poster

Karel Gott ve Slaném (TV pořad)

Komedie / Hudební

Československo, 1978, 63 min

 • otík
  ****

  Příjemný vzpomínkový střihový pořad na koncerty Karla Gotta, které uváděl v divadle ve Slaném a které v televizi běžely jako pořad "Zpívá Karel Gott". Hudebně je to samozřejmě mix všeho možného, je ale dobře, že se podařilo do sestřihu zařadit i pár vtipných scének, které často doplňovaly mistrovo zpívání. Pro mne osobně je tento pořad ukázkou Gottova pěveckého mistrovství a ať už Gotťáka máme rádi nebo ne, jeho profesionalita a pěvecké umění se popřít opravdu nemá. A je zábavné i sledovat mistrovo pohybové nenadání. Obsah: v první polovině pořadu zazní pouze písně, pak zahraje Felix Slováček a první půlku uzavře památná scénka Karla s Felixem Holzmannem, židlí, vnukem a fotkou. Druhou polovinu z větší části tvoří scénka s imitátory Karla Gotta - Aleš Ulm, Petr Altman, Jaromír Hanzlík a Jiří Krampol nejdříve předvedou mluvený projev, pak dokonce i zpěv. Gotťák přidá pár písní a sestřihu je konec.(11.5.2014)

 • Radek99
  odpad!

  Sterilní vrchol normalizační zábavy. Mistr jen krátce po té, co v Redutě slezl z pódia Anticharty, kde řečnil coby jeden z hlavních řečníků o tom, jak je důležité uměním a zpěvem budovat socialismus, odjel do Slaného budovat socialismus a pranic ho nezajímalo, co tady Husákův režim provádí...ta perzekuce velké části národa, panující cenzura, hermeticky uzavřené hranice, Železná opona, na jejíž linii pohraničníci střílejí do vlastních spoluobčanů, stovky politických vězňů, StB špehující a šikanující téměř každého, kdo povinně nejásá u oficiální normalizační kultury...(11.1.2019)

 • arcticsky
  **

  Karel jako vždy čistě technicky vzato ve formě, ale zpívajíc vesměs hlouposti. Kapela - sestava od vynikajících hudebníků Fořta, Rokla a Týfy přes špatného Slováčka (jehož unylá sóla už desítky let nesnáším) až k totálnímu mimoňovi Štaidlovi...takže jen některé komediální výstupy ujdou - s odřenýma ušima.(11.1.2019)