Přidávám se k mnohým zde s tím, že konec filmu je patrně jeho největší slabinou. 99 Homes je ale jinak skvělé syrové drama. Garfield a Shannon spolu fungují na výbornou. Charaktery jejich postav nejsou černobílé, často je můžete chápat ale i odsuzovat. Ve chvílích, kdy čekáte, že se nějak zachovají (protože přece tahle postava je postavou zápornou) vás překvapí odlišnou, ale o to víc přirozenou reakcí. Samotné morální dilema, které si hlavní hrdina nese celým filmem je pak tím zásadním prvkem, které dodává na tíživosti celému příběhu a dostává diváka blízko k postavám. 99 Homes ukazuje, že větší drama často skýtá boj o střechu nad hlavou, než bitva o záchranu planety. 8/10(28.10.2016)

Tohle je krásná ukázka toho, jak není svět hnusné místo, ale jak ho lidé dělají hnusnými. A nejsou to jen ti šmejdi z realitek, ale jsou to i ti šmejdi, co nedodržují pravidla a myslí si, jak trpí. Jasně, někteří trpí neprávem, ale je to většina? To si vážně nemyslím. Lidi nejsou schopní dodržovat pravidla, a je jedno, jestli to jsou ti chudáci, anebo ti nad nimi.(20.1.2016)

Po dramatickej a obsahovej stránke výborne rozohraná partia, avšak ktorej došiel na záver dych. Vo filme zaznelo veľa krutých, cynických myšlienok (prevažne z úst M. Shannona), s ktorými sa ale bohužiaľ musí súhlasiť, čo je veľké plus. Čo sa týka hlavného hrdinu, tak pokiaľ sa už na niečo také človek dá, musí byť pripravený operovať v obidvoch priestoroch svojho svedomia, byť pripravený aj na veci, za ktoré sa slušný človek hanbí. Inak to pre dotyčného dopadne veľmi zle. V kontexte pointy na záver teda súhlasím s tým ako to nakoniec s chlapíkom dopadlo, inak ani nemohlo, neprišlo mi to však reálne. Skôr ide len o taký vyumelkovaný pokus emotívne na diváka zatlačiť. Takéto mučedníctvo je totiž, keď už je Rubikon prekročený, nielenže zbytočné, ale aj vo veľkej miere hlúpe. Veci si treba dopredu premyslieť ešte predtým, než sa urobí definitívny krok, potom už treba bojovať až do konca, pretože na spytovanie si svedomia je už neskoro. 75/100(11.2.2016)

Keď som do toho vstupoval, absolútne ma nenapadlo, že tento film bude tak dobrý. Myslím, že je vždy super, keď má človek možnosť vidieť film, ktorý má dobrý nápad a vie ho správnym spôsobom previesť. Plus všetkému pomáha aj vynikajúce herecké obsadenie, ktoré je v tomto prípade radosť sledovať. Dennis je skvelým hlavným hrdinom, pretože napriek tomu, že jeho konaniu rozumieme, tak s jeho činmi nesúhlasíme. A občas je aj na ňom vidno, že sa mu protiví čo robí, pretože sám bol v tej istej situácii, do akej zrazu dostáva on rovnakých ľudí, ako bol on. Postavy sú skvelé, príbeh je skvelý, dráma skutočne funguje a film má veľa zaujímavých momentiek. Možno sa občas film trošku točí v kruhoch a vysvetľuje veci, ktoré už vieme, ale inak nie je nič, čo by som mohol vytknúť.Dúfam, že sa filmu bude dariť, pretože si myslím, že si to zaslúži. A rozhodne hovorím, aby ste si film pozreli. Rozhodne svoj čas, ktorý mu venujete neoľutujete. "99 Homes" je jeden z najlepších filmov roku 2015. Jednoznačne.(3.12.2015)

• Luteka

No tak moc nevím, co se nám to básník (režísér) snažil říct ... Že jsou lidi svině? No tak to snad víme všichni. Že jde každý po penězích a neohlíží se na okolí? No tak to je také jasné, jak facka. Že většína básníků (režisérů) neumí dotáhnout myšlenku do konce? To přeci také víme. Tak díky za tyto "nové" objevy.(22.1.2016)