Reklama

Reklama

Volejte Saulovi

(seriál)
  • USA Better Call Saul
Trailer 1
Krimi / Drama
USA, (2015–2022), 53 h 2 min (Minutáž: 42–60 min)

Hudba:

Dave Porter

Hrají:

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Patrick Fabian, Michael Mando, Rhea Seehorn, Michael McKean, Miriam Colon, Raymond Cruz, Julie Ann Emery, (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(63)

Tenhle prequel Perníkového táty nominovaný na Emmy sleduje život začínajícího advokáta Jimmyho McGilla a jeho proměnu na morálkou nesvázaného právníka Saula Goodmana. (Netflix)

Recenze (324)

KevSpa

všechny recenze uživatele

Úvodní díly spin-offu Breaking Bad slušně navnadily a vtáhly do děje. Rukopis Vince Gilligana je tu znát v každé scéně a Bob Odenkirk rozhodně nemá nejmenší problém tuhle seriálovou jízdu utáhnout. Velká natěšenost na další epizody. První dva díly - 90% ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

"He has a way of doing the worst things for reasons that sounds almost noble." Žádná koule u nohy, žádné přešlapování ve stínu, žádné "(před)pokračování za každou cenu, protože si to čísla sledovanosti žádají", žádné mlácení prázdné slámy; Better Call Saul je více než důstojným souputníkem svého staršího brášky Breaking Bad. Nespoléhá na něj, neopírá se o něj, funguje totiž plně sám o sobě, ale přesto je, logicky, nejlepší v módu "já na bráchu, brácha na mě". Což ostatně platí i v opačném gardu, jelikož zpětně dává nové rozměry i Waltově příběhu. Celé to pak má dostatečně svébytný ráz, aby to nebyla pouhá kopie stylu. A to při zachování hlavních deviz Breaking Bad; tedy práce s charaktery, napínavé linie, důraz na filmovost, kvalita nade vše. Z postavy na jedno brdo Saula Goodmana, toho času Jimmy "S'all good, man" McGilla, udělali tvůrci jeden z nejvrstevnatějších charakterů současné quality tv. A nezůstalo zdaleka pouze u něj. Ano, Breaking Bad byl více našlapaný a s jasným tahem na branku. Better Call Saul na to jde více od lesa, dává si načas, není to kriminální drama, ale charakterové drama. Ke své škodě, to má pozvolnější rozjezd (přeci jen pilot Breaking Bad skrze rakovinu i výrobu drog jasně určí směr i sázky, to zde není), navíc se to neustále sezónu od sezóny potýká s až přespříliš oddělenými liniemi Jimmyho a Kim/Mikea/kartelu, které jsou jedna každá výtečná, ne že ne, ale dlouho (to se stále bavíme o celých sériích, ne epizodách) nepůsobí jako nedílná součást stejného příběhu/celku. V podstatě to jsou dva zcela samostatné spin-offy, každý v trochu jiném duchu a trochu jinak; jeden o Jimmym a jeho okolí, druhý o Mikeovi, kartelech a okolí. Není problém, že by jeden byl lepší druhého. Problém je, že jeden dlouho není součástí druhého. Jakmile se to však protne, jakmile je to více a více o Kim, jakmile nastoupí na scénu Lalo... Tak není co řešit a jen uznale pokyvovat, že Peter Gould je více než rovnocenným partnerem Gilliganovi. A to je sakra co říci. | S1: 4/5 | S2: 5/5 | S3: 4/5 | S4: 4/5 | S5: 5/5 | ()

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

Co byl Saul Goodman z Breaking Bad zač předtím, než se stal Saulem Goodmanem? Na to odpovídá prequel Better Call Saul. A jak se mu to daří? Jako celek trpí BCS úplně stejnými chybami svého předchůdce, tzn. nikdy nekončící šňůra "hrozně cool" scén, které nemají naprosto žádný význam pro děj, scénáristická bezradnost ohledně vedlejších postav (Nacho je regular jakožeproč?), především ale oproti Breaking Bad zaostává absencí komplexnějšího plánu, hodnocení tak musí zákonitě jít o kus níž. Jestliže jsem byl ale po první sérii k seriálu shovívavý, druhá mě nepříjemně vyvedla z míry. Jedná se totiž o nekonečnou, ucouranou nudu, která trpělivost neodměňuje takřka ničím jiným, než prostým faktem, že sledujeme jakýsi sled zbytečných scén z univerza Breaking Bad. Neuvěřitelně přestřelených 86% a topka nejlepších seriálů je skutečně výsměch. ()

EdaS 

všechny recenze uživatele

1. série 90% Na Saulovi mě baví ta samozřejmá žánrová proměnlivost, kdy rodinné drama přechází do kriminálky nebo do právnického dramatu, aniž by tomu za celou dobu spadl řemen nebo to ztratilo směr. Bob Odenkirk tady dostává zjevnou šanci rozehrát všechny struny svého talentu a ví o tom. Tenhle přerod Jimmyho v Saula nám jednou zlomí srdce. Už teď se bojím a těším zároveň. ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Zpočátku působí seriál trochu rozpačitě, řekl bych, že jediným společným jmenovatelem s Breaking Bad je postava starého Mike. Samotný Saul je vykreslován trošku odlišně, jeho křiváctví je svým způsobem nevinné, anebo jiným způsobem odpustitelné, někdy až roztomilé, neboť seriál odhaluje dobré úmysly, které stojí na pozadí. Trvá to, než vám charakter Saula přiroste k srdci, ale stane se to. Škoda však, že v seriálu není postav více, resp. barvitě je prokresleno jen cca 3 a půl charakteru, což není mnoho. V zájmu atmosféry se to ale dá zkousnout, ta zde totiž hraje prim. Seriál má spoustu zvláštních a někdy až uhrančivých momentů, kdy se toho na obrazovce mnoho neděje, ale budují se pocity - pocity o životě v prašivém Novém Mexiku, kde prosťáčci jezdí otřískaným autem podél prérie a chtějí si taky ukousnout svoje sousto amerického snu. Děj je skutečně částečně vatovitý, rozhodně nečekejte wow momenty z Breaking Bad, tohle je skromný příběh o pouštním právníkovi, který je jednou dole, podruhé nahoře... 7/10 ()

Dadel 

všechny recenze uživatele

Pořád jsem čekal, kdy se to rozjede a nerozjelo. Možná v příští sezoně:-/ V těch prvních deseti dílech není žádná celková souvislá zápletka, jakou měl Breaking Bad, je to jen sled epizod, jak se Saul (pardon, Jimmy McGill) snaží prosadit v branži. Což někomu možná stačí (viz pětihvězdičkáři), ale za mě, pokud se to v další sezoně nezmění, tak se sledováním končím. Cliffhangřík na konci 10. dílu vypadal nadějně. ()

Djoker 

všechny recenze uživatele

Raději volejte Saula, ale nejdříve poznejte Jimmyho. Gilligan zvolil stejný postup jako v případě Waltera a první série si tak plyne klidným tempem a na malém prostoru rozehrává další velký seriálový přerod. Jimmy a Mike samozřejmě dostali kvalitní spoluhráče v podobě Chucka, Kim, Howarda a velkým příslibem do dalších let je i Nacho. Zatím to Breaking Bad slušně kryje záda, ovšem trůn je ještě daleko. To není výtka. Gilligan je totiž stále hračička a znovu to dokazuje v každém záběru. 1. - 4. série: 80%, 5. série: 85%. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Z Breaking Bad se záhy stal (zasloužený) fenomén. Jde o jeden ze vzácných případů, kdy se na mimořádné kvalitě a přitažlivosti seriálu shodla odborná kritika i televizní diváci. Bylo proto logické, že se producenti pokusí z projektu vytěžit maximum. Protože osud hlavního hrdiny se naplnil, východiskem se stal spin-off. Ze zločineckého gangu ovšem zůstalo jen žalostně málo těch, jejichž životní příběh by se dal dále rozvíjet, řešením se proto stal prequel. Pozornost se soustředila na dvě postavy, které se svým charismatem a inteligencí vymykaly ze společnosti jednorozměrných gaunerů. Volejte Saulovi není jen příběh protřelého advokáta, který se dokáže pohybovat na hraně zákona a leccos umí zařídit nad rámec standardních právních služeb, ale i policejního veterána Mikea, někdejšího špičkového kriminalisty, který se ke stáru rozhodl prohodit dres a hrát už jen podle svých pravidel. Volejte Saulovi prozrazuje už zkraje rukopis zkušeného scénáristy, který cíleně využívá prvky a postupy osvědčené v Breaking Bad. Cool postavy, které jsou uvěřitelné a zasazené do reáného světa, smysl pro absurditu, černý humor a znalost různých pater zločinu. Seriál je schopen nabídnout to, co dokáže jen opravdová elita televizních děl. Zločin neromantizuje, nebagatelizuje ho, neredukuje jen na určité sociální prostředí a skupiny, je analytický a odhaluje fungování systému. Při tom všem je neuvěřitelně zábavný. Nicméně při všech svých kvalitách za Breaking Bad zaostává. Cesta Saula Goodmana k úspěchu je sice složitá a několikrát přináší i hořkost poznání, není ale zdaleka tak bolestná a převratná jako cesta Waltera Whitea. Breaking Bad přinesl velký lidský příběh a šokující proměnu charakteru, bylo fascinující sledovat, kam až je příkladný maloměšťák, starostlivý manžel a otec rodiny ochoten zajít při své cestě na vrchol organizovaného zločinu. Musel přitom řešit mimořádně citlivá dilemata a vyrovnávat se s extrémní existenční nejistotou, a to vše se Saulovi vyhnulo. Pro znalce Breaking Bad je seriál příjemný pro důvěrné pomrkávání tvůrců směrem k divákovi, jenže se zároveň vytrácí prvek překvapení. Víte zkrátka, kam to neodvratně směřuje a jakou cenu kdo zaplatí. Na druhou stranu, po třech sériích dávám jednoznačně palec nahoru a tvrdím, že jde o špičkovou práci, která ve skutečnosti s breaking bad tvoří kompaktní celek . Zvedám hodnocení na pět hvězdiček a 90 % celkového dojmu. ()

robbiee 

všechny recenze uživatele

[imdb: 8.9/10] | me: Bob Odenkirk opať dokazuje svoje kvality vo veľmi podarenom prequel spinoff seriály. Po prvej sérii sa teším na ďalšie pokračovanie. Zatiaľ veľká spokojnosť. ()

MoRTy 

všechny recenze uživatele

Trochu pomalejší rozjezd, ale druhá série už je zpátky ve vyjetejch kolejích Breaking Bad. Saul je prostě skvělej a Mike taky ! ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Pilot: Spin of k Breaking Bad je jako návrat domů. Gilliganovi Heisenbergův svět očividně chyběl, tak o něj pečuje se stále stejnou láskou. Staří známí se v nápaditém scénáři vynořují zcela přirozeně, přesto je rozdílný tak akorát, aby stále bavil a neztratil svůj šmrnc. Odenkirk je pořád skvělý i v depresivnější poloze. První díl nabízí dost zajímavých otázek i nečekané odpovědi. První řada: Velice rychle si najde svou vlastní tóninu té velké Albuquerqueovské opery. Není to o prostém probuzení zloby, ale drobnostech měnících koleje životního směru. Bob Odenkirk je ještě lepší než v BB, tohle je skutečná one man show, kde se projevuje jeho talent. Pomrknutí na velkého bratra je tu tak akorát. Těším se na druhou sérii. Druhá série zdárně pokračuje ve slibně rozjetých linkách. Jimmyho romantická linie je fajn a závěr nabízí zajímavou půdu pro další řadu. U Mikea pak potěší potkávání starých známých, stejně jako přísliby do budoucna. ()

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Saule, Saule, Saule... Musím souhlasit s komentářem Emmet_RAY, BCS měl vyšlapanou cestičku k úspěchu ještě před tím, než padla první klapka. A to z toho důvodu, že se jedná o spin-off Breaking Bad - nutno podotknout, že Saul rozhodně není žádný průser, takže patrně kvůli tomu fanoušci Breaking Bad sténají blahem i přes absenci kostry děje a zápletky. To, že se BCS stal jedním z nejlepších seriálů ihned po odvysílání pilotu mluví za vše. Zajímavým jevem je také to, že se dost lidí shoduje na tom, že se za celou sérii nic moc nestalo a finále bylo zklamáním - a přesto nechávají 5 hvězdiček, snad ze zaujatosti a nostalgie po Baby blue. Já dávám o trochu střízlivější hodnocení. Saul je charismatický charakter, který na seriálovém poli nemá obdoby a za tu jeho velkou hubu ho nelze nemilovat. Ale muset někomu popsat děj první série, tak mám vážný problém, protože ono se tam vážně nic nestalo. A když už to vypadalo, že dojde k nějakému zvratu, tak potenciál nakonec vyšel naprázdno. Díly sice baví, ale některé scény jsou dost nezáživné a natahované. Z kouzel Saula Goodmana jsme viděli opravdu málo. Také si neodpustím srovnání s jeho starším bráchou - kultovní hlášky, cliffhangery, hudba, nezapomenutelné postavy - tady (až na Saula) nic. K zážitku nepotřebuji výbuchy aut nebo jedno úmrtí za druhým, ale tady vážně chybí jakákoli zápletka nebo zvrat. Uvědomuju si, že prim hraje Saul a vývoj jeho postavy, patrně se jedná o předehru k tomu, než se z Jimmyho stane Saul. Ale přesto jsem zklamaná. Na druhou řadu se těším a mám i dojem, že pokud to neposerou, půjdu s hodnocením výš. EDIT PO 2.SHLÉDNUTÍ Nedávno jsem si dala repete BB a hned nato navázala sledováním Saula a musím říct, že na mě seriál zapůsobil trochu jinak, než původně. Ano, Saul měl předepsaný úspěch ještě dříve, než se vůbec začalo natáčet - ale těžko vlastně vyčítat prequel spin-offu, že je dělaný čistě pro fanoušky Breaking Bad. Když vám v hlavě stále ještě zní Baby blue, chcete vidět postavy, které vám chyběly, chcete poznat rukopis Gilligana v každé scéně. Celý úspěch Saula je vlastně o nostalgii. Navíc mám tak trochu dojem, že první řada je takové to ticho před bouří. Ano, nepopírám, že při některých scénách si klidně můžete zajít uvařit čaj nebo si hodit sprchu a když se vrátíte, o nic jste nepřišli - ale sledovat, jak si Kluzký Jimmy vyšlapává cestičku k Saulovi a jak spolupracuje s Mikem, je zajímavé. Věřím, že až se z Jimmyho opravdu stane Saul, ještě něco uvidíme. Tak snad se nepletu (pozn. jsem stále u první řady). EDIT PO SHLÉDNUTÍ 4.SÉRIE Jsem zklamaná. Celé čtyři řady Saula nejsou ničím jiným, než čekáním na to, až se něco stane... Jenže ono se nic nestane. Vzdávám to.. A souhlasím s Tomem Riddlem. 86% a topka v seriálech je prostě výsměch. It's all good, man. ()

viperblade 

všechny recenze uživatele

První série: Upřímně, když jsem slyšel, že budou natáčet prequel zrovna o Saulovi, tak jsem moc nevěřil v úspěch tohoto seriálu s tím, že po pár dílech to zanikne, protože pro mě Saul byl zábavná, ale ne zrovna zajímavá postava. Jsem docela rád, že jsem se spletl, protože Bob Odenkirk dokázal Saulovi vdechnout život a udělal z postavy, která byla vedlejší něco, kolem čeho můžete napsat (plnohodnotný) seriál který bude fungovat. Podle závěru první série to vypadá, že to nejlepší nás teprve čeká, takže s maximem počkám, nicméně už teď se na druhou sérii těším a musím zopakovat, že jsem hodně rád, že jsem se zmýlil. Tenhle seriál není jen o "ždímání" značky Breaking Bad, který ve své první sérii taky nebyl až tak geniální, jak v těch dalších, takže věřím tomu, že to nejlepší teprve přijde. 85 %. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Začátek pomalejší, místy i nudný, ale skvělý konec pilotu. Zato druhý díl už do toho šel naplno a jsem zvědavej, kam se děj posune ve druhé a třetí sérii a kolik známých postav ještě potkáme...Právě druhá série nastavila laťku proklatě vysoko. troll! don´t feed him! :D :D Čím více se dějově Saul přibližuje k BB, tím více se vrací feeling a takový ten vyprávěcí tón o situacích, které by v jiné produkci mohly být nehorázně nudné. Ale nudným Better Call Saul ani náhodou není, dávno vyvrátil pochyby o zbytečném prequelu a krom snad černobílých scén ze začátku (až moc velká samohoňka) jsem hltal každý detail a kulišárnu, jež zase Saul vymyslí. Ne všechny díly byly pětihvězdičkové, ale kdy jindy dát plný počet než v momentu, kdy jsem se každý týden těšil na Netflixu na nový díl, což se mi bohužel stává méně a méně...9/10 ()

Davies182 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Už po pilotu je zřejmé, že se Gilligan v Albuquerque opět cítí jako ryba ve vodě. Důvtiplný scénárista a režisér zde skrze obrazovku dává jasně najevo, jak i jemu samotnému svět Waltera Whitea strašně chyběl. Což je pro diváka pochopitelně ohromná výhra a uvidíme, kam tenhle s citem natočený mix "85% drama a 15% komedie" povede. P.S. Dokud nebude ČSFD stejně pružné jako IMDb - kde lze seriály dávno hodnotit po jednotlivých epizodách - jsou veškeré subjektivní nářky jeho nedospělých a netolerantních uživatelů o předčasných hvězdičkových soudech bohužel irelevantní. Zdravim pilot The Leftovers. ()

JitkaCardova 

všechny recenze uživatele

Jeden z naprosto nejlepších seriálů, které pro mě něco osobního znamenaly. Dýchám tu v souladu s každým slovem, které Bob Odenkirk pronáší v dvanáctiminutovém rozhovoru o vzniku, smyslu, esenci, zrání seriálu Better Call Saul a o s trnutím očekávané závěrečné šesté sérii. Link zde: https://www.youtube.com/watch?v=iBrravwJQ1Q ()

Související novinky

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

08.09.2021

Hvězda akčního snímku Nikdo a taky seriálu Volejte Saulovi Bob Odenkirk před pár týdny zkolaboval na place zmíněného spin-offu Perníkového táty. Údajně za to mohl menší infarkt, od té doby byl tak…

Watchmeni vedou Emmy nominace

Watchmeni vedou Emmy nominace

28.07.2020

Televizní akademie oznámila své nominace pro 72. ročník cen Emmy. Ty se každoročně udílejí nejlepším seriálům, minisériím, televizním filmům a zábavním pořadům, přičemž jejich výběr probíhá na…

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019

Konec roku se pomalu ale jistě blíží a s ním pochopitelně brzy dorazí i nejrůznější filmové a seriálové žebříčky. Ty nás teď ale nezajímají. Místo toho se podíváme na žebříček, který se ohlíží rovnou…

Emmy ovládla Hra o trůny, Fleabag a Černobyl

Emmy ovládla Hra o trůny, Fleabag a Černobyl

23.09.2019

Ceny Emmy 2019 byly rozdány a ani letos se to neobešlo bez pár překvapení. Velkým vítězem se stala závěrečná řada Hry o trůny, která z rekordního počtu 32 nominací proměnila 10 už v části Creative…

Reklama

Reklama