poster

Provedu - Afghánská mise (TV film)

Dokumentární

Česko, 2014, 2x29 min

Režie:

Radim Špaček

Střih:

Blanka Kulová
(další profese)
 • kedu
  odpad!

  Syn vychovatele etikety, homosexuál, tvůrce magazínu queer, člověk, který nikdy nesloužil v ozbrojených složkách, obdivovatel Havla a Karla... co dodat, Snad jen, že oslavné pajány na ozbrojené složky točili různí lidé - i Vláčil makal pro Armádní film... Holt, byli tam chlapi, tak si pan režisér povyrazil formou, kterou dosud nevyzkoušel, i když jisté náznaky byly již v době jeho studií, kdy se vydal do Sarajeva a natočil, jak Mladí muži poznávají svět, z čeho vyplývá, že on se nenaučil nic, jen se propadá hlouběji a hlouběj do kompostu jménem oportunismus(24.3.2016)

 • Pacas
  odpad!

  Obhajoba naší armády v účasti na válečných zločinech NATO(majitel USA)..(10.12.2015)

 • Bluerider
  *****

  Výtečný dokument, který neokázale, bez zbytečného patosu ukazuje naše vojáky na misi v Afghánistánu. Především první díl, kde vystupuje palubní střelec, velitel konvoje nebo koordinátor letecké podpory, vyjadřuje podle mého velmi dobře "esprit de corps" naší jednotky. Tohle nejsou žádní namachrovaní frajeři, ale zkušení profesionálové, kteří kteří věcně mluví o svých úkolech a o odpovědnosti za bezpečí svých kamarádů. Na nic si nehrají, protože dobře vědí, že je to doopravdy. O všudypřítomném nebezpečí, strachu nebo o tíži odloučení od domova se příliš nemluví, ale slova polního kaplana i celkové ladění dokumentu dokáží podat i tyto stránky mise, která naše vojáky zavedla na (z pohledu středoevropana) geografický i kulturní konec světa. Druhá část dokumentu má trochu jiný ráz, když se místo prostředí vysunutých polních základen soustředí na přiblížení práce lékařů, laboratorních specialistek nebo výcvikových instruktorů vojenské policie. I tady se však setkáváme s prvotřídními specialisty zaujatými svou prací a nepochybujících o závažnosti a oprávněnosti toho co dělají. Namísto tradiční představy o vojácích jako "zelených mozcích" či názorů z poslední doby, které české vojáky na zahraničních misích odsuzují jako "žoldáky", tak dokument ukazuje českou jednotku v Afgánistánu jako součást armády, kterou by asi každý občan svobodného a demokratického státu chtěl mít - profesionální, zkušenou, důvěryhodnou a sympatickou.(19.3.2014)

 • Dextwer
  ***

  Zhlédnuto: 1 i 2.díl(12.3.2014)

 • CiPR
  *****

  Dokument o armádě v ČR sloužící na misi v Afghánistánu. Popisuje různé pozice, palubní střelec, koordinátor letecké podpory, polní chemická laboratoř a mnoho dalších. Jsem rád, že se tenhle dokument ke mě dostal a já si mohl osvěžit, jak moc si našich vojáků vážim. // 90%.(4.4.2014)