Film ukazuje pravdu, která se děla a děje nejen ve Spojených státech Amerických, ale všude po světě. Nevím jestli bych skočila po první šanci vydělat peníze jako hlavní představitel filmu, ale pokud bych tam udělala, rozhodně bych skončila dřív, než bych začala vystěhovávat lidi. Nakonec si to stejně hlavní hrdina filmu uvědomil a na konci filmu jsme zažili pravý americký happyend. Průměrný film, který ničím nezaujme, trošku zanudí, ale ani neurazí a Michael Shannon je skvělý.(15.4.2016)

Tohle je krásná ukázka toho, jak není svět hnusné místo, ale jak ho lidé dělají hnusnými. A nejsou to jen ti šmejdi z realitek, ale jsou to i ti šmejdi, co nedodržují pravidla a myslí si, jak trpí. Jasně, někteří trpí neprávem, ale je to většina? To si vážně nemyslím. Lidi nejsou schopní dodržovat pravidla, a je jedno, jestli to jsou ti chudáci, anebo ti nad nimi.(20.1.2016)

U amíkoch, je typické, že sú extrémne zadĺžení, až po uši ! Ich dlh činí neuveriteľných 60. biliónov amerických dolárov !!! , naberú kvantum rôznych úverov, trebárs na dom, ručia ním, ak prestanú splácať, tak príde firma, ktorá ich vysťahuje. To zažije i robotník Dennis Nash, ktorý drie na stavbe, pričom nedostane výplatu, a to nie vlastným pričinením, ale že mu ju zamestnávateľ nevyplatil, kde k tomu, žije s matkou a jeho synom v spoločnej domácnosti. Jedného rána mu zaklope na dvere Rick Carver, za asistencie polície, aby sa vysťahovali z domu, a to v krátkom časovom intervale - 5. minút, zobrať si so sebou, to najnutnejšie. Takže sa pekne krásne odtiaľ poberú z dosahu tej hyeny Carvera, lebo emócie pracujú na plné obrátky, nájdu si lacný motel, kde sa ubytujú, pričom na tomto mieste, sú ľudia, podobní im, vysťahovalci zo svojich vlastných domovov. Dennis si hľadá prácu, aby sa dostal späť do svojho domu. Snaží sa, volá, zháňa, nakoniec príde k realitke Ricka Carvera, kde prichádza za účelom, vrátenia jeho náradia, ktoré mu ukradli jeho chlapi. Vznikne potyčka, ale Carver ich všetkých oddelí s tým, že Dennisovi ponúkne job, lebo sa vyzná vo všelijakých prácach, a tak začne tak, že bude chodiť pracovať na miesta, ktoré dobre pozná ! Začne sa živiť tým, že si zažije na vlastnej koži, ako je to byť v pozícii človeka, ktorý vyhadzuje + vie dobre, aké je byť sám vyhodený. Bude v tejto profesii, výborný, pričom ťažia z nešťastia iných, takto si zarába rozprávkové peniaze, lebo tieto nehnuteľnosti, idú do dražby, a tak tieto baráky, sa znovu predávajú, pričom ponuka, je pestrá ! Matke klame, i synovi, tiež, lož má krátke nohy... Svedomie sa tlačí von, a to je jediné plus na tomto mladom človekovi, ktorý občas ľutuje svoje kroky. Téma je to aktuálna, dá sa v tom nájsť, veľa znakov, lebo toto, nie je žiadna fikcia ! Shannon i Garfield, sú výborní, som prekvapený z predošlého - Spider - mana, ktorý vie kvalitne hrať, lebo celý film visí na jeho pleciach ! Vskutku, pozoruhodný film ! Vynikajúce herecké výkony, na ktorých, je film, závislý !(1.2.2016)

Andrew Garfield, byl pro mne jako hlavní hrdina strašně nesympatický element příběhu. Na druhou stranu, se ale po většinu děje pohyboval na samém okraji kladného hrdiny a v určitých scénách to byl už ale vyloženě záporák. Takže mu jeho zjev budiž odpuštěn, příběhu to dozajista vyloženě svědčilo. Co k samotnému filmu napsat? Sám to ještě teď rozdýchávám, jaká to byla syrová jízda. Za posledních pár týdnů musím říct, bude film až v nejvyšších příčkách mé soukromé topky! Je neuvěřitelně realistický a v dobách ekonomické a hypoteční nestability, ze strany klienta bank, jde i o vyloženě současný a aktuální příběh. U nás snad naštěstí tak drastická exekuční praxe neexistuje, nicméně možnost nakouknout západním sousedům pod pokličku, dává příležitost vidět, že ten často zmiňovaný americký sen, nežijí v drtivé většině ani samotní američané. Myslím že právě naopak. Na druhou stranu, se tam s tím úřady nepářou. Šup s dědou na chodník na židli a starej se. V jednu chvíli koukáš v obýváku na telku a za hodinu sedíš na ulici se dvěma taškama a sleduješ, jak ti sousedi rozebírají na ulici vystěhovanou domácnost. A nikoho nezajímáš. Kruté a zároveň drsné, přesto ale asi účiné.(23.12.2015)

Škoda posledních pěti minut, které člověk čuje různými náznaky a střípky už od poloviny a ano, je to průser. Jinak by to byla neskutečná palba. I tak je to ale v rámci tématu "americké ekonomické/realitní/hypoteční krize" ještě o chlup lepší než Big Short, který je zbytečně vrstevnatý, s velkým množstvím nasteroidovaných superbrokerů, užvaněný a pro laika složitý s velkým množstvím nicneříkající změtí čísel. 99 Homes je neskutečně přímý, bezprostřední a syrový film, kde krize nevyniká přes čísla na papíře, ale přes stres a utrpení na ulici, přímo v akci, to když chudáci přicházejí o své nemovitosti a nekompromisní Michael Shannon jen diriguje ze svého nového Range Roveru svoje další démonické galapředstavení, tentokrát materialistického makléře. Tak intenzivní, že se dostane pod kůži. Nebýt závěru, tak je to jeden z nejtvrdších filmů za poslední dobu. A ač jsou protistrany jasně rozvržené a ví se kdo je good guy a kdo je bad guy, nelze v jistých aspektech nechápat obě současně.(6.5.2016)