Volejte Saulovi

• USA Better Call Saul
USA, (2015–2022), 52 h 16 min (Minutáž: 42–69 min)

Hudba:

Dave Porter

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Patrick Fabian, Michael Mando, Rhea Seehorn, Michael McKean, Miriam Colon, Raymond Cruz, Julie Ann Emery, Jeremy Shamos (více)

Série(6) / Epizody(63)

Tenhle prequel Perníkového táty nominovaný na Emmy sleduje život začínajícího advokáta Jimmyho McGilla a jeho proměnu na morálkou nesvázaného právníka Saula Goodmana. (Netflix)

Recenze uživatele jedna_vrana k tomuto seriálu (44)

Uno (2015) (S01E01)

Páni a dámy, pamätáte si keď ste mali 19? Som zvedavá, kam sa tento seriál bude uberať... ()

Mijo (2015) (S01E02)

Salsa na koberci, babička nech radšej sleduje obľúbený seriál, výborná scéna v púšti. Kancelária Jimmyho... Tomuto seriálu dávam šancu. ()

Hrdina (2015) (S01E04)

Chlapík, ktorý mi prvá dva diely iba liezol na nervy, si získal moju priazeň a začínam sa veľmi dobre baviť! ()

5–0 (2015) (S01E06)

Diel o Mikeovom trápení (nie je nič strašnejšie, ako stratiť syna), ktorý odsledujete so zatajeným dychom. Pekná sólovka! ()

Bingo (2015) (S01E07)

Kreatívny právnik to je! A pre vyššie dobro je ochotný sa vzdať aj svojich snov. Zatiaľ. ()

Rico (2015) (S01E08)

Aj napriek xx právnickým pojmom, z ktorých som rozumela akurát "vs." to bol diel plný inteligentného humoru a založený na dobrej dejovej línii. Tak predsa sa na tých starkých dá postaviť solídny prípad? ()

Pimento (2015) (S01E09)

Mikeova dejová línia je stále napínavá, strieda sa chladný postoj ostreľovača s tragikomickými momentmi. Rovnako aj Chuck je parádne číslo (izotermická fólia všitá do obleku a veľa iných momentov a dialógov, že len neveriacky krútite hlavou). ()

Marco (2015) (S01E10)

"No, počkej, ale ty nejsi Kevin Costner..." "Včera jsem byl, kotě." Musím uznať, že Jimmy sa naozaj trochu podobá na Kevina Costnera - pri záberoch zboku. Celý príbeh z Binga a aj časť s priateľom Marcom bola super. ()

Změna (2016) (S02E01)

"JG was here". Séria začína v mierne šteklivom duchu - vnímame Jimmyho pocity a túžby, má sa rozhodnúť pre úchylku z minulosti - dobrý klamár, čo zarobí na naivite iných? Alebo sa rozhodne pre kariéru, ktorá ho posunie ako právnika? Sekunduje mu Kim, ktorá je jeho svedomím, spolupáchateľom a levicou v jednom. ()

Příštipkář (2016) (S02E02)

„Takže je všetko v poriadku?“ „Áno, v najlepšom. Áno, hoci, je tu jeden maličký detail.“ „Aký detail?“ „Budete musieť natočiť video.“ A celú frašku Jimmy naozaj aj zrealizuje. Výborný výkon na polícii. Aj keď ho zaň Kim poriadne zjazdí. ()

Amarillo (2016) (S02E03)

Dokáže Jimmy svoju schopnosť vytvárať z neuveriteľných príbehov funkčný reklamný šot? Mike dostáva prekvapivú pracovnú ponuku... ()

Bez rukaviček (2016) (S02E04)

Mike sa rozhodol režírovať ponúknutú zákazku z trochu iného uhla. Klobúk dole, jeho postava je satisfakciou vo chvíľach, keď by diváka právnické Jimmyho aktivity mohli začať nudiť. ()

Rebecca (2016) (S02E05)

Pár právnických vtipov, frustrovaná Kim, Jimmy, ktorému je v pätách premotivovaná kolegyňa Erin a nedá mu dýchať. Len koniec s Mikom dáva tušiť, že prídu aj napínavejšie chvíle. ()

Bali Hai (2016) (S02E06)

Mike, Mike, opäť Mike. „25 tisíc...“ „Za čo?“ „Mali sme dohodu. Ja som ju nedodržal. Tvoj problém sa vráti skôr, ako sme čakali.“ ()

Nafukovačka (2016) (S02E07)

Fragmenty z Jimmyho detstva... Pekný záber na pestrofarebného nafukovacieho panáka a následne pohľad na Jimmyho v oblekoch podivných farbieb. Ale nič nie je náhoda. A potom zaujímavá ponuka Jimmyho pre Kim. Stane sa Kim sama sebou? Stane sa Jimmy sám sebou? ()

Fifi (2016) (S02E08)

Každá z postáv má vykročené svojim vlastným smerom - Chuck sa nezaprie a zapredá aj vlastného brata, ak ide o právo, Mike chystá masaker - podľa použitých pomôcok sa dá očakávať niečo veľké, Jimmy a scéna s vojnovým veteránom a tiež krabica papierov, do ktorej vlepuje modré lístky na označenie... Chlapec má nejaký plán. ()

Klik (2016) (S02E10)

Dvaja bratia. Každý z nich je schopný hrotiť svoju situáciu až na maximum. Akčný Mike, ktorému nevyjde plán. Výborná kamera, ako vždy. ()

Mabel (2017) (S03E01)

Diel, ktorému chýba spád, aj keď okolo Mikea sa dejú zaujímavé veci - snaží sa zistiť, kto ho sleduje... Jeho metódy hľadania sledovacieho zariadenia sú, ako inak, neštandardné. ()

Svědek (2017) (S03E02)

Vraciame sa k akcii, niektoré aktivity hlavných postáv nám nerozuzľujú ich zmysel, ale navnadia nás na ďalšie pokračovanie. Mike v problémoch, Jimmy v problémoch, Chuck stále viac prehlbuje v Jimmym otázku, prečo mu toto robí vlastný brat? (Ako keby zabúdal na to, že on je v celom probléme hlavný prúserák). ()

Utopené náklady (2017) (S03E03)

Úvodné zábery kĺzavej kamery tešia oko diváka. Už vieme, že LOS POLLOS HERMANOS má v čomsi prsty... Jimmy žne to, čo zasial. Jimmy, citlivý, temperamentný, aj keď nie celkom rovnou cestou kráčajúci chlapík vs. Chuck, osamelý, nadradený čudák, trvá vždy na pravidlách, hoci sú zásadne v neprospech jeho brata. ()

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

16.01.2024

Proběhlé předávání cen Emmy se ocitlo v poněkud kuriózní situaci, když se slavnostní ceremoniál kvůli stávkám v Hollywoodu odsunul ze září 2023 na leden 2024. Navíc zde byly předávány ceny za seriály… (více)

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Nominace na Emmy 2023

Nominace na Emmy 2023

12.07.2023

75. ročník televizních cen Emmy čerstvě oznámil své nominace a pakliže jste alespoň trošku sledovali seriálovou tvorbu v uplynulém roce, nejspíš vás jednotlivé kategorie zase až tak moc nepřekvapí.… (více)

Nový seriál Vince Gilligana našel domov

Nový seriál Vince Gilligana našel domov

25.09.2022

Vince Gilligan už by nemusel do konce života nic dělat a jeho místo na seriálovém výslunní by mu stejnak nikdo nevzal. Po kritických i diváckých hitech Breaking Bad a Better Call Saul je zkrátka… (více)