Volejte Saulovi (TV seriál)

Better Call Saul

Krimi / Drama

USA, 2015 - 2019, 39 h 14 min (Minutáž: 42–56 min)

Dave Porter

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Patrick Fabian, Michael Mando, Rhea Seehorn, Michael McKean, Miriam Colon, Raymond Cruz, Julie Ann Emery, Jeremy Shamos, Jamie Luner, Cesar Garcia, Grant Barker, Max Arciniega, Amy Davidson, Steven Ogg, Mark Jeffrey Miller, Juan Carlos Cantu, Eddie J. Fernandez, Josh Fadem, Dorian Missick, Vincent Laresca, Mel Rodriguez, Kevin Weisman, Dawnn Lewis, Paul Geoffrey, Clea DuVall, Kerry Condon, Barry Shabaka Henley, Lane Garrison, Dennis Boutsikaris, Jillian Armenante, Sam Quinn, Omid Abtahi, Tomas Sanchez, Ed Begley Jr., Kyle Bornheimer, Jessie Ennis, Grizelda Quintana, Vincent Fuentes, Liana Mendoza, Kurt Caceres, Suzanne Savoy, Jim Beaver, David Grant Wright, Mark Margolis, Mark Proksch, Yolanda Aragon, Luis Moncada, Manuel Uriza, Ann Cusack, James Cady, Robert Clotworthy, Debrianna Mansini, Stoney Westmoreland, Daniel Moncada, Jesus Payan Jr., Jennifer Hasty, Steve Stafford, T.C. Warner, Sarah Minnich, Andrea Good, Rodger Larance, Michael E. Stogner, Rick Anglada, Jyl Murray, Giancarlo Esposito, Frank Deal, Gabriel Rush, Brandon K. Hampton, Nadine Marissa, Cara Pifko, Rex Linn, Abigail Zoe Lewis, Robert Grossman, Brendan Fehr, Julian Bonfiglio, Tina Parker, Omar Maskati, Joe DeRosa, Luis Bordonada, Carol Herman, JB Blanc, Kimberly Hebert Gregory, Molly Hagan, Jeremiah Bitsui, Ray Campbell, Peter Diseth, Javier Grajeda, Steven Bauer, John Getz, Michael Chieffo, Lavell Crawford, Jalene Mack, Quinn VanAntwerp, Jackamoe Buzzell, Cornell Womack, Anthony Michael Frederick, Laura Fraser, Grant James, Stephen Michael Ayers, Hayley Holmes, Rhett Lynch, Julie Hanna, Tim Baltz, Tamara Tunie, Grover Coulson, Raymond McAnally, Jean Villepique, Ernest Tsosie III, Jason Sklar, Randy Sklar, A. Russell Andrews, Caleb Burgess, Phyllis Applegate, Chris Mulkey, Bonnie Bartlett, Christopher Hagen, Carol Mansell, Shahine Ezell, Jean Effron, Mario Perez, Marissa Woolf, Ruben Rivera Laguna, Marty Lindsey, Audrey Moore, Doris Hargrave, Keith Kupferer, Jerry G. Angelo, Don Harvey, Franc Ross, Poorna Jagannathan, Michael Naughton, Eric Steinig, Keiko Agena, David Costabile, Ethan Phillips, Marc Evan Jackson, Matt Socia, Rainer Bock, Carlos Leal, Marlon Young, Tommy Nelson, Tabatha Shaun, Ben Bela Böhm, Stefan Kapicic, Hans Obma, Jilon VanOver, Colby French, J. Nathan Simmons, Billy Malone, Tony Dalton, Erin Wilhelmi, Harrison Thomas, Marceline Hugot, Jacob Browne

Komentáře uživatelů k TV seriálu (266)

• KevSpa

Úvodní díly spin-offu Breaking Bad slušně navnadily a vtáhly do děje. Rukopis Vince Gilligana je tu znát v každé scéně a Bob Odenkirk rozhodně nemá nejmenší problém tuhle seriálovou jízdu utáhnout. Velká natěšenost na další epizody. První dva díly - 90%(12.2.2015)

1. séria - 90%(2.2.2016)

Jeden z nejočekávanějších spin-offů v dějinách seriálové tvorby nezklamal...(26.2.2015)

S'all good, man. Žádná koule u nohy, žádné přešlapování ve stínu, žádné "(před)pokračování za každou cenu, protože si to čísla sledovanosti žádají", žádné mlácení prázdné slámy; Better Call Saul je více než důstojným souputníkem svého staršího brášky Breaking Bad. Nespoléhá na něj, neopírá se o něj, funguje totiž plně sám o sobě, ale přesto je, logicky, nejlepší v módu "já na bráchu, brácha na mě". Což ostatně platí i v opačném gardu, jelikož zpětně dává nové rozměry i jednomu z nejlepších seriálů všech dob. Celé to pak má dostatečně svébytný ráz, aby to nebyla pouhá kopie stylu. A to při zachování hlavních deviz Breaking Bad; tedy práce s charaktery, napínavé linie, důraz na filmovost, kvalita nade vše. Z postavy na jedno brdo Saula Goodmana, toho času Jimmy McGilla, udělali tvůrci jeden z nejmnohavrstevnějších charakterů současné quality tv. A nezůstalo zdaleko jen u něj. Ano, Breaking Bad byl více našlapaný a s jasným tahem na branku. Better Call Saul na to jde více od lese, dává si načas, není to kriminální drama, ale charakterové drama. Ke své škodě, to má pozvolnější rozjezd (přeci jen pilot Breaking Bad skrze rakovinu i výrobu drog jasně určí směr i sázky, to zde není), navíc se to neustále potýká s až přespříliš oddělenými liniemi Jimmyho/Mikea, které jsou obě více než výtečné, ne že ne, ale dlouho (to se bavíme o celých sériích, ne epizodách) nepůsobí jako jeden příběh. Což je asi tak vše, co lze vyčíst. Navzdory tomu, že jde o kompaktní celek, by byl hřích nevyzdvihnout výkony kvarteta Odenkirk, Banks, Seehornová a McKean. | S1: 4/5 | S2: 5/5 |(26.8.2018)

• Tom Riddle

Co byl Saul Goodman z Breaking Bad zač předtím, než se stal Saulem Goodmanem? Na to odpovídá prequel Better Call Saul. A jak se mu to daří? Jako celek trpí BCS úplně stejnými chybami svého předchůdce, tzn. nikdy nekončící šňůra "hrozně cool" scén, které nemají naprosto žádný význam pro děj, scénáristická bezradnost ohledně vedlejších postav (Nacho je regular jakožeproč?), především ale oproti Breaking Bad zaostává absencí komplexnějšího plánu, hodnocení tak musí zákonitě jít o kus níž. Jestliže jsem byl ale po první sérii k seriálu shovívavý, druhá mě nepříjemně vyvedla z míry. Jedná se totiž o nekonečnou, ucouranou nudu, která trpělivost neodměňuje takřka ničím jiným, než prostým faktem, že sledujeme jakýsi sled zbytečných scén z univerza Breaking Bad. Neuvěřitelně přestřelených 86% a topka nejlepších seriálů je skutečně výsměch.(7.9.2015)

Je to strašně dobře zahraný! Těšim se na další sérii!(9.5.2015)

1. série 90% Na Saulovi mě baví ta samozřejmá žánrová proměnlivost, kdy rodinné drama přechází do kriminálky nebo do právnického dramatu, aniž by tomu za celou dobu spadl řemen nebo to ztratilo směr. Bob Odenkirk tady dostává zjevnou šanci rozehrát všechny struny svého talentu a ví o tom. Tenhle přerod Jimmyho v Saula nám jednou zlomí srdce. Už teď se bojím a těším zároveň.(11.4.2015)

Zpočátku působí seriál trochu rozpačitě, řekl bych, že jediným společným jmenovatelem s Breaking Bad je postava starého Mike. Samotný Saul je vykreslován trošku odlišně, jeho křiváctví je svým způsobem nevinné, anebo jiným způsobem odpustitelné, někdy až roztomilé, neboť seriál odhaluje dobré úmysly, které stojí na pozadí. Trvá to, než vám charakter Saula přiroste k srdci, ale stane se to. Škoda však, že v seriálu není postav více, resp. barvitě je prokresleno jen cca 3 a půl charakteru, což není mnoho. V zájmu atmosféry se to ale dá zkousnout, ta zde totiž hraje prim. Seriál má spoustu zvláštních a někdy až uhrančivých momentů, kdy se toho na obrazovce mnoho neděje, ale budují se pocity - pocity o životě v prašivém Novém Mexiku, kde prosťáčci jezdí otřískaným autem podél prérie a chtějí si taky ukousnout svoje sousto amerického snu. Děj je skutečně částečně vatovitý, rozhodně nečekejte wow momenty z Breaking Bad, tohle je skromný příběh o pouštním právníkovi, který je jednou dole, podruhé nahoře... 7/10(5.6.2016)

Raději volejte Saula, ale nejdříve poznejte Jimmyho. Gilligan zvolil stejný postup jako v případě Waltera a první série si tak plyne klidným tempem a na malém prostoru rozehrává další velký seriálový přerod. Jimmy a Mike samozřejmě dostali kvalitní spoluhráče v podobě Chucka, Kim, Howarda a velkým příslibem do dalších let je i Nacho. Zatím to Breaking Bad slušně kryje záda, ovšem trůn je ještě daleko. To není výtka. Gilligan je pořád hračička a znovu to dokazuje v každém záběru, ale vyšší hodnocení také nedám, protože laťka půjde jen nahoru a já si v klidu počkám. 1. série: 80%.(9.4.2015)

Pořád jsem čekal, kdy se to rozjede a nerozjelo. Možná v příští sezoně:-/ V těch prvních deseti dílech není žádná celková souvislá zápletka, jakou měl Breaking Bad, je to jen sled epizod, jak se Saul (pardon, Jimmy McGill) snaží prosadit v branži. Což někomu možná stačí (viz pětihvězdičkáři), ale za mě, pokud se to v další sezoně nezmění, tak se sledováním končím. Cliffhangřík na konci 10. dílu vypadal nadějně.(12.5.2015)

[imdb: 8.9/10] | me: Bob Odenkirk opať dokazuje svoje kvality vo veľmi podarenom prequel spinoff seriály. Po prvej sérii sa teším na ďalšie pokračovanie. Zatiaľ veľká spokojnosť.(1.11.2015)

Z Breaking Bad se záhy stal (zasloužený) fenomén. Jde o jeden ze vzácných případů, kdy se na mimořádné kvalitě a přitažlivosti seriálu shodla odborná kritika i televizní diváci. Bylo proto logické, že se producenti pokusí z projektu vytěžit maximum. Protože osud hlavního hrdiny se naplnil, východiskem se stal spin-off. Ze zločineckého gangu ovšem zůstalo jen žalostně málo těch, jejichž životní příběh by se dal dále rozvíjet, řešením se proto stal prequel. Pozornost se soustředila na dvě postavy, které se svým charismatem a inteligencí vymykaly ze společnosti jednorozměrných gaunerů. Volejte Saulovi není jen příběh protřelého advokáta, který se dokáže pohybovat na hraně zákona a leccos umí zařídit nad rámec standardních právních služeb, ale i policejního veterána Mikea, někdejšího špičkového kriminalisty, který se ke stáru rozhodl prohodit dres a hrát už jen podle svých pravidel. Volejte Saulovi prozrazuje už zkraje rukopis zkušeného scénáristy, který cíleně využívá prvky a postupy osvědčené v Breaking Bad. Cool postavy, které jsou uvěřitelné a zasazené do reáného světa, smysl pro absurditu, černý humor a znalost různých pater zločinu. Seriál je schopen nabídnout to, co dokáže jen opravdová elita televizních děl. Zločin neromantizuje, nebagatelizuje ho, neredukuje jen na určité sociální prostředí a skupiny, je analytický a odhaluje fungování systému. Při tom všem je neuvěřitelně zábavný. Nicméně při všech svých kvalitách za Breaking Bad zaostává. Cesta Saula Goodmana k úspěchu je sice složitá a několikrát přináší i hořkost poznání, není ale zdaleka tak bolestná a převratná jako cesta Waltera Whitea. Breaking Bad přinesl velký lidský příběh a šokující proměnu charakteru, bylo fascinující sledovat, kam až je příkladný maloměšťák, starostlivý manžel a otec rodiny ochoten zajít při své cestě na vrchol organizovaného zločinu. Musel přitom řešit mimořádně citlivá dilemata a vyrovnávat se s extrémní existenční nejistotou, a to vše se Saulovi vyhnulo. Pro znalce Breaking Bad je seriál příjemný pro důvěrné pomrkávání tvůrců směrem k divákovi, jenže se zároveň vytrácí prvek překvapení. Víte zkrátka, kam to neodvratně směřuje a jakou cenu kdo zaplatí. Na druhou stranu, po třech sériích dávám jednoznačně palec nahoru a tvrdím, že jde o špičkovou práci, která ve skutečnosti s breaking bad tvoří kompaktní celek . Zvedám hodnocení na pět hvězdiček a 90 % celkového dojmu.(7.7.2015)

Trochu pomalejší rozjezd, ale druhá série už je zpátky ve vyjetejch kolejích Breaking Bad. Saul je prostě skvělej a Mike taky !(24.5.2016)

První série: Upřímně, když jsem slyšel, že budou natáčet prequel zrovna o Saulovi, tak jsem moc nevěřil v úspěch tohoto seriálu s tím, že po pár dílech to zanikne, protože pro mě Saul byl zábavná, ale ne zrovna zajímavá postava. Jsem docela rád, že jsem se spletl, protože Bob Odenkirk dokázal Saulovi vdechnout život a udělal z postavy, která byla vedlejší něco, kolem čeho můžete napsat (plnohodnotný) seriál který bude fungovat. Podle závěru první série to vypadá, že to nejlepší nás teprve čeká, takže s maximem počkám, nicméně už teď se na druhou sérii těším a musím zopakovat, že jsem hodně rád, že jsem se zmýlil. Tenhle seriál není jen o "ždímání" značky Breaking Bad, který ve své první sérii taky nebyl až tak geniální, jak v těch dalších, takže věřím tomu, že to nejlepší teprve přijde. 85 %.(13.12.2015)

Saule, Saule, Saule... Musím souhlasit s komentářem Emmet_RAY, BCS měl vyšlapanou cestičku k úspěchu ještě před tím, než padla první klapka. A to z toho důvodu, že se jedná o spin-off Breaking Bad - nutno podotknout, že Saul rozhodně není žádný průser, takže patrně kvůli tomu fanoušci Breaking Bad sténají blahem i přes absenci kostry děje a zápletky. To, že se BCS stal jedním z nejlepších seriálů ihned po odvysílání pilotu mluví za vše. Zajímavým jevem je také to, že se dost lidí shoduje na tom, že se za celou sérii nic moc nestalo a finále bylo zklamáním - a přesto nechávají 5 hvězdiček, snad ze zaujatosti a nostalgie po Baby blue. Já dávám o trochu střízlivější hodnocení. Saul je charismatický charakter, který na seriálovém poli nemá obdoby a za tu jeho velkou hubu ho nelze nemilovat. Ale muset někomu popsat děj první série, tak mám vážný problém, protože ono se tam vážně nic nestalo. A když už to vypadalo, že dojde k nějakému zvratu, tak potenciál nakonec vyšel naprázdno. Díly sice baví, ale některé scény jsou dost nezáživné a natahované. Z kouzel Saula Goodmana jsme viděli opravdu málo. Také si neodpustím srovnání s jeho starším bráchou - kultovní hlášky, cliffhangery, hudba, nezapomenutelné postavy - tady (až na Saula) nic. K zážitku nepotřebuji výbuchy aut nebo jedno úmrtí za druhým, ale tady vážně chybí jakákoli zápletka nebo zvrat. Uvědomuju si, že prim hraje Saul a vývoj jeho postavy, patrně se jedná o předehru k tomu, než se z Jimmyho stane Saul. Ale přesto jsem zklamaná. Na druhou řadu se těším a mám i dojem, že pokud to neposerou, půjdu s hodnocením výš. EDIT PO 2.SHLÉDNUTÍ Nedávno jsem si dala repete BB a hned nato navázala sledováním Saula a musím říct, že na mě seriál zapůsobil trochu jinak, než původně. Ano, Saul měl předepsaný úspěch ještě dříve, než se vůbec začalo natáčet - ale těžko vlastně vyčítat prequel spin-offu, že je dělaný čistě pro fanoušky Breaking Bad. Když vám v hlavě stále ještě zní Baby blue, chcete vidět postavy, které vám chyběly, chcete poznat rukopis Gilligana v každé scéně. Celý úspěch Saula je vlastně o nostalgii. Navíc mám tak trochu dojem, že první řada je takové to ticho před bouří. Ano, nepopírám, že při některých scénách si klidně můžete zajít uvařit čaj nebo si hodit sprchu a když se vrátíte, o nic jste nepřišli - ale sledovat, jak si Kluzký Jimmy vyšlapává cestičku k Saulovi a jak spolupracuje s Mikem, to prostě nemá chybu. Věřím, že až se z Jimmyho opravdu stane Saul, ještě něco uvidíme. Tak snad se nepletu (pozn. jsem stále u první řady). EDIT PO SHLÉDNUTÍ 4.SÉRIE Jsem zklamaná. Celé čtyři řady Saula nejsou ničím jiným, než čekáním na to, až se něco stane... Přestože se na další řadu určitě podívám, protože si mě Jimmy přes svůj rozvleklý děj svým způsobem získal, souhlasím s Tomem Riddlem. 86% a topka v seriálech je prostě výsměch. It's all good, man.(20.2.2015)

Pilot: Spin of k Breaking Bad je jako návrat domů. Gilliganovi Heisenbergův svět očividně chyběl, tak o něj pečuje se stále stejnou láskou. Staří známí se v nápaditém scénáři vynořují zcela přirozeně, přesto je rozdílný tak akorát, aby stále bavil a neztratil svůj šmrnc. Odenkirk je pořád skvělý i v depresivnější poloze. První díl nabízí dost zajímavých otázek i nečekané odpovědi. První řada: Velice rychle si najde svou vlastní tóninu té velké Albuquerqueovské opery. Není to o prostém probuzení zloby, ale drobnostech měnících koleje životního směru. Bob Odenkirk je ještě lepší než v BB, tohle je skutečná one man show, kde se projevuje jeho talent. Pomrknutí na velkého bratra je tu tak akorát. Těším se na druhou sérii. Druhá série zdárně pokračuje ve slibně rozjetých linkách. Jimmyho romantická linie je fajn a závěr nabízí zajímavou půdu pro další řadu. U Mikea pak potěší potkávání starých známých, stejně jako přísliby do budoucna.(10.2.2015)

/ Viděné epizody z 1-2 série *20.dílů / Chystám se na 2 sérii ( Hodnocení: 8/10)(10.6.2016)

Už po pilotu je zřejmé, že se Gilligan v Albuquerque opět cítí jako ryba ve vodě. Důvtiplný scénárista a režisér zde skrze obrazovku dává jasně najevo, jak i jemu samotnému svět Waltera Whitea strašně chyběl. Což je pro diváka pochopitelně ohromná výhra a uvidíme, kam tenhle s citem natočený mix "85% drama a 15% komedie" povede. P.S. Dokud nebude ČSFD stejně pružné jako IMDb - kde lze seriály dávno hodnotit po jednotlivých epizodách - jsou veškeré subjektivní nářky jeho nedospělých a netolerantních uživatelů o předčasných hvězdičkových soudech bohužel irelevantní. Zdravim pilot The Leftovers.(9.2.2015)

Začátek pomalejší, místy i nudný, ale skvělý konec pilotu. Zato druhý díl už do toho šel naplno a jsem zvědavej, kam se děj posune ve druhé a třetí sérii a kolik známých postav ještě potkáme...Právě druhá série nastavila laťku proklatě vysoko. troll! don´t feed him! :D :D(12.2.2015)

Pomalu se to rozjíždí a i později je to chvílemi zbytečně zdlouhavé, ale jinak povedený komediální advokátský seriál. Jednotlivé epizody jsou dobře vypointované a reprezentují vždy jednu z typických situací advokátského řemesla, samozřejmě vyhnanou do absurdity. Trošku jsem postrádal dějovou linii, která by sjednocovala jednotlivé epizody do jednoho celku.(17.5.2015)

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14