl, a všem vytřel zrak. Až na to, že zašel hodně daleko. No, bude to ještě hodně zajímavé. Mike si konečně došlápnul na Lala.(17.7.2020)

Scéna v Los Pollos Hermanos dobře natočená a především skvěle zvolená hudba. Spolupráce Saula s Mikem zajímavá.(19.7.2020)

JEDNA Z NEJLEPŠÍCH EPIZOD!(19.7.2020)

Posledních 15 minut je...... ČIRÁ DOKONALOST!(19.7.2020)

Parádní zakončení 5 série. Celá závěrečná pasáž, ač byla předvídatelná, tak fungovala na výbornou. Lalo je dle mého postava, která si to krade pro sebe. Moc se těším na závěrečnou 6 sérii, jsem zvědav co ještě vyvede. PARÁDA:-)(19.7.2020)